Urodzeni w czwartek: co o osobie mówi dzień tygodnia, w którym się urodziła?

Zgodnie z astrologią, patronem osób, które urodziły się w czwartek jest Jowisz, czyli największa planeta Układu Słonecznego. W związku z tym, ma ona ogromny wpływ na charakter swoich podopiecznych i daje im dużą wewnętrzną siłę. Takie osoby są szczere i prostolinijne, jednak bywają również za bardzo przekonane o powodzeniu swoich działań, przez co spotyka je rozczarowanie.

Urodzeni w czwartek: cechy charakteru

Osoby, które przyszły na świat w czwartek są zazwyczaj indywidualistami, co nie oznacza jednak, że są one nielubiane przez otoczenie. Wręcz przeciwnie – osoby urodzone w czwartek cieszą się dużą popularnością, sympatią i często zajmują w społeczeństwie ważną pozycję. Poza tym osoby te bardzo chętnie niosą pomoc innym, co niestety dość często obraca się przeciwko nim samym i bywa wykorzystywane przez nieuczciwe osoby.

Zdecydowaną zaletą ludzi urodzonych w czwartek jest duża samodzielność oraz poczucie odpowiedzialności. Jeśli taka osoba bierze na swoje barki jakieś ważne zadanie, można mieć pewność, że zostanie ono wykonane. Co więcej, są perfekcjonistami, więc w niemal każdej dziedzinie życia dążą do osiągnięcia ideału i nieustannie się doskonalą. Wszystkie te cechy sprawiają, że osoby czwartkowe są czasami zbyt poważne jak na swój wiek i nieco odstają od rówieśników. To jednak im za bardzo nie przeszkadza, ponieważ są introwertykami, zazwyczaj nie mówią wiele i wolą obserwować niż być w centrum wydarzeń. Osoby takie mają również talenty organizatorskie, dzięki czemu nierzadko zajmują kierownicze stanowiska.

Osoby, które przyszły na świat w czwartek są również bardzo wrażliwe i uczuciowe oraz nie znoszą nierównego traktowania. Są w szczególności wyczulone na czyjąś krzywdę i niesprawiedliwość społeczną, przez co często angażują się w działalność charytatywną.

Osoby urodzone w czwartek w związku miłosnym

Ludzie urodzeni w czwartek szukają na swoją drugą połówkę osoby, która będzie podobna do nich. Ważne są dla nich wspólne zainteresowania, pasje, poczucie humoru oraz wzajemny szacunek. Jeśli już znajdą tę odpowiednią osobę, są szczere, tolerancyjne, lojalne, oddane i wierne. W związku bardzo ważne jest dla nich poczucie wolności i bezgraniczne zaufanie, a najbardziej zbliża je z innymi wspólny cel. Przez to, że takie osoby są bardzo wrażliwe, łatwo je zranić, a najbardziej bolesna jest dla nich zdrada.

Ludzie urodzeni w czwartek: jakie są ich wady?

Wadą osób, które przyszły na świat w czwartek jest przesadna pewność siebie, która może powodować, że otoczenie poczuje się urażone. Niekiedy upór i silne przekonanie o własnej racji mogą zostać odebrane jako wyraz protekcjonalności. Poza tym, osoby urodzone w czwartek miewają skłonność do przesady, a czasami bywają rozrzutne. Często również ulegają różnym nałogom.

Zobacz też:

Urodzeni w poniedziałek

Urodzeni we wtorek

Urodzeni w środę

Urodzeni w piątek

Urodzeni w sobotę

Urodzeni w niedzielę

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Urodzeni w czwartek: co o osobie mówi dzień tygodnia, w którym się urodziła?

 1. Wszystko sie zgadza z moimi urodzinami.

  Zdrowie dziecka, Zdrowie niemowlaka

  Po jakim czasie działa czopek?

  Gorączka u niemowlaka i u małego dziecka zawsze wywołuje stres w młodych rodzicach. Zadają sobie pytanie, jak dużą dawkę środka przeciwgorączkowego powinni podać maluchowi, po jakim czasie czopek zbija gorączkę...

  Czytaj dalej →
  Noworodek

  Fenyloketonuria

  Fenyloketonuria to niezbyt często spotykana choroba, której groźna nazwa spędza sen z powiek rodzicom, u których malucha ją wykryto. Ma ona podłoże genetyczne i związana jest z zaburzeniami metabolizmu aminokwasów....

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo
  Enable registration in settings - general