Czy jak usunę wiadomość na Librusie to nauczyciel ją zobaczy? Ta wiedza przyda się uczniom

Dzienniki elektroniczne obowiązują w wielu polskich szkołach już od lat i zdecydowanie ułatwiły wymianę informacji pomiędzy nauczycielami a uczniami oraz rodzicami. Na bieżąco można nie tylko sprawdzać nieobecności i oceny, ale także pisać i odbierać wiadomości. Użytkownicy mają jednak pewne wątpliwości dotyczące, jak wygląda usuwanie wiadomości na Librusie. Jak usunąć wiadomość na e-dzienniku? Czy jeśli usunę wiadomość na Librusie to nauczyciel ją zobaczy?

Czy można usunąć wiadomość na Librusie?

Niestety niekiedy już po wysłaniu wiadomości w jakiejś sprawie na Librusie zdarza się, że problem sam się w międzyczasie rozwiązał lub nadawca zmienił zdanie. Wówczas najwygodniej byłoby usunąć wiadomość, która już wysłaliśmy. Na cofnięciu e-maila zależy nam również wtedy, gdy pomyliliśmy adresata lub napisana treść nie jest zbyt uprzejma. Okazuje się jednak, że w przypadku Librusa kwestia ta nie jest taka prosta.

Większość użytkowników twierdzi, że gdy usuniemy wiadomość, to zniknie ona wyłącznie na naszym koncie, a odbiorca będzie mógł bez problemu ją odczytać. Ze specjalnych, szerszych uprawnień mogą natomiast korzystać nauczyciele, których konta wyposażone są w opcje cofnięcia wysłanej wiadomości.

Zobacz: Jaka średnia na czerwony pasek? Dobre oceny nie wystarczą, jest jeszcze jeden warunek

Usuwanie wiadomości Librus. Czy jeśli usunę wiadomość na Librusie to nauczyciel ją zobaczy?

Niestety w tym momencie trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytania. Zdecydowana większość uczniów i rodziców twierdzi, że usunięcie wiadomości nie sprawia, że nauczyciel nie będzie mógł jej zobaczyć. Na jego koncie e-mail wciąż będzie możliwy do odczytania.

Na forach i w komentarzach często można spotkać jednak przeciwne głosy. Konta niektórych użytkowników oferują ponoć również opcję “cofnij wysyłanie”, po wybraniu której odbiorca widzi, że otrzymał jakąś wiadomość, ale treść jest usunięta i nie może jej odczytać. Z takiej możliwości mogą korzystać nauczyciele, którzy mają bardziej rozbudowane opcje, ponieważ dziennik elektroniczny jest narzędziem do obsługi szkoły.

Rodzic ze swojego konta nie może więc usunąć wiadomości, którą już wysłał. Librus obiecał jednak, że będzie nad tą kwestią pracował i być może wszyscy korzystający z e-dziennika uzyskają taką opcję.

Sprawdź: Czy Librus jest płatny? Ceny za mobilne dodatki oburzają rodziców

Rodzice i uczniowie pytają, czy da się usunąć wiadomość na Librusie

Jak usunąć wiadomość na Librusie do nauczyciela?

Dotychczas uczniowie ani rodzice nie mieli takiej opcji, wyłącznie nauczyciele mogli cofnąć wysłaną wiadomość, ale Librus pracuje nad zmianą.

Czy da się cofnąć wysłaną wiadomość na Librusie?

Librus pracuje nad tym, aby wszyscy użytkownicy mieli taką opcję, na razie mogą z niej korzystać tylko nauczyciele.

Jak cofnąć wiadomość na Librusie?

Niektórzy twierdzą, że na ich kontach można znaleźć opcję “cofnij wysyłanie” i wystarczy ją kliknąć.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo