Te popularne imiona są już passé. W Polsce ma je mnóstwo dziewczynek!

Wybór imienia to oczywiście preferencje rodziców i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Nawet najpopularniejsze imiona nieustannie cieszą się uznaniem, ale warto je poznać, aby przemyśleć swój wybór lub po prostu go potwierdzić.

Trendy w imionach damskich w Polsce

Pierwsze miejsce na imię dla dziewczynki co roku się zmienia, ale w trendach można zaobserwować dwa trendy. Pierwszy to powrót do przeszłości – ostatnimi czasy chętnie nadajemy imiona, które nosiły nasze babcie lub prababcie, czego dowodem jest plasująca się na podium Zofia czy Hanna. Drugi trend to zwrot ku nowoczesności, w którym królują takie imiona, jak: Zuzanna, Laura czy Maja.

Te imiona co roku dostaje w sumie ok. 50 tysięcy dziewczynek. To bezsprzecznie piękne imiona i jeśli marzysz, aby twoje dziecko miało tak na imię, nic nie stoi na przeszkodzie. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej wyszukanego, nieoczywistego, to imiona, które co roku pojawiają się rzadko, to między innymi: Bibiana, Eryka, Miłosława, Ludmiła czy Natasza.

Sprawdź: To imię wciąż nosi najwięcej kobiet w Polsce. Oznacza “wdzięk” i bije na głowę Hannę oraz Zuzannę

Najpopularniejsze imiona żeńskie w 2022 roku

Jak co roku GOV podaje statystyki dotyczące liczby imion nadawanych dziewczynkom oraz chłopcom. Wybór imienia to nie lada wyzwanie dla rodziców. Warto sprawdzać rządowe statystyki, aby dowiedzieć się, jakie imiona cieszą się dużym uznaniem lub po prostu poszukać inspiracji, bo tam z pewnością się znajdą. Oprócz tego warto kierować się swoim upodobaniem. Najpopularniejsze imiona żeńskie w 2022 roku wyglądają następująco, w kolejności nadawania:

  1. Zofia
  2. Zuzanna
  3. Hanna
  4. Laura
  5. Maja
  6. Julia
  7. Oliwia
  8. Alicja
  9. Pola
  10. Lena

źródło: Statystyki GOV

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo