Obrączki ślubne

Wybór obrączek ślubnych nie należy do najłatwiejszych podczas przygotowań ślubnych. Obecnie mamy ogromny wybór zarówno wzorów, kolorów jak i materiałów z których tworzone są obrączki. Osoby, które nie mają sprecyzowanego gustu, wchodząc do sklepu z biżuterią, mogą się czuć nieco przytłoczone ogromną ilością pierścionków z których muszą wybrać ten jeden wzór dla siebie. Takie młode pary muszą pamiętać, że istnieją pewne rzeczy, na które powinni zwracać uwagę przy wyborze pierścionka i obrączek na swoje wesele.

Rodzaj materiału z którego wykonane są obrączki

Rodzajów materiału, z których wykonuje się obecnie obrączki ślubne jest bardzo duża ilość. Możemy wybierać z między innymi złota, srebra, tytanu, platyny, widziałam nawet pierścionki robione z kamieni meteorytowych. Dodatkowo każdy rodzaj tworzywa ma swoje odmiany. I tak np. mamy złoto 10cio, 14to lub 24o karatowe a także złoto białe. O tworzywie z którego mamy mieć wykonane obrączki na ślub, warto zadecydować wcześniej. Znacząco zmniejszy to nasz obszar poszukiwań. Nie musisz decydować się na obrączki ze złota lub srebra. Ostatnio niezwykle modne są obrączki ślubne właśnie z materiałów mniej popularnych, czyli z platyny, tytanu i wolframu a także wspomniane wcześniej metale meteorytowe, szczególnie z planety Venus (planety miłości).

Styl obrączek ślubnych

Obrączki oraz pierścionki zaręczynowe możemy znaleźć w różnych stylach. Dla osób, które nie noszą zbyt dużo biżuterii i nie lubią nią świecić jest wiele obrączek subtelnych z niewielkim wzorkiem lub całkowicie gładkie. Jeżeli natomiast chcemy, żeby ludzie na przystanku tramwajowym zwracali uwagę na nasz pierścionek zaręczynowy i/lub obrączkę ślubną to z pewnością również znajdziemy coś dla siebie. Podobnie jak w przypadku rodzaju materiału tak i styl preferowanych obrączek warto znać przed wizytą w sklepie jubilerskim.

Ile kosztują obrączki ślubne?

Zanim wybierzemy się do jubilera powinniśmy ustalić widełki cenowe w jakich muszą zmieścić się nasze obrączki. Takie założenie z góry kosztów poniesionych na ten cel również zawęża krąg poszukiwań i dodatkowo ustrzeże nas przed nadmiernymi, nieplanowanymi wydatkami. Wiadomo nie od dziś, że czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Jeżeli od razu powiemy jubilerowi z której półki cenowej ma nam obrączki pokazać, tym większa szansa, że nie wpadnie nam w oko i nie zakochamy się w obrączkach na które nas nie stać

Czy obie ślubne obrączki muszą być identyczne?

Ostatnim pytaniem, które młoda para musi sobie zadać przed maratonem po sklepach jubilerskich to pytanie, czy mają kupić dwie takie same obrączki, czy jednak mają się one od siebie różnić. Niektóre młode pary koniecznie chcą pokazać, że od chwili ślubu są jednością i dlatego wybierają takie same obrączki na ślub. Taki sam jest wtedy zazwyczaj i materiał z którego są wykonane obrączki i ich styl/wzorek. Inni natomiast cenią sobie oryginalność i chcą mieć różne obrączki ślubne. Czasami też zdarza się tak, że Panna Młoda kocha białe złoto a Pan Młody go nie znosi. Wtedy również powinni zdecydować się na inne obrączki ślubne.

Zakup obrączek ślubnych oraz pierścionka zaręczynowego może być zabawą i ciekawą przygodą. Mając na uwadze powyższe punkty z pewnością unikniesz przytłoczenia przez mnogość produktów. Będziesz miała także pewność, że nie wydasz zbyt dużej kwoty z budżetu ślubnego i kupisz dokładnie to czego szukasz.

Dodaj komentarz

Gry i zabawy dla dzieci

LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo