Czy Librus jest płatny? Ceny za mobilne dodatki oburzają rodziców

Dziennik elektroniczny to narzędzie coraz powszechniej stosowane w szkołach. To rozwiązanie bardzo wygodne zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców. Opiekunowie mogą na bieżąco sprawdzać nieobecności oraz oceny dziecka. W polskich szkołach Librus jest zdecydowanie najpopularniejszym dostawcą tych usług. Librus – czy jest płatny? Sprawdź, ile kosztują mobilne dodatki i jak zapłacić za Librusa. Jak aktywować Librusa za darmo?

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Librus jest jednym z najpopularniejszych dzienników elektronicznych spotykanych w polskich szkołach.
 • Korzystanie z niego z poziomu przeglądarki internetowej jest całkowicie darmowe. W aplikacji mamy do wyboru dwa warianty - bezpłatny zawiera podstawowe funkcje. Można jednak wykupić pakiet rozszerzony z dodatkowymi funkcjami za 33.99 zł.
 • Dodatkowe, płatne opcje to m.in. wiadomości, możliwość pobierania plików, natychmiastowe powiadomienia czy funkcja e-usprawiedliwień.

Czy Librus jest płatny?

Coraz więcej szkół decyduje się na wprowadzenie dziennika elektronicznego. Narzędzie to zdecydowanie ułatwia pracę nauczycieli i usprawnia kontakt z rodzicami. Za jego pomocą można na bieżąco monitorować oceny i nieobecności ucznia. Dodatkowo system umożliwia szybką korespondencję pomiędzy pedagogami i opiekunami w najpilniejszych sprawach dotyczących dziecka. Korzystanie z podstawowych funkcji e-dziennika powinno być w pełni darmowe, ale jak się okazuje, firma wprowadziła pewne opłaty.

Czy zatem teraz Librus jest płatny? Przeglądanie e-dziennika po zalogowaniu na stronie internetowej jest wciąż w pełni darmowe. Opłaty dotyczą korzystania z wersji mobilnej. Jeśli chcemy uzyskać dostęp do Librusa za pośrednictwem specjalnej aplikacji pobieranej na telefon lub tablet, otrzymamy komunikat, że za niektóre funkcje należy dodatkowo zapłacić.

Sprawdź: Ile kartkówek i sprawdzianów może być w tygodniu?

Jak informuje oficjalna strona firmy, można bezpłatnie korzystać z aplikacji Librus (do pobrania z App Store, Google Play) w ramach podstawowego pakietu. Za opłatą w wysokości 33,99 złotych, można jednak wykupić wariant, który obejmuje pewne dodatkowe funkcje. Wersja rozszerzona zawiera takie kluczowe opcje: jak wiadomości czy zakładkę e-usprawiedliwienia, a także możliwość pobierania plików wysyłanych przez nauczyciela. Poza tym pakiet płatny gwarantuje otrzymywanie natychmiastowych powiadomień, a wersja darmowa jest aktualizowana co 3 godziny.

Zobacz: Skala ocen szkolnych w Polsce. Jakie stopnie może otrzymać uczeń? Co oznaczają oceny literowe?

Aplikacja Librus – koszt. Czy za librusa trzeba płacić? Ile kosztuje aplikacja Librus?

Część rodziców narzeka, że wprowadzenie dodatkowych opłat za korzystanie z dziennika elektronicznego jest nie do końca rozwiązaniem. W końcu na podstawie rozporządzenia MEN wydanego w 2015 roku koszty dostępu do e-dziennika ponoszą samorządy. We wcześniejszych latach pieniądze pobierane były we wrześniu od każdego rodzica.

Sprawdź: Akademia Pana Kleksa – test z lektury z odpowiedziami [do druku]. Jak przygotować się do sprawdzianu?

Obecnie bezpłatnie można korzystać z wersji Librusa na stronie internetowej oraz z wariantu o nazwie “Dostęp do edziennika” w aplikacji. Po zainstalowaniu wersji mobilnej i zalogowaniu się na swoje konto można jednak wybrać także rozszerzony pakiet, który nazywa się “Mobilne dodatki”. Aktywacja wersji rozszerzonej kosztuje nieco ponad 30 złotych i jest ważna do końca bieżącego roku szkolnego, do końca czerwca. Co ważne, opłata dotyczy tylko jednego konta, czyli jednego ucznia. Jeśli rodzic ma ich więcej, za każde musi zapłacić osobno.

Zobacz: Jedynka za brak pracy domowej. Czy taka praktyka jest zgodna z prawem?

Librus mobilne dodatki – cena. Ile kosztuje aplikacja mobilna Librus?

Jak informuje oficjalna strona Librusa, poprzez aplikację rodzic ma bezpłatny dostęp do wiadomości o ocenach, nieobecnościach i uwagach, planie lekcji i terminarzu, a także o szczęśliwym numerku. Bez żadnych opłat skorzystamy także z zakładek: ogłoszenia, spotkanie/lekcja online oraz zaplanowane i zrealizowane lekcje. Można także za darmo aktywować multikonto, czyli połączenia wiadomość o wszystkich pociechach w jednym miejscu.

W pakiecie dodatkowym o nazwie “Mobilne dodatki” znalazły się takie funkcje jak: wiadomości, najważniejsze bieżące informacje na kolejny dzień oraz opcja e-usprawiedliwień. Po wykupieniu dodatkowego wariantu uzyskuje się również możliwość pobierania plików z wiadomości oraz opcje otrzymywania natychmiastowych powiadomień o nowej informacji zamieszczonej w e-dzienniku. Wersja standardowa, bezpłatna jest aktualizowana co 3 godziny, a więc brak komunikatów na bieżąco.

Zobacz: Powody nieobecności w szkole. Co powinno zawierać usprawiedliwienie, aby nie zostało odrzucone?

Jak zrezygnować z mobilnych dodatków Librus?

Opłata w wysokości 33.99 złotych jest jednorazowa i obowiązuje do końca roku szkolnego, do końca czerwca. Po opłaceniu nie można już z dodatków zrezygnować, można jednak nie wykupić ich w kolejnym roku.

Sprawdź: Nowe przedmioty w szkole. Od września na uczniów czekają ważne zmiany

Librus – dwoje dzieci. Jak powiązać konta?

W przypadku dwójki lub większej liczby dzieci uczęszczających do szkoły wcale nie trzeba tworzyć kliku oddzielnych kont na Librusie. Można powiązać konto Librus z rodzica z dowolną liczbą kont uczniów, którzy objęci są systemem dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia. Wystarczy zalogować się na swój profil, a następnie wejść w opcje “Ustawienia” i kliknąć “Dodaj nowe konto Synergia”.

Zobacz: Zwolnienie z WF (całoroczne lub jednorazowe). Kto może je wystawić? Od września nowe zasady?

Rodzice pytają, czy jest Librus płatny

Librus mobilne dodatki za darmo 2023?

Po pobraniu aplikacji rodzic może skorzystać z bezpłatnej, próbnej wersji mobilnych dodatków. Jest ona jednak ograniczona czasowo.

Czy aplikacja Librus jest płatna?

Librus aplikacja płatna jest tylko w rozszerzone wesji. Wersja zawierająca podstawowe opcje jest bezpłatna, ale można dopłacić za dostęp dodatkowych funkcji.

Librus koszt – ile kosztuje Librus?

Dostęp do wersji e-dziennika za pośrednictwem strony internetowej jest całkowicie bezpłatny. Natomiast jeśli chodzi o Librus płatności, to niektóre mobilne dodatki w aplikacji można wykupić, płacąc 33,99 zł.

Ile kosztują mobilne dodatki Librus?

Za wariant dodatkowych funkcji mobilnych w aplikacji trzeba zapłacić 33.99 złotych. Opłata jest ważna do końca roku szkolnego, do 30 czerwca.

Jak opłacić Librusa? Jak zapłacić za mobilne dodatki w Librusie?

Wariant rozszerzony Librusa można wykupić bezpośrednio w aplikacji, po zalogowaniu na swoje konto. Opłata librus wynosi 33,99 zł. Można również zakupić voucher – ta opcja nie wymaga logowania.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Czy Librus jest płatny? Ceny za mobilne dodatki oburzają rodziców

 1. pięknie, karmimy bazy danych ocenami naszych dzieci, a nie wiemy kto jest ich właścicielem, jak te dane są obecnie wykorzystywane do celów komercyjnych i jak będą w przyszlości. Nie wierze ze firma librus łoży miliony dolarów w utrzymanie tych baz i robi to całkowicie bezinteresownie.

  Muzyka na wesele

  15 pytań do DJa weselnego

  DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo