Życzenia imieninowe dla siostry

Imieniny to ważna okazja – unikalny zwyczaj świętowania dnia swojego imienia związanego z osobą świętą lub błogosławioną kościoła katolickiego. Niektóre imiona nie mają swoich odpowiedników wśród świętych, więc data imienin jest związana z dniami tradycyjnie do nich przypisanymi. Nie we wszystkich krajach zwyczaj obchodzenia imienin jest praktykowany – w niektórych nie jest nawet znany. W Polsce wręczanie imieninowych prezentów jest wyjątkowo popularne. Dzień imienin zwykle obchodzony jest hucznie, a w niektórych rodzinach nawet huczniej niż dzień urodzin. Z tej okazji składamy też solenizantom serdeczne życzenia. Życzenia imieninowe dla siostry muszą być szczególne. W końcu składamy je jednej z najbliższych osób! Oto zabawne wierszyki na imieniny dla siostry i te nieco poważniejsze, bardziej tradycyjne życzenia!

Życzenia imieninowe dla siostry
elements.envato.com

Życzenia imieninowe dla siostry

Rodzeństwo czasem może się ze sobą nie zgadzać, a nawet ostro się kłócić, jednak zawsze skoczyłoby za sobą w ogień. Siostra to ważna osoba w życiu każdej osoby, która ją ma – łączą ją z nami więzy krwi i wspólna historia. Rodzeństwo świetnie zna swoje preferencje, więc wie doskonale czego życzyć siostrze. Niektórzy gustują w życzeniach bardziej klasycznych, a inni wolą życzenia śmieszne, na przykład rymowane. Życzenia imieninowe dla siostry nie powinny być zbyt długie, ponieważ tego ważnego dnia solenizantka otrzyma ich wiele. Powinny jednak zapadać w pamięć. Jeśli napiszemy je na kartce imieninowej, mogą być również doskonałą pamiątką na przyszłość. Warto dołączać je do prezentu lub wysyłać tradycyjną pocztą, jeśli nie możemy spotkać się z siostrą osobiście.

Tradycyjne życzenia imieninowe dla siostry

Tradycyjne życzenia imieninowe dla siostry niosą ze sobą szczególną wartość, ponieważ zawsze uwzględniają to, co najważniejsze – by solenizantce dopisywało zdrowie, szczęście i by spełniały się jej marzenia. Tego rodzaju życzenia są naprawdę piękne, jeśli tylko zostaną w odpowiedni sposób ułożone. Oto kilka pomysłów:

Z okazji imienin przyjmij
najszczersze, serdeczne życzenia:
samych pogodnych, szczęśliwych dni,
radości, spełnienia marzeń i realizacji wszystkich planów!
W dniu imienin składam serdeczne życzenia:
dużo szczęścia, radości, pogody ducha,
uśmiechu, wytrwałości w dążeniu do celu,
samych przyjemnych i spokojnych dni!
Tego życzy…
Szczęścia – żeby każdy dzień przynosił radość
Radości – żeby uśmiech nie znikał z Twojej twarzy
Uśmiechu – żeby przeganiał zmartwienia
Beztroski – żeby żyć w pomyślności i zdrowiu
Pomyślności i zdrowia – żeby realizować marzenia
Spełnienia marzeń – żeby odnaleźć szczęście…

Krótkie życzenia na imieniny dla siostry

Wiele osób kontaktuje się ze sobą we współczesnych czasach przez SMS czy e-mail. Choć zarówno drogą e-mailową, jak i SMS-ową jesteśmy w stanie napisać do siebie całkiem sporo, nie mamy na to zwykle czasu. Nie każdy posługuje się telefonem na tyle sprawnie, by szybko na nim pisać, a zresztą w tej chwili każdy jest na tyle zabiegany, że liczy się przede wszystkim sama pamięć – treść pozostaje na drugim miejscu. Przez SMS czy media społecznościowe najlepiej przesłać krótkie życzenia, które pokażą, że pamięta się o solenizantce, ale niekoniecznie wymuszą na niej spędzenie kilku minut na czytaniu. Można dołączyć do treści jakiś GIF czy zdjęcie i w ten sposób sprawić, by życzenia były jeszcze przyjemniejsze. Jakie krótkie życzenia warto wysłać?

Ile maku w makowniku, ile sera jest w serniku, ile uszek w barszczu pływa, ile ości miewa ryba. Tyle słońca i słodyczy – … Tobie życzy!
Niech Ci słonko ciepło gra, niech Twój uśmiech długo trwa, nie trać swej wesołej minki, dziś są Twoje imieninki!
Życzę wielu chwil radości! Żeby każdy dzień był dla Ciebie przygodą i powodem do dumy!
Jak marzeń tysiące,
Jak kwiatów tysiące,
Jak motyli tysiące
– tak ja Ci składam życzenia gorące!
Z bukietem róż nie mogę przyjść by złożyć Ci życzenia,
więc proszę los, by spełnił dziś
najskrytsze Twe marzenia!
Dzwoni, śpiewa serce moje, że dziś imieniny Twoje, więc ja składam Ci życzenia: zdrowia, szczęścia, powodzenia!

Życzenia imieninowe wesołe dla siostry

Życzenia imieninowe niekoniecznie muszą być poważne. Nawet do tak ważnych okazji można z powodzeniem podchodzić nieco bardziej na luzie. Można postawić na śmieszne życzenia imieninowe dla siostry, dowcipne – takie, które wywołają na jej twarzy uśmiech albo nawet szczerze ją rozbawią. Tego rodzaju życzenia zapadają w pamięć i mogą być później powielane – sprawią również, że solenizantka od razu będzie miała lepszy dzień. Jak wprawić każdą siostrę w doskonały humor? Oto kilka ciekawych propozycji:

Lista Milionerów Forbesa jest błędna, bo przecież to ja jestem najbogatszym człowiekiem na świecie – mam Ciebie! W życiu liczą się nie tylko pieniądze! Nikt poza mną nie posiada przecież miłości takiej wyjątkowej siostry jaką jesteś Ty. To bogactwo bezcenne i niepoliczalne! Wszystkiego najlepszego najukochańsza Siostrzyczko!
Stu lat, stu uśmiechów, setki wielbicieli, w życiu sobót i niedzieli, przyjaźni wielkiej, radości wszelkiej, niech wszystko co dobre Tobie, Siostro, się zdarzy – życzę Ci dzisiaj tego sto razy!
Życzenia dla Ciebie:
Idź śmiało przed siebie,
Kontroluj swe żądze,
Zarabiaj pieniądze,
Unikaj cwaniaków,
Omijaj tępaków,
Bądź szczera i dobra,
uprzejma i szczodra,
Przepisów przestrzegaj,
Na sobie polegaj!
Alkohole na stole, my tańczymy w kole,
Dziś się świetnie bawimy, bo są Twoje imieniny.
Wręczymy Ci podarunki, załatwimy za Ciebie sprawunki,
Życzenia ułożymy i je chórem wygłosimy,
Byś się w głos śmiała i dobry humor miała!
Wszystkiego najlepszego dla bajecznie wyglądającej, modnej, atrakcyjnej kobiety! Rzetelną ocenę Ciebie przedstawię za rok. Sto lat!

Wiersze na imieniny dla siostry

Wierszyki i wiersze imieninowe dla siostry przekazują życzenia w ciekawy sposób. Łatwiej jest je zapamiętać i wpadają w ucho. Można zdecydować się na życzenia bardziej poważne albo lekkie i zabawne. Do wyboru jest mnóstwo różnych wierszyków, które spodobają się każdej kobiecie i które każda siostra chciałaby otrzymać. Można je wypisać na wręczanej kartce imieninowej, wysłać SMS-em, e-mailem albo napisać na kartce pocztowej. Można je też wygłosić przez telefon albo nauczyć się na pamięć i powiedzieć osobiście – z pewnością zostanie to jeszcze mocniej docenione!

Twoje imię w kalendarzu,
To jest Twój szczęśliwy dzień,
Mnóstwo kwiatów, pięknych zdarzeń,
Już za chwilę spotka Cię!
Życzeń słowa weź do serca,
I uśmiechaj często się!
Smutki niech Cię omijają,
Przyjaciele odwiedzają,
Dziś są imieniny Twe!
Podbijaj serca facetów nadzianych,
Tych zwariowanych i tych kochanych.
Bo Ty jesteś laska niesamowita,
Aurą przebojowości wiecznie okryta!
Siostrzyczko, pozostań na zawsze sobą
I dalej bądź naszego miasta ozdobą!
Kochana Siostro!
My życzymy Tobie szczerze:
Szczęścia w życiu i karierze!
Oprócz tego dużo zdrowia,
Niech się cieszy buźka Twoja,
Moc prezentów, wielu gości
Co dzień wszelkiej pomyślności!
100 lat z okazji imienin życzy rodzeństwo!
To nie Grecja, ani Chiny,
tylko Twoje imieniny.
Zawsze zdrowa z lekarstw kpij
i beztrosko śpij i śnij.
Chleb na stole, mleko w dzbanku,
wypełnione konto w banku.
Głowa niech Ci się nie kiwa
lepiej wypij puszkę piwa.
Dużo zdrowia i radości,
mało smutku, mało złości
oraz wszelkiej pomyślności!
Tego życzy…
Każdego roku o tej samej porze,
każdy Ci życzy co tylko może.
Ja korzystając z tej sposobności,
życzę Ci szczęścia, zdrowia, radości.
To o czym marzysz by się spełniło,
a to co kochasz by Twoje było.

Życzenia z okazji imienin dla siostry

Życzenia imieninowe dla siostry mogą być naprawdę różnorodne – w zależności od tego jaki kontakt ma ze sobą rodzeństwo i jakie życzenia najbardziej lubi solenizantka, czy też co się najbardziej podoba osobie, która będzie je składać. Mamy nadzieję, że nasze pomysły przypadły wszystkim czytelnikom do gustu i zostaną wykorzystane przy najbliższej sposobności. To życzenia z jednej strony skierowane ściśle do siostry na imieniny, jednak przy zamianie słowa czy wersu często okazuje się, iż to życzenia uniwersalne, z których można skorzystać przy różnych okazjach. Życzenia na imieniny dla siostry mogą być wesołe, a mogą być bardziej klasyczne, poważne – jeśli chcemy jej rzeczywiście podziękować za pomoc, wsparcie i za to, że po prostu jest. Mogą to być wierszyki na imieniny dla siostry albo zdania, które się nie rymują. Życzenia można przekazać w formie jednego czy dwóch wersów, ale również rozpisać się na kilka linijek. Warto dodać coś od siebie, by siostra wiedziała, że życzenia są kierowane właśnie do niej. Najważniejsza jest jednak zawsze pamięć – bez względu na to, czy będą to życzenia imieninowe wesołe, poważne, przesłane przez SMS, zapisane na ozdobnej kartce czy też wręczone wraz z bukietem kwiatów lub innym prezentem – ważne, by o nich nie zapomnieć.

Dodaj komentarz

Szczepienia Zdrowie dziecka
Okład z sody po szczepieniu: Skuteczny sposób na ból i opuchliznę
Ile trwa obrzęk po szczepieniu? Kiedy udać się do lekarza, a kiedy wystarczy przygotować okład z sody? Sprawdź jak złagodzić ból po szczepieniu u niemowlaka. Odczyn poszczepienny czy NOP ? Wielu rodziców drży
Czytaj dalej
Komunia Życzenia
Życzenia komunijne
Ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka będącego członkiem wspólnoty kościoła katolickiego jest Pierwsza Komunia Święta. Od tej chwili dziecko może już przyjmować Eucharystię. W parze z tym podniosłym wydarzeniem duchowym
Czytaj dalej
Urodziny Życzenia
Życzenia urodzinowe dla nastolatków [zabawne oraz oficjalne, krótkie wierszyki]
Urodziny są okazją do świętowania kolejnego roku swojego życia tak samo uroczyście, gdy ma lat naście, jak i kilkadziesiąt. Z okazji urodzin urządzane są przyjęcia i imprezy, a goście wręczają
Czytaj dalej
Życzenia
Życzenia na bierzmowanie – od rodziców, dziadków, chrzestnych i świadka
Ważnym sakramentem dla każdej osoby wierzącej w Kościele Katolickim jest sakrament bierzmowania. Wraz z sakramentami chrztu i Eucharystii, nazywany jest on sakramentem inicjacji. Wszystko dlatego, że osoba uczestnicząca w nim
Czytaj dalej
Życzenia
Urodzinowe życzenia dla męża od żony
Życzenia dla męża, składane w dniu urodzin przez żonę, to wzruszający moment. Nieraz piękne słowa dają więcej radości niż otrzymanie prezentu. Aby tak się jednak mogło stać, życzenia powinny być
Czytaj dalej
Życzenia
Życzenia na 80 urodziny: wzruszające, krótkie życzenia dla babci, dziadka i nie tylko…
80 lat to piękny wiek. Przeżycie 8 dekad powoduje, że z pewnością senior lub seniorka wraz ze swoimi najbliższymi mają powody do świętowania. Jubilat zasługuje na przepiękne prezenty, przyjęcie z
Czytaj dalej
Życzenia
Życzenia ślubne dla przyjaciół – luźne, śmieszne, krótkie, religijne i uniwersalne
Moment, kiedy składamy życzenia ślubne dla przyjaciół, jest niezapomnianą chwilą, która powoduje wzruszenie i pozostaje w pamięci na długie lata. Warto, aby były one złożone szczerze, prosto z serca i
Czytaj dalej
Życzenia
Życzenia na roczek dla chłopca i dla dziewczynki
Pierwsze urodziny małego człowieka to wyjątkowy dzień, który wymaga odpowiedniej oprawy. Miłym dodatkiem do upominku dla dziecka są życzenia na roczek. Zabawne, wzruszające albo nawiązujące do tego, co wydarzyło się
Czytaj dalej
Urodziny Życzenia
Życzenia urodzinowe dla dzieci
Składanie życzeń to dla wielu osób nie lada problem, zwłaszcza, jeżeli adresatem jest małe dziecko. Czy wiesz, że życzenia naprawdę mogą sprawić maluchowi radość i wywołać na jego buzi uśmiech?
Czytaj dalej
Życzenia
Życzenia imieninowe dla mamy – Wierszyki na imieniny dla mamy
Imieniny mamy to ważne święto. Choćby drobny prezent powinny więc wzbogacić życzenia imieninowe dla mamy. Możemy je wyrecytować, zaśpiewać albo umieścić na ozdobionej przez siebie kartce, jeśli zaś są krótkie,
Czytaj dalej