Prezenty na komunię, które zapewnią radość i zainspirują do kreatywnego myślenia. Odkryj te niebanalne propozycje!

Pierwsza Komunia Święta to istotne wydarzenie w życiu dziecka oraz jego najbliższych. To czas radości, refleksji i celebracji oraz uroczystych rodzinnych spotkań. Jednym z ważnych elementów komunijnych tradycji jest obdarowanie dziecka pięknymi prezentami. Wybór idealnego podarunku na taką okazję może być jednak bardzo wymagającym zadaniem. Jeśli szukasz kreatywnych pomysłów na prezenty na komunię, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Tradycyjne prezenty na komunię, takie jak biżuteria, książki czy pieniądze to popularne, ale jednocześnie dosyć przewidywalne pomysły. Nie wszyscy goście chcą podarować dziecku kolejny gadżet elektroniczny czy zabawki, które po kilku chwilach trafią w kąt. Dlatego coraz więcej osób poszukuje oryginalnych propozycji na ciekawe i mądre upominki, które nie tylko sprawią radość, ale także będą dla dziecka rozwijające i inspirujące. Doskonałym wyborem w takiej sytuacji będą gry planszowe, przeżywające w ostatnich latach prawdziwy renesans. W sklepach znajdziemy kultowe klasyki, ale także prawdziwe perełki, które swoją premierę miały całkiem niedawno. Wszystkie łączy jedno – oferują interaktywną rozrywkę, angażującą zarówno umysł, jak i wyobraźnię!

Kreatywne i oryginalne prezenty na komunię

Gry planszowe mogą być wartościowym prezentem na komunię, oferując wiele korzyści edukacyjnych. Rozwijają wyobraźnię, pamięć, zręczność, uczą kreatywnego i logicznego myślenia, zarządzania czasem i zadaniami. Większość rozgrywek wymaga od uczestników szczegółowej analizy i stworzenia odpowiedniej strategii, co również jest bardzo praktyczną umiejętnością. Ciekawe, angażujące planszówki będą zatem zdecydowanie lepszym wyborem niż kolejna gra na konsolę czy gadżet elektroniczny. Warto zadbać o to, aby dziecko potrafiło dobrze bawić się również offline, bez ekranu komputera czy telefonu.

prezenty na komunię

KLASK

To wyjątkowa, ekscytująca i jedyna w swoim rodzaju gra z użyciem magnesów. Podczas zabawy mamy jeden cel: umieścić kulkę w bramce przeciwnika! Nie jest to jednak łatwe – sterowanie spod planszy magnesem to wymagające zadanie, tym bardziej że na stole znajdują się pułapki! Gra daje nie tylko mnóstwo frajdy, ale także pozwala dziecku ćwiczyć refleks i koordynację.


prezenty na komunię

Opowieści z Pryncypii: Królewna Łucja i obrońcy królestwa

Ta gra zabiera uczestników w ekscytującą przygodę do magicznego świata. Gracze wcielają się w niej w chowańce – ich zadaniem będzie ocalenie i wychowanie następczyni tronu. Przyszłość dziewczynki leży w ich rękach, a złe moce nigdy nie śpią. Rozrywka zapewnia mnóstwo rozrywki i zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. Dodatkowo uczy logicznego i kreatywnego myślenia, a także ćwiczy praktyczną umiejętność przewidywania konsekwencji swoich decyzji.


prezenty na komunię

Everdell

W uroczej dolinie Everdell rozwija się cywilizacja leśnych zwierząt. Wiele lat minęło od jej początków i wreszcie nadszedł czas, by odkryć nowe tereny i zakładać zupełnie nowe miasta. Zadaniem graczy będzie wyruszenie w drogę i podbój nowych, nieznanych terenów. Podbój to jednak nie wszystko! Trzeba się także wykazać zdolnościami organizacyjnymi, logicznym myśleniem i stworzyć skuteczną strategię, ponieważ każdy z uczestników buduje i rozwija własne miasto.


prezenty na komunię

Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica

Gra zabiera uczestników w niezapomniane podróże koleją po największych miastach Europy z przełomu wieków. Nie będzie to jednak łatwe – najpierw gracze muszą stworzyć konkretne połączenia. Dzięki prostym zasadom i niezwykle angażującej rywalizacji, rozrywka z powodzeniem połączy przy wspólnym stole młodszych i starszych członków rodziny. 


Księga cudów

Księga cudów to oparta na współpracy gra przygodowa. Na graczy czekają na przygody pełne istotnych decyzji, a podejmowane wybory będą miały ogromne znaczenie dla tego, co spotka ich w kolejnych rozdziałach. Rozgrywka polega na eksplorowaniu kolejnych plansz, przy pomocy specjalnych umiejętności. Trzeba także walczyć z pojawiającymi się przeciwnikami, by zrealizować zadania i dotrzeć do końca tej fantastycznej opowieści!

Ciekawe prezenty na komunię dla dziewczynek i chłopców

Gry planszowe to także świetna okazja na wzmacnianie więzi rodzinnych czy przyjacielskich. Wspólna rozrywka może pomóc rozwijać emocjonalną inteligencję, ucząc radzenia sobie z emocjami, rozwiązywania problemów czy podejmowania decyzji.

Kroniki zamku Avel

Ta gra to fantastyczna wyprawa w cudowną krainę pełną magii i niesamowitych przygód. Do Avelu zbliżył się Kurodar, Czarny Księżyc, a jego złowroga magia przebudziła siły zła. Zadaniem graczy jest uratowanie krainy przed ich niszczycielskimi zapędami! Gra uczy współpracy i umiejętności analizy sytuacji, ponieważ wymaga od uczestników pełnej współpracy. Tworzenie i rozwijanie postaci ćwiczy natomiast wyobraźnię i kreatywne myślenie.


Zakazana Wyspa

Bardzo wciągająca, kooperacyjna gra przygodowa dla całej rodziny. Gracze wcielają się w zespół śmiałków poszukujących czterech zaginionych skarbów na tytułowej wyspie. Tylko dobrze zorganizowana współpraca uczestników rozgrywki może powstrzymać Wyspę przed zatonięciem. Pełna emocji, ekscytująca rozgrywka zapewnia frajdę na długi czas!


Architekci 7 Cudów Świata

Dzięki grze możemy wcielić się w jednego z największych architektów w dziejach i pozostawić ślad na kartach historii, wznosząc cud, który przyćmi dokonania innych! Nie będzie to jednak takie proste. Trzeba opracować optymalną strategię, mądrze dobierać sojuszników, a także rozsądnie inwestować. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne korzystanie z nadarzających się okazji i wybieranie najlepszych możliwych opcji. 


Dixit

Nie ma gry, która lepiej działała by na rozwój dziecięcej wyobraźni i kreatywności! Ta wesoła rozgrywka polega przede wszystkim na tworzeniu zaskakujących skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny. Co ważne, nie wystarczy wymyśli, z czym nam się kojarzy dany obrazek, trzeba jeszcze odgadnąć, co chodzi po głowach innych uczestników!


Agricola rodzinna

Prosta, przyjemna rozgrywka, która świetnie sprawdzi się na początek przygody z planszówkami! Gracze budują własne gospodarstwo z mieszkaniem dla całej rodziny, polami uprawnymi i pastwiskami dla zwierząt. Celem jest stworzenie najlepiej prosperującej farmy w okolicy! Ważny jest zrównoważony rozwój i mądre inwestowanie zasobów.

Gry planszowe to nie tylko świetna rozrywka, ale także doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną, rodzeństwem i przyjaciółmi. Wybierając gry planszowe jako prezent na komunię, możesz zapewnić dziecku atrakcyjne i rozwijające doświadczenie, które będzie dostarczać radości i emocji na długi czas.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo