Urodzeni w czwartek – Jakie są osoby urodzone w czwartek?

Zgodnie z astrologią, patronem osób, które urodziły się w czwartek jest Jowisz, czyli największa planeta Układu Słonecznego. W związku z tym, ma ona ogromny wpływ na charakter swoich podopiecznych i daje im dużą wewnętrzną siłę. Urodzeni w czwartek są szczere i prostolinijne, jednak bywają również za bardzo przekonane o powodzeniu swoich działań, przez co spotyka je rozczarowanie.

Urodzeni w czwartek – cechy charakteru

Dzieci urodzone w czwartek są zazwyczaj indywidualistami, co nie oznacza jednak, że są one nielubiane przez otoczenie. Wręcz przeciwnie – osoby urodzone w czwartek cieszą się dużą popularnością, sympatią i często zajmują w społeczeństwie ważną pozycję. Poza tym osoby te bardzo chętnie niosą pomoc innym, co niestety dość często obraca się przeciwko nim samym i bywa wykorzystywane przez nieuczciwe osoby.

Zdecydowaną zaletą ludzi urodzonych w czwartek jest duża samodzielność oraz poczucie odpowiedzialności. Jeśli taka osoba bierze na swoje barki jakieś ważne zadanie, można mieć pewność, że zostanie ono wykonane. Co więcej, są perfekcjonistami, więc w niemal każdej dziedzinie życia dążą do osiągnięcia ideału i nieustannie się doskonalą. Wszystkie te cechy sprawiają, że osoby czwartkowe są czasami zbyt poważne jak na swój wiek i nieco odstają od rówieśników. To jednak im za bardzo nie przeszkadza, ponieważ są introwertykami, zazwyczaj nie mówią wiele i wolą obserwować niż być w centrum wydarzeń. Osoby takie mają również talenty organizatorskie, dzięki czemu nierzadko zajmują kierownicze stanowiska.

Osoby, które przyszły na świat w czwartek są również bardzo wrażliwe i uczuciowe oraz nie znoszą nierównego traktowania. Są w szczególności wyczulone na czyjąś krzywdę i niesprawiedliwość społeczną, przez co często angażują się w działalność charytatywną.

Zobacz też: Urodzeni w poniedziałek

Osoby urodzone w czwartek w związku miłosnym

Ludzie urodzeni w czwartek szukają na swoją drugą połówkę osoby, która będzie podobna do nich. Ważne są dla nich wspólne zainteresowania, pasje, poczucie humoru oraz wzajemny szacunek. Jeśli już znajdą tę odpowiednią osobę, są szczere, tolerancyjne, lojalne, oddane i wierne. W związku bardzo ważne jest dla nich poczucie wolności i bezgraniczne zaufanie, a najbardziej zbliża je z innymi wspólny cel. Przez to, że takie osoby są bardzo wrażliwe, łatwo je zranić, a najbardziej bolesna jest dla nich zdrada.

Zobacz również: Urodzeni w niedzielę

Ludzie urodzeni w czwartek – jakie są ich wady?

Wadą osób, które przyszły na świat w czwartek jest przesadna pewność siebie, która może powodować, że otoczenie poczuje się urażone. Niekiedy upór i silne przekonanie o własnej racji mogą zostać odebrane jako wyraz protekcjonalności. Poza tym, osoby urodzone w czwartek miewają skłonność do przesady, a czasami bywają rozrzutne. Często również ulegają różnym nałogom.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Urodzeni w czwartek – Jakie są osoby urodzone w czwartek?

 1. Wszystko sie zgadza z moimi urodzinami.

  Gry i zabawy dla dzieci

  LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

  Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

  Czytaj dalej →
  Sukienki na wesele dla świadkowej

  Sukienka dla świadkowej

  Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo