Czy po egzaminie ósmoklasisty chodzi się do szkoły? Te daty mają kluczowe znaczenie dla uczniów

Egzaminy ósmoklasisty dobiegły końca, a zatem uczniowie mogą wreszcie odetchnąć, odpocząć i porządnie odespać minione tygodnie, które upłynęły pod znakiem przygotowań. Najważniejsze zagadnienia z przedmiotów obowiązkowych musiały zostać omówione na długo przed rozpoczęciem testów, dlatego uczniowie zastanawiają się, czy nadal jest sens uczestniczenia w zajęciach. Czy po egzaminie ósmoklasisty chodzi się do szkoły?

Czy po egzaminie ósmoklasisty chodzi się do szkoły?

Między 23 a 25 maja ponad pół miliona ósmoklasistów przystąpiło do egzaminów. To niezwykle ważny moment dla wszystkich uczniów kończących szkołę podstawową. Testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego stanowią podsumowanie dotychczasowej edukacji i zdobytej wiedzy, a jednocześnie zadecydują o wyniku rekrutacji do szkół średnich.

Zakres materiału obowiązujący do poszczególnych egzaminów obejmuje najważniejsze zagadnienia z każdego przedmiotu. Dlatego często po testach nie zostaje już nic ważnego do omówienia. Wielu uczniów zastanawia się więc, czy jest sens pojawiać się na zajęciach. Odpowiedź może jednak trochę rozczarować – po egzaminach nadal trzeba chodzić do szkoły. Wciąż nie zostały jeszcze wystawione oceny i właśnie rozpoczyna się okres poprawiania sprawdzianów, ostatnich zaliczeń i odpowiedzi ustnych.

Oprócz języka polskiego, matematyki oraz języka obcego pozostają również inne ważne przedmioty takie jak biologia, chemia czy historia, z których nauczyciele wciąż realizują program.

Warto również dodać, że aby ukończyć szkołę podstawową, konieczna jest odpowiednio wysoka frekwencja z każdego przedmiotu.

Zobacz: Czy wyniki egzaminu ósmoklasisty trzeba odebrać osobiście? Zaświadczenie jest bardzo ważne

Kiedy dostaje się wyniki z egzaminu ósmoklasisty?

Na wyniki egzaminów ósmoklasisty uczniowie będą musieli jeszcze trochę poczekać. Oficjalne rezultaty zostaną ogłoszone dopiero 3 lipca około godziny 8:30, czyli już po zakończeniu roku zkolnego. Aby je poznać, trzeba będzie zalogować się na stronie internetowej wyniki.edu.pl (dane niezbędne do logowania powinna udostępnić szkoła). Zaświadczenie o wynikach będzie można odebrać również osobiście – od 6 lipca we wszystkich szkołach rozpocznie się wydawanie dokumentów.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo