DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub wokalistką. O wadach i zaletach DJ na weselu znajdziecie specjalny artykuł w naszym serwisie.
Dziś natomiast kilka porad dla osób które już zdecydowały się, że na ich weselu zagra DJ.Sprawdźcie o co warto co zapytać.

 

~*~

15 pytań, które warto zadać DJ weselnemu by móc spać spokojnie

1. Czy wybrany przez Ciebie dj ma wolny Twój termin?

Pytanie podstawowe bez którego nie ma co rozpoczynać rozmowy z djem. Dowiedz się w pierwszej kolejności, czy dj ma wolny termin w dzień Twojego ślubu i dojeżdża do miejscowości, w której odbędzie się przyjęcie weselne. 

2. Czy dj weselny z którym rozmawiasz na spotkaniu faktycznie będzie prowadził Twoje przyjęcie weselne?

Coraz częściej w Polsce możemy spotkać firmy kompleksowo zajmujące się organizacją wesela oraz firmy pełniące rolę agencji zrzeszającej wielu djów i działających jak książka telefoniczna. Najczęściej mają one przedstawicieli, którzy zajmują się bezpośrednim kontaktem z klientami. Warto się dopytać, czy ten Pan z którym rozmawiamy i który wydaje się niezwykle komunikatywny to faktycznie osoba, która będzie zabawiała naszych gości. Unikniemy wtedy ewentualnej niemiłej niespodzianki podczas przybycia na salę weselną, gdy ujrzymy kogoś zupełnie obcego.

 

3. Czy wybrany DJ chętnie umawia się na spotkanie przed podpisaniem umowy?Ważnym jest, aby dj, którego wybierzemy był profesjonalistą, który chętnie poświęci swój czas i zaangażuje się w nasze przyjęcie weselne, które jak wiemy jest jednym z najważniejszym przyjęciem w życiu. Dj weselny powinien z przyjemnością a nie łaską spotykać się z zainteresowanymi, aby odpowiedzieć na ich wszystkie pytania.

 

4. Czy Twój DJ weselny przedstawia referencje od innych Młodych Par lub firm dla których pracował?

Recenzje od innych weselników są najlepszym sposobem na poznanie oferty danego dja. Warto je sprawdzić i upewnić się, czy dany dj faktycznie prowadził opisane w referencjach imprezy, choć niestety może być to trudne.

 

5. Jakie doświadczenie posiada nasz DJ (oraz w jakiego typu imprezach)?

Im większa ilość prowadzonych imprez danego typu (np. wesele, studniówek, czy imprez firmowych) przez dja tym większe jest jego doświadczenie i prawdopodobieństwo powodzenia naszej imprezy. Dzięki zdobytemu doświadczeniu nasz dj będzie potrafił odnaleźć się w każdej sytuacji, nawet pozornie najmniej spodziewanej. Duża ilość zagranych imprez zagwarantuje również, że nasz dj będzie potrafił współpracować z naszym fotografem, kamerzystą, kucharzami i innymi osobami odpowiedzialnymi za powodzenie naszego przyjęcia. 

6. Czy DJ używa profesjonalnego sprzętu?

Nie jest tajemnicą, że im bardziej profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie dja, tym ciekawsze atrakcje muzyczno-wizualne będą nam towarzyszyć podczas przyjęcia. Profesjonalny sprzęt rzadziej się psuje, więc unikniemy wpadki z przepalonym głośnikiem lub spalonymi żarówkami w oświetleniu. Sam wygląd nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu audi video sprawi, że będzie on się bardziej komponował z salą i będzie estetyczniejszy.

 

7. Czy Twój DJ weselny jest zaangażowany w przygotowania przyjęcia?

Disc jockey nie powinien tylko odtwarzać muzyki na naszym przyjęciu, ale powinien także zaangażować się w jego przygotowania. Powinien zrobić rozeznanie w gustach muzycznych weselników, powinien przedstawić wstępne scenariusze przyjęcia i dopasować różne atrakcje i zabawy do wymagań Młodej Pary. Przygotowania i wywiad środowiskowy nie muszą być robione osobiście, można to zrobić telefonicznie lub za pomocą internetu, ale dla powodzenia naszego wesela takie zabiegi są niezbędne.

 

8. Czy DJ jest także gospodarzem, wodzirejem przyjęcia i czy zajmuje się integracją gości?

Ważną kwestią przy wyborze dja jest to, czy tylko odtwarza on muzykę, którą wcześniej wspólnie wybierzemy, czy także angażuje się w prowadzenie i koordynację zabawy na parkiecie. Czy prowadzi zabawy zapoznawcze i pomagające w integracji gości weselnych. Czy organizuje oczepiny, prowadzi biesiadę za stołami? Jednym słowem, czy siedzi jak ten mruk za konsolą, czy aktywnie tworzy atmosferę na parkiecie?

 

9. Czy twój DJ na weselu będzie odpowiednio ubrany?

Co prawda dj nie powinien nigdy wyglądać lepiej od Pana Młodego (taki mały przesąd;)) jednak ważne, żeby wyglądał w swojej pracy elegancko i schludnie. DJ nie powinien pobierać dodatkowych opłat za strój formalny, warto to sprawdzić przy podpisywaniu umowy.