Nie wiesz, co kupić na Dzień Dziecka? Oto niezawodne propozycje na prezenty dla dzieci w różnym wieku!

Dzień Dziecka to szczególne święto, o bardzo rodzinnym, beztroskim charakterze. Najmłodsi z niecierpliwością czekają na każdy 1 czerwca, a ich rodzice i najbliżsi starają się uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Jednym z najważniejszych elementów tego dnia są prezenty, które zdecydowanie umilają wspólne świętowanie i sprawiają dzieciom wiele radości. Wybór odpowiedniego podarunku nie jest jednak prosty. Jeśli szukasz inspiracji i zastanawiasz się, co kupić na Dzień Dziecka, to sprawdź nasze propozycje. Te prezenty ucieszą dzieci w każdym wieku!

Chociaż w sklepach nie brakuje propozycji na prezenty dla dzieci, a na rynku co chwilę pojawiają się kolejne wymyślne gadżety i zabawki, to jednak wybór odpowiedniego podarunku na Dzień Dziecka może stanowić nie lada wyzwanie. Często sami zainteresowani gubią się pośród tych wszystkich nowości i nie bardzo wiedzą, co chcieliby otrzymać. Wówczas zadanie staje się jeszcze trudniejsze, zwłaszcza jeśli chcemy podarować coś, co jednocześnie sprawi frajdę, będzie wartościowym prezentem i nie trafi w kąt po kilku dniach. Okazuje się, że takie połączenie jest możliwe! Co kupić na Dzień Dziecka?

Co kupić na Dzień Dziecka? Te propozycje to strzał w 10!

Gry planszowe to jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla dzieci. Tym bardziej, że w ostatnich latach przeżywają one prawdziwy renesans i na rynku pojawia się coraz więcej wartościowych i rozwijających propozycji. Ciekawa planszówka świetnie sprawdzi się na Dzień Dziecka, ponieważ stanowią nie tylko wspaniałą formę rozrywki, ale także rozwijają wiele przydatnych umiejętności takich jak refleks, skupienie, komunikacja czy zdolność analizowania oraz logicznego i kreatywnego myślenia. Większość rozgrywek wymaga od graczy opracowania skutecznej strategii i przewidywania konsekwencji swoich wyborów, co również jest dla dziecka bardzo istotne. Te korzyści sprawiają, że gry planszowe są idealnym wyborem nie tylko na Dzień Dziecka.

co kupić na Dzień Dziecka

Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza

Gra równie szalona, jak jej nazwa! Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią dynamiczną, głośną i pełną śmiechu rywalizację. Podczas rozgrywki uczestników czeka wiele emocji, wrażeń i ekscytującego napięcia. Ciśnienie będzie rosło wraz z szybkością odkrywania kart. Ten, kto poczuje się zbyt pewny siebie, może szybko stracić wypracowaną z trudem przewagę!


co kupić na Dzień Dziecka

Kroniki zamku Avel

Ta gra to fantastyczna wyprawa w cudowną krainę pełną magii i niesamowitych przygód. Do Avelu zbliżył się Kurodar, Czarny Księżyc, a jego złowroga magia przebudziła siły zła. Gracze muszą ze sobą ściśle współpracować, aby ocalić krainę. Ich zadaniem będzie również stworzenie postaci i wyposażenie ich w konkrente umiejętności, które zdołają pokonać mroczne moce. Rozgrywka wymaga więc nie tylko opracowania skutecznej strategii, ale także wykazania się olbrzymią kreatywnością.


co kupić na Dzień Dziecka

Splendor

Ta propozycja od marki REBEL to absolutnie uzależniająca i jedyna w swoim rodzaju gra, która przenosi nas w odległe czasy renesansu. Gracze wcielają się w kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy – wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Ten uczestnik, który jako pierwszy osiągnie odpowiedni status, wygrywa. Wymaga to jednak sporo cierpliwości i nie obędzie się bez zbudowania odpowiedniej taktyki.


co kupić na Dzień Dziecka

Stella: Dixit Universe

Ta magiczna gra pozwala uczestnikom sięgnąć gwiazd i zanurzyć się w cudownym świecie wyobraźni! Podczas każdej rundy gracze w tajemnicy łączą kilka kart z ilustracjami, które kojarzą im się z losowo wybraną kartą hasła. Jeśli uda Ci się wybrać te same karty co pozostali gracze, stworzysz iskrę zapewniającą punkty. Pięknie ilustrowane karty pozwalają odbyć naprawdę niesamowitą podróż w świat fantazji i marzeń, a przy tym świetnie oddziałują na kreatywność.


co kupić na Dzień Dziecka

Skubane kurczaki

Ta pełna humoru i szaleństwa rozgrywka przyniesie wszystkim graczom mnóstwo frajdy!  ramach przygotowań do olimpiady kury biegają po wybiegu i kradną sobie nawzajem pióra! Muszą złapać wszystkie rywalki za ogon, jednocześnie pilnując swojego kuperka. Gra znakomicie ćwiczy koncentrację, pamięć, a przy tym generuje mnóstwo śmiechu!

Co kupić na Dzień Dziecka? Sprawdzone pomysły dla dzieci w każdy wieku!

Obecnie sporo narzekamy na to, że dzieci spędzają zbyt wiele czasu w świecie wirtualnym, z oczami wlepionymi w ekrany telefonów, komputerów czy tabletów. A może by tak zamiast narzekać podarować im coś, co zapewni ciekawą, angażującą rozrywkę poza internetem? Gry planszowe, przy których można się bawić całą rodziną, będą świetnym wyborem. To wspaniała okazja do spędzenia czasu razem z rodzicami i rodzeństwem i do pogłębiania więzi. Podczas rozgrywki dzieci poprawiają zdolności komunikacyjne, ponieważ muszą komunikować się z innymi graczami i współpracować. Jednocześnie mocno wspierany jest rozwój inteligencji emocjonalnej – najmłodsi uczą się radzić sobie z porażką, z uczuciami oraz z podejmowaniem decyzji.

Gnaj, robaczku!

Pełna emocji, zabawna i szalona gra dla całej rodziny, spokojnie zaangażują się w nią nawet najmłodsze dzieci. Gracze biorą udział w szalonym wyścigu dżdżownic. Robaczek, który jako pierwsza wystawi głowę przy kompostowniku, wygrywa! Jeśli dżdżownicy uda się po drodze skubnąć stokrotkę albo poziomkę, będzie ryła jeszcze szybciej!


Harry Potter i Magiczny Quiz 

Znakomita gra dla wszystkich miłośników magicznego świata Hogwartu! Gracze odpowiadają na pytania dotyczące świata Harry’ego Pottera i zdobywają punkty dla swoich Domów, walcząc o Puchar. W zestawie znajduje się mechanizm, który głosem dyrektora Hogwartu poprowadzi Was przez całą rozgrywkę: przedstawi zasady, odczyta pytania oraz przypilnuje przestrzegania reguł. Dobra odpowiedź to krok do sukcesu, ale pomyłka może słono kosztować!


Gra w kotka i w pyszczek

Niezwykle angażująca i pełna emocji rozgrywka, która wciągnie każdego! Gra w kotka i pyszczek to dwuosobowy pojedynek, w którym używamy magnetycznych kocich łapek, by strzelać do siebie plastikowymi piłkami. Celem gry jest umieszczenie po stronie przeciwnika. Szybka rozgrywka wymaga od nas adaptacji swojej strategii, aby nie pozwolić się wyprzedzić przeciwnikowi, a ten przecież także nie próżnuje!


Sonic i superdrużyny

Ta gra to nie jest zwykły wyścig! W trakcie rozgrywki gracze muszą zachować czujność i pełne skupienie, ponieważ na trasie czai się wiele pułapek, które zakładają również nasi rywale. Każdy ruch powinien być dobrze przemyślany, dlatego dziecko ćwiczy nie tylko koncentrację, ale także umiejętność budowania strategii oraz przewidywania konsekwencji wszystkich własnych wyborów.


Odjechane Jednorożce

Wreszcie mamy szansę zanurzyć się w magicznym świecie jednorożców! Ta strategiczna gra karciana pełna jest śmiechu, destrukcji, interakcji… i niezwykłych emocji. Zadaniem graczy jest zbudowanie unikalnej armii dorosłych jednorożców. Trzeba jednak uważać, rywale tylko czekają na naszą nieuwagę, aby pokrzyżować nam szyki!

Gry planszowe oferują dzieciom wiele korzyści, takich jak rozwój umiejętności społecznych, manualnych, poznawczych, kreatywnych, a także pomagają budować i dbać o relacje rodzinne. To wspaniały sposób na spędzanie czasu z rodzeństwem, przyjaciółmi i rodziną, a także okazja na rozwój potrzebnych w życiu zdolności.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo