Życzenia na egzamin ósmoklasisty. Te słowa dodadzą uczniom otuchy!

Egzamin ósmoklasisty to pierwsze tak poważne wyzwanie życiu młodych ludzi. Ich wynik nie tylko będzie stanowił podsumowanie dotychczasowej edukacji, ale także zadecyduje o rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Nic zatem dziwnego, że jest to moment bardzo stresujący dla wszystkich zdających. Aby dodać uczniom nieco otuchy, warto skierować do nich kilka motywujących słów wsparcia. Jak życzyć powodzenia na egzaminie? Sprawdź poniższe propozycje na życzenia na egzamin ósmoklasisty.

Życzenia na egzamin ósmoklasisty

Każdy ósmoklasista zdaje sobie sprawę, jak ogromne znaczenie mają egzaminy pod koniec pierwszego etapu edukacji. Kolejnym tak ważnym sprawdzianem wiedzy i umiejętności będzie dopiero matura. Dlatego zależy im, aby wypaść jak najlepiej i dzięki dobrym wynikom dostać się do wymarzonej szkoły średniej. I w związku z tym tak ważne są odpowiednie słowa otuchy przed egzaminem od rodziców i wszystkich najbliższych. Przyniosą dodatkową mobilizację i uświadomią dziecku, jak bardzo w nie wierzymy. Czego życzyć przed egzaminem?

Myśli Ci złe krążą po głowie
Strach Cię właśnie obleciał
Nie dasz rady myślisz sobie
Poddaję się
Ja na to Ci odpowiem mój drogi
Że niezmierzone są człowieka drogi
I często udaje się coś nieudanego
Wszystko się ułoży
Powodzenia!

Z oddaniem podążaj za swoimi marzeniami, a na pewno je wszystkie spełnisz. Powodzenia i wszystkiego najlepszego na egzaminie.

Powodzenia na zbliżającym się egzaminie. Przestań się stresować i po prostu daj z siebie wszystko, aby pokazać, że wiesz wszystko! Jesteś dobrze przygotowany i nie musisz się martwić. Jestem z Ciebie dumny/dumna!

Zobacz: Temat rozprawki egzamin ósmoklasisty 2023. Z jakim motywem zmierzyli się uczniowie? Co może pojawić się w 2023?

Słowa wsparcia przed egzaminem

Życzenia przed egzaminem ósmoklasisty koncentrują się przeważnie po prostu na przekazaniu słów powodzenia czy przysłowiowego “połamania piór”. Warto jednak przy okazji podkreślić, że wierzymy w możliwości i wiedzę naszego dziecka i niezależnie od uzyskanego wyniku, będziemy z niego bardzo dumni, ponieważ wiemy, jak wiele wysiłku i pracy go to kosztowało. Takie słowa nie tylko wspierają, ale także pomagają się uspokoić, wyciszyć i mogą zdjąć z ramion dziecka ogromny ciężar – presję i stres. Sprawdź, jaki życzenia dla ósmoklasistów przed egzaminem będą najodpowiedniejsze.

Wiem, że czeka Cię trudny dzień.
Całą swoją duszą jestem z Tobą,
Trzymam mocno kciuki.
I wiesz co? Dasz radę jak zawsze!

Co to będzie? – pomyślałeś pewnie.
Ja odpowiadam na Twe myśli:
Wszystko będzie dobrze,
Wiem to na pewno.
Życzę więc szczęścia, powodzenia
i do niedługiego zobaczenia!

Wierzę w Twoje możliwości i jestem pewna, że znakomicie sobie poradzisz! A nawet jeśli coś nie do końca pójdzie po Twojej myśli, pamiętaj, że i tak będę z Ciebie bardzo dumna/y!

Kiedy wejdziesz do sali egzaminacyjnej z pozytywnym nastawieniem, z pewnością odniesiesz sukces. Powodzenia na egzaminach!

Sprawdź: Egzamin ósmoklasisty 2023 – ile trwa? Te przedmioty trzeba mieć ze sobą! Co jeszcze warto wiedzieć?

Egzamin ósmoklasisty – życzenia

Przed tak ważnym wydarzeniem każdy z uczniów z pewnością chce usłyszeć przede wszystkim życzenia powodzenia na egzaminach. Warto jednak przy okazji docenić cały trud i wysiłek włożony przez nasze dziecko w naukę, robienie ćwiczeń, intensywne powtórki. Podczas pisania uczniom towarzyszy przecież nie tylko stres, ale także ogromne zmęczenie, a czasem nawet presja uzyskania jak najwyższego wyniku. Pamiętajmy, aby cały ten wysiłek i poświęcenie odpowiednio docenić. Pomogą w tym poniższe życzenia dla 8-klasistów.

Niełatwe masz dziś zadanie
Niech więc ten dzień będzie dla Ciebie na zawołanie słoneczny
Niech każdy będzie dla Ciebie serdeczny
Niech wszystko pójdzie Ci łatwo
Tego życzę Ci dzisiaj mój drogi
By Ci się wszystkie kłody spod nogi
Usunęły
Powodzenia!

Niech w tych dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości. Życzę Wam, aby uzyskane wyniki stworzyły możliwość realizacji planów, również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

Otwórz rękę,
Ja położę na niej
Czterolistną Koniczynę.
Ona spełni Twe marzenia,
A ja Ci ze swej strony życzę
Mnóstwo powodzenia!

Wiem, jak mnóstwo czasu, wysiłku i poświęcenia kosztowały Cię przygotowania do tego egzaminu. Dałeś/aś z siebie wszystko! Cokolwiek się zdarzy, jestem i będę z Ciebie bardzo dumna/y!

Życzenia dla ósmoklasistów na egzamin wcale nie muszą być specjalnie wyszukane i oryginalne. Zastanówmy się przede wszystkim, co my chcielibyśmy usłyszeć od bliskich osób przed tak ważnym wydarzeniem i to samo przekażmy naszym młodym zdającym. Każdy z nas w trudnych i stresujących chwilach chce wiedzieć, że ma kogoś, kto zawsze w niego wierzy, wspiera niezależnie od okoliczności i nawet, jak nie wszystko wyjdzie zgodnie z planem – będzie umiał nas docenić i wyrazić dumę. A wszystkim tegorocznym zdającym składamy najserdeczniejsze życzenia powodzenia na egzaminie ósmoklasisty!

Zobacz: Jak napisać rozprawkę? Poznaj najważniejsze zasady pisania rozprawki. Kluczowy jest schemat

Rodzice pytają o życzenia na egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty powodzenia – jak życzyć?

Życzenia zdania egzaminu powinny przede wszystkim zawierać słowa otuchy – zapewniać dziecko, że wierzymy w nie i jego umiejętności, że na pewno sobie poradzi, a nawet jak coś pójdzie mu gorzej, to może liczyć na nasze wsparcie i będziemy z niego dumni.

Zobacz też: Zmieni się egzamin ósmoklasisty! Czy religia pojawi się jako dodatkowy przedmiot do wyboru?

Dodaj komentarz

Dzień Ojca, Życzenia

Życzenia na Dzień Ojca

Dzień Ojca – święto mniej popularne w naszej kulturze niż Dzień Matki, a niesłusznie. Wkład ojca w wychowanie często jest deprecjonowany, a nawet najlepsza matka go nie zastąpi. Ojciec dostarcza dziecku...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia urodzinowe dla babci

Babcia to dla każdego wnuka i wnuczki osoba, która zawsze służy dobrą radą i od której możemy się wiele nauczyć. Jej urodziny są niezwykłym dniem, dlatego warto sprawić, żeby babcia...

Czytaj dalej →
Życzenia, Ślub i wesele

Poważne życzenia ślubne

Tak jak obiecałam wczoraj, kiedy publikowałam zabawne życzenia ślubne, dziś zajmę się ich trochę bardziej wyniosłą odmianą. Przejrzałam zasoby internetu i wybrałam dla Was kilka najciekawszych, wierszyków weselnych, które idealnie...

Czytaj dalej →
Życzenia, Urodziny

Życzenia na 18-stkę

Poważne i z morałem czy może jednak zabawne? Życzenia na 18 urodziny na pewno muszą być wyjątkowe! Podpowiadamy, co napisać na urodzinowej kartce, żeby solenizant czuł się ważny i wiedział,...

Czytaj dalej →
Życzenia, Poród, Urodziny

Gratulacje i życzenia z okazji narodzin dziecka

Powitaliście w Waszej rodzinie nowego jej członka lub powiększyła się rodzina przyjaciół czy znajomych? To idealny moment na gratulacje z okazji narodzin dziecka. Powinny one pokazać świeżo upieczonym rodzicom, że szczerze...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general