Ozdoby wielkanocne – przedszkole. Jak stworzyć z dziećmi kreatywne dekoracje świąteczne?

Wielkanoc to z reguły bardzo rodzinny czas, pełen miłości, nadziei i pozytywnych refleksji. W okresie przedświątecznym w przedszkolach organizuje się specjalne zajęcia i aktywności, podczas których dzieci uczą się tradycji związanych z wielkanocnymi uroczystościami i często także tworzą piękne, oryginalne dekoracje, które ozdobią sale przedszkolne i domy ich rodziców. Jak wykonać kreatywne ozdoby wielkanocne – przedszkole to świetne miejsce na taką zabawę!

Ozdoby wielkanocne – przedszkole

Święta Wielkanocne to doskonała okazja, aby zorganizować w przedszkolu kreatywne, twórcze zajęcia. Uroczystości te słyną z pięknych dekoracji – nie tylko kolorowych pisanek czy palemek, ale także rozmaitych stroików, figurek i różnych innych uroczych przedmiotów. W ramach wspólnych aktywności można zaproponować dzieciom wykonanie specjalnych prac, ozdób oraz drobnych własnoręcznie wykonanych upominków wielkanocnych.

Najlepiej zacząć od przygotowania materiałów, które z pewnością mogą się przydać, np. papier, bibułka, farby, klej, taśmy, wstążki, naklejki, kolorowe piórka i wiele innych. Dzieci będą potrzebowały różnych narzędzi, takich jak nożyczki, klej, kredki, markery, farby, pędzle, foremki do ciastek i wykałaczki.

Ciekawe propozycje na dekoracje wielkanocne do zrobienia z dziećmi:

  • wielkanocne jajka to klasyka wśród ozdób (warto użyć styropianowych zamiast tradycyjnych). Można je malować farbami, ozdabiać wstążkami, naklejkami i kolorowymi piórkami; ciekawą opcją będzie także wykonanie ich własnoręcznie z papieru (instrukcja na filmie poniżej – z kanału MaMi ART)
  • papierowy królik – piękna dekoracja np. na stół wielkanocny czy nawet do wielkanocnego koszyczka (instrukcja krok po kroku z kanału 123 Easy Paper Crafts DIY)
  • papierowy koszyczek wielkanocny – piękne dekoracje na Wielkanoc, które można ustawić np. na parapecie czy na komodzie. Króliki można ozdabiać kwiatami i innymi elementami dekoracyjnymi, aby stworzyć ciekawą aranżację-od razu wprowadzą świąteczną atmosferę do wnętrza.

Zobacz: Życzenia wielkanocne w przedszkolu. Ciekawe inspiracja na radosne świętowania z najmłodszymi

Dekoracja wielkanocna – przedszkole

Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne wielkanocne mogą stworzyć we wnętrzu naprawdę unikatowy i niepowtarzalny klimat, przypominając o nadchodzących świętach. Do wykonania ich w przedszkolu można śmiało wykorzystać m.in. kolorowe wstążki, gałązki wierzbowe, kwiaty i oczywiście różnobarwne papierowe akcesoria. Poniżej zebraliśmy dla kilka ciekawych inspiracji na dekoracje, które można przygotować z dziećmi.

Ozdoby wielkanocne z papieru dla dzieci

Sprawdź: Palmy wielkanocne dla dzieci. Jak wykonać z maluchami najpiękniejszą palmę?

Praca wielkanocna – przedszkole

Malowanie jajek to jedno z najbardziej tradycyjnych zajęć związanych z Wielkanocą. W przedszkolu można zorganizować konkurs na najpiękniej pomalowane jajko, co dodatkowo zachęci dzieci do wzięcia udziału w zabawie. Można także zaproponować dzieciom stworzenie laurek czy kartek wielkanocnych dla rodziców. Naturalnie najczęściej wykorzystuje się do ich wykonania tradycyjne motywy związane z wielkanocnymi symbolami, czyli pisanki, palmy, bazie, zajączki, kurczaczki i baranki.

Zobacz: 12 potraw wielkanocnych. Jakich dań nie powinno zabraknąć na Wielkanoc?

Czytelnicy pytają o dekoracje wielkanocne: przedszkole

Prezenty wielkanocne przedszkole – jakie?

Pisanki malowane przez dzieci, czekoladki w kształcie zajączków, figurki z masy solnej, kolorowanki z motywem wielkanocnym.

Prezent wielkanocny dla rodziców przedszkole – jaki?

Najlepiej sprawdzi się laurka lub ręcznie wykonane karki wielkanocne z życzeniami.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo