5 sposobów na to, jak zaoszczędzić na pieluszkach

Zaraz po niewyspaniu i zmęczeniu jednym z największych utrapień świeżo upieczonych rodziców są niewątpliwie ceny pieluszek. Upomnienie naszego malucha żyjącego w błogiej nieświadomości tego, czym jest budżet rodzinny i oszczędzanie, aby nieco odpowiedzialniej załatwiał swoje potrzeby niestety nie wchodzi w grę, a co za tym idzie – zadanie, jakim jest wyszukanie dobrej jakości pieluszek za niewielką cenę znów spada na nas, rodziców.

Wiadomo, że pieluszki dla dzieci są produkowane z drogich materiałów, gdyż ochrona delikatnej skóry i zdrowia naszego niemowlaka wymaga stosowania najwyższej jakości produktów. Mimo to wysokie ceny pieluszek, a w szczególności pieluszek niektórych popularnych marek, nie wynikają wcale z ich wyjątkowej jakości. Dlatego też powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, jaki wpływ mają na nas – rodziców – chwyty marketingowe i reklamy, które skłaniają nas do płacenia za zwykłe pieluszki, jakby były wykonane ze złota.

Wcale nie musimy tyle płacić za pieluszki dla dzieci!

Rodzice, którzy troszczą się o zdrowie swojego malucha i chcą, aby korzystał z najwyższej jakości pieluszek, widząc, jak pieluszka danej marki szybciej pochłania (stanowiący nieodzowny element reklamy) niebieski płyn i słysząc, że jest to marka darzona największym zaufaniem, bez większego zastanowienia wybierają właśnie ją. Dlatego też nabierają przekonania, że wszystkie pieluszki kosztują drogo i godzą się na wydawanie sporych sum na produkty droższej marki. Jednak zwracając uwagę na kilka istotnych kwestii przy kupowaniu pieluszek, możemy zarówno zadbać o dobro naszego dziecka, jak i o domowy budżet.

  • Nie bój się wypróbować inne marki.

Nie daj się omamić reklamom drogich marek. W niektóre dni może zaistnieć potrzeba nawet kilkunastokrotnego zmienienia pieluszki – zamiast kupować najdroższy produkt, skup się na wyszukaniu dobrej jakości marki w niższej cenie. Wypróbuj każdą markę, zamiast polegać na reklamach postaraj się sam odkryć, które są najlepsze i warte swojej ceny. Nie martw się, będziesz mieć wystarczająco dużo czasu i sposobności, żeby wypróbować każdy rodzaj pieluszek 😉

  • Sprawdź, ile w przeliczeniu kosztuje pojedyncza pieluszka.

Kupując opakowanie pieluszek koniecznie ustal cenę za sztukę. Możesz to łatwo zrobić używając kalkulatora w telefonie. W ten sposób przekonasz się na ile korzystne są ceny poszczególnych producentów, a także, czy duże opakowania z ogromnymi napisami typu „20% gratis!” faktycznie są opłacalne. Wyliczanie ceny za sztukę to jeden z podstawowych zabiegów, które pozwolą Ci zaoszczędzić na zakupie pieluszek, warto zatem uczynić z niego rutynową czynność.

  • Kupuj przez internet.

Zakupy internetowe to fantastyczna opcja, która pozwala na ograniczenie wydatków w wielu sektorach i na wielu produktach. Również pieluszki są produktem, na którym możesz zaoszczędzić pieniądze, jeśli wybierzesz zakupy online. Na dużych portalach zakupowych, takich jak Allegro czy Ceneo możesz załapać się na obniżki czy promocje obejmujące pieluszki dla dzieci. Nie zapomnij, że kody rabatowe, które znajdziesz na Once Coupon A Time pozwolą Ci zrobić zakupy internetowe jeszcze taniej!

Innym z kolei plusem zakupów internetowych jest usługa dowozu, dzięki której nie musisz męczyć się, targając do domu wielkie paczki. Zamów przez internet, a pieluszki niech same przyjadą pod Twoje drzwi! Czyż nie jest to marzenie każdego niewyspanego i zmęczonego rodzica?

  • Rób zakupy hurtowo.

Jeśli natrafisz na promocję czy to w sklepie, czy na portalu zakupowym – koniecznie kupuj na zapas. Hurtowe zakupy to wspaniała okazja do załapania się na spore obniżki. Dodatkowo jest to również świetny sposób na zdobycie większej ilości punktów promocyjnych na przyszłość. Korzystając ze sklepów hurtowych i ich stron internetowych możesz w dłuższej perspektywie zaoszczędzić spore kwoty.

  • Zamiast jednorazowych pieluszek używaj pieluszek z materiału.

Jeśli narzekasz nie tylko na wysokie ceny pieluszek, ale również na szkodę, jaką wyrządzają one środowisku, możesz rozważyć używanie pieluszek z materiału. Pieluszki wielorazowe, szczególnie preferowane przez rodziców, którym bliskie są idee zero waste i ograniczenia do minimum negatywnego wpływu na środowisko, początkowo mogą wydawać się trudną bądź też niemożliwą do wdrożenia alternatywą. Ale wystarczy, że zaczniesz ich regularnie używać, a przekonasz się, że wcale nie jest to takie uciążliwie, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Poza tym jest to najefektywniejszy sposób na ograniczenie wydatków związanych z artykułami higienicznymi dla Twojego malucha.

Pamiętaj, że aby zaoszczędzić na zakupie pieluszek musisz poświęcić trochę czasu na rozeznanie, śledzić promocje, krótko mówiąc – być cierpliwym. Ale stosując te wskazówki z pewnością unikniesz przepłacania i zadbasz o rodzinny budżet!

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Kto finansuje ślub i wesele?

Kto finansuje ślub i wesele? Najtrudniejszym podczas przygotowań wesela i mogącym być powodem nieporozumień tematem jest podział kosztów. Istnieje wiele możliwości takiego podziału od najbardziej tradycyjnych do zupełnie nowatorskich. Niezależnie...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo