Imię Pola – pochodzenie i znaczenie imienia Pola

Przyjście na świat nowego członka rodziny należy niezaprzeczalnie do jednych z najpiękniejszych chwil, przeżywanych przez wielu rodziców, dziadków czy też wujostwo. Bardzo ważnym pytaniem, na które muszą odpowiedzieć rodzice, jest to związane z nadaniem imienia swojemu dziecku. Wybór ten zwykle nie należy do najłatwiejszych, gdyż niejednokrotnie pada multum propozycji z różnych stron. Aby ułatwić tę sprawę, przedstawiamy jedno z najtrafniejszych imion żeńskich dla dziecka, czyli: Pola.

Kiedy są imieniny Poli?

Data urodzin naszej pociechy jest zwykle wszystkim dobrze znana. W końcu jej przyjście to jedna z najbardziej ekscytujących i zwykle najprzyjemniejszych chwil w życiu każdego rodzica. Wybór imienia wiąże się nierozerwalnie z dniem imienin, który zwykle jest w kalendarzu odgórnie przypisany. W przypadku Poli, mamy do wyboru dwa warianty, z których możemy wybrać ten jedyny, w którym nasze dziecko będzie obchodziło swoje święto. Pola może świętować swoje imieniny

  • 9 lutego
  • 23 września.

Mamy zatem do czynienia z terminem zimowym i jesiennym. Jeśli córka urodziła się latem, dla kontrastu może mieć „swój dzień” w lutym. Z drugiej strony, 23 września może stanowić swego rodzaju „poprawiny” po świętowanych latem urodzinach. Choć wybór dat wydaje się ubogi, to nie ma nic straconego! Może właśnie ten fakt dodaje uroku temu imieniu, że może ono celebrować swój dzień w jednym z tylko dwóch dni w roku.

Pochodzenie imienia Pola

Imię Pola wywodzi się z Greki. Stanowi ono zdrobnienie innego imienia, które w oryginale brzmi „Apolonia”. Apolonia z kolei oznacza istotę „wywodzącą się od Apolla”, greckiego boga sztuki i wróżbiarstwa, będącego synem Zeusa. Łącząc te wszystkie fakty, możemy dojść do wniosku, że Pola jest spokrewniona z samym Zeusem! Fakt, że imię „Pola” funkcjonuje niezależnie od „Apolonii” może wynikać z powiązania tego drugiego imienia z innym, brzmiącym jako „Paula”. W wielu językach choćby w angielskim „Paula” jest bowiem wymawiana jako Pola.

Imię Pola

Według najświeższych statystyk ze strony Ministerstwa Cyfryzacji, w 2020 roku imię Pola plasuje się w drugiej dziesiątce najpopularniejszych imion żeńskich nadawanym dzieciom. W samej stolicy imię to jest nieco bardziej popularne, gdyż w Warszawie zajmuje 10. miejsce. Jeśli mowa o częstotliwości występowania tego słowa, warto podkreślić, że w 2018 roku pojawiło się aż 300 dziewczynek więcej z tym imieniem, niż w 2017. Świadczy to o całkiem dużej popularności tego imienia. Nie mieści się ono w ścisłej czołówce, jednak jest na tyle znane, że dla wielu rodziców może okazać się dobrym wyborem. Jako ciekawostkę warto również przytoczyć ciekawy polski wątek powiązany z tym imieniem. Mamy na myśli postać Poli Negri, znanej polskiej aktorki filmowej, która w czasach wojennych była jedną z największych gwiazd Hollywood. Dzięki swej urodzie i sławie Pola cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród mężczyzn. Być może i wasza córka pójdzie podobną drogą?

Znaczenie imienia „Pola”

Pola z reguły należy do kobiet niezależnych, towarzyskich i bardzo pewnych siebie. Jak „ryba w wodzie” czuje się na rozmaitych imprezach, niezależnie od ich miejsca. Czy to jest wielki klub w centrum miasta czy też domówka w skromnym gronie, na pewno Pola może aspirować do tytułu „Królowej Imprezy”. Ta dziewczyna uwielbia spędzać czas w gronie najbliższych, a także przez wiele godzin przechadzać się po galeriach handlowych, w poszukiwaniu najlepszych promocji.
Pola to także osoba o wysokich aspiracjach. Jest ambitna, a co za tym idzie, zawsze dąży do celu, który sobie wcześniej założy. Nie dąży jednak do niczego w myśl zasady „po trupach do celu”. Nie robi niczego za wszelką cenę. Momentami sprawia wrażenie kobiety, która nie ma układu nerwowego, ponieważ ze stoickim spokojem przyjmuje do wiadomości różne, stresogenne sytuacje. Co ważniejsze, bardzo dobrze adaptuje się w nowych sprawach, dzięki czemu można jej zaufać. Jedną z jej wad jest jednak podejście do krytyki. Ze względu na to, że zawsze „chce być na szczycie”, bardzo długo potrafi przeżywać wszelkie niepowodzenia.

Spontaniczność w życiu Poli odgrywa ambiwalentną rolę. Z jednej strony uwielbia nagłe zwroty akcji podczas imprez i zabaw, z drugiej zaś, zawsze dąży do uzyskania harmonijnego życia. Dzięki tej harmonii zwykle uzyskuje balans pomiędzy pracą a przyjemnościami, znajdując chwilę na dobry film, słuchanie muzyki czy też spotkanie z najbliższymi.

Ważną rolę w życiu Poli odgrywa rodzina. To właśnie ją stawia w swoim życiu ponad ambicje i wszelkie sukcesy. Dom jest dla niej miejscem świętym, swego rodzaju arkadią, w której może odpocząć od wszystkich zmartwień. Aby zadbać o domową atmosferę, Pola jest nie tylko dobrą gospodynią, ale też kreatorką wnętrz. W jej czterech ścianach zawsze odnaleźć można wiele, ciekawych ozdób i dodatków.

Dzięki nietuzinkowej urodzie Pola przyciąga do siebie wielu mężczyzn, którzy starają się dotrzeć do jej serca. Początkowo zdarza jej się wchodzić w toksyczne relacje, jednak wraz z dojrzewaniem emocjonalnym, zaczyna poszukiwać partnera, który będzie odpowiedzialny, miły i towarzyski.

Zdrobnienia imienia „Pola”

Jak większość imion „Pola” również posiada kilka form zdrabniających jej oryginalną nazwę. Do tych najbardziej znanych zaliczyć możemy między innymi: „Polkę”, „Polcię”, „Polusie” czy też „Poleczkę”.

Zobacz również: Propozycje imion dla dzieci

Dodaj komentarz

Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo