Czy Librus jest płatny? Ile kosztują mobilne dodatki do Librusa?

Dziennik elektroniczny to narzędzie coraz powszechniej stosowane w szkołach. To rozwiązanie bardzo wygodne zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców. Opiekunowie mogą na bieżąco sprawdzać nieobecności oraz oceny dziecka. W polskich szkołach Librus jest zdecydowanie najpopularniejszym dostawcą tych usług. Czy Librus jest płatny? Sprawdź, ile kosztują mobilne dodatki.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Librus jest jednym z najpopularniejszych dzienników elektronicznych spotykanych w polskich szkołach.
  • Korzystanie z niego z poziomu przeglądarki internetowej jest całkowicie darmowe. W aplikacji mamy do wyboru dwa warianty - bezpłatny zawiera podstawowe funkcje. Można jednak wykupić pakiet rozszerzony z dodatkowymi funkcjami za 29.99 zł.
  • Dodatkowe, płatne opcje to m.in. wiadomości, możliwość pobierania plików, natychmiastowe powiadomienia czy funkcja e-usprawiedliwień.

Czy Librus jest płatny?

Coraz więcej szkół decyduje się na wprowadzenie dziennika elektronicznego. Narzędzie to zdecydowanie ułatwia pracę nauczycieli i usprawnia kontakt z rodzicami. Za jego pomocą można na bieżąco monitorować oceny i nieobecności ucznia. Dodatkowo system umożliwia szybką korespondencję pomiędzy pedagogami i opiekunami w najpilniejszych sprawach dotyczących dziecka. Korzystanie z podstawowych funkcji e-dziennika powinno być w pełni darmowe, ale jak się okazuje, firma wprowadziła pewne opłaty.

Czy zatem teraz Librus jest płatny? Przeglądanie e-dziennika po zalogowaniu na stronie internetowej jest wciąż w pełni darmowe. Opłaty dotyczą korzystania z wersji mobilnej. Jeśli chcemy uzyskać dostęp do Librusa za pośrednictwem specjalnej aplikacji pobieranej na telefon lub tablet, otrzymamy komunikat, że za niektóre funkcje należy dodatkowo zapłacić.

Sprawdź: Ile kartkówek i sprawdzianów może być w tygodniu?

Jak informuje oficjalna strona firmy, można bezpłatnie korzystać z aplikacji Librus (do pobrania z App Store, Google Play) w ramach podstawowego pakietu. Za opłatą w wysokości 29,99 złotych, można jednak wykupić wariant, który obejmuje pewne dodatkowe funkcje. Wersja rozszerzona zawiera takie kluczowe opcje: jak wiadomości czy zakładkę e-usprawiedliwienia, a także możliwość pobierania plików wysyłanych przez nauczyciela. Poza tym pakiet płatny gwarantuje otrzymywanie natychmiastowych powiadomień, a wersja darmowa jest aktualizowana co 3 godziny.

Płatna aplikacja Librusa

Część rodziców narzeka, że wprowadzenie dodatkowych opłat za korzystanie z dziennika elektronicznego jest nie do końca rozwiązaniem. W końcu na podstawie rozporządzenia MEN wydanego w 2015 roku koszty dostępu do e-dziennika ponoszą samorządy. We wcześniejszych latach pieniądze pobierane były we wrześniu od każdego rodzica.

Sprawdź: Czy w klasie 1–3 są świadectwa z paskiem?

Obecnie bezpłatnie można korzystać z wersji Librusa na stronie internetowej oraz z wariantu o nazwie “Dostęp do edziennika” w aplikacji. Po zainstalowaniu wersji mobilnej i zalogowaniu się na swoje konto można jednak wybrać także rozszerzony pakiet, który nazywa się “Mobilne dodatki”. Aktywacja wersji rozszerzonej kosztuje niecałe 30 złotych i jest ważna do końca bieżącego roku szkolnego, do końca czerwca. Co ważne, opłata dotyczy tylko jednego konta, czyli jednego ucznia. Jeśli rodzic ma ich więcej, za każde musi zapłacić osobno.

Płatny Librus: za które dodatki trzeba dopłacić?

Jak informuje oficjalna strona Librusa, poprzez aplikację rodzic ma bezpłatny dostęp do wiadomości o ocenach, nieobecnościach i uwagach, planie lekcji i terminarzu, a także o szczęśliwym numerku. Bez żadnych opłat skorzystamy także z zakładek: ogłoszenia, spotkanie/lekcja online oraz zaplanowane i zrealizowane lekcje. Można także za darmo aktywować multikonto, czyli połączenia wiadomość o wszystkich pociechach w jednym miejscu.

W pakiecie dodatkowym o nazwie “Mobilne dodatki” znalazły się takie funkcje jak: wiadomości, najważniejsze bieżące informacje na kolejny dzień oraz opcja e-usprawiedliwień. Po wykupieniu dodatkowego wariantu uzyskuje się również możliwość pobierania plików z wiadomości oraz opcje otrzymywania natychmiastowych powiadomień o nowej informacji zamieszczonej w e-dzienniku. Wersja standardowa, bezpłatna jest aktualizowana co 3 godziny, a więc brak komunikatów na bieżąco.

Rodzice pytają, czy Librus jest płatny

Czy Librus jest płatny?

Librus w podstawowym wariancie jest bezpłatny. Można w pełni korzystać z jego opcji w przeglądarce internetowej. Firma wprowadziła jednak pewne opłaty, jeśli użytkownik chce uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji.

Czy aplikacja Librus jest płatna?

Aplikacja została wydana w dwóch wariantach. Wersja zawierająca podstawowe opcje jest bezpłatna, ale można dopłacić za dostęp dodatkowych funkcji.

Ile kosztuje Librus?

Dostęp do wersji e-dziennika za pośrednictwem strony internetowej jest całkowicie bezpłatny. Natomiast za niektóre mobilne dodatki w aplikacji można dopłacić.

Ile kosztują mobilne dodatki do Librusa?

Za wariant dodatkowych funkcji mobilnych w aplikacji trzeba zapłacić 29.99 złotych. Opłata jest ważna do końca roku szkolnego, do 30 czerwca.

Jak opłacić Librusa?

Wariant rozszerzony Librusa można wykupić bezpośrednio w aplikacji, po zalogowaniu na swoje konto. Można również zakupić voucher – ta opcja nie wymaga logowania.

Jak zrezygnować z mobilnych dodatków Librus?

Opłata w wysokości 29.99 złotych jest jednorazowa i obowiązuje do końca roku szkolnego, do końca czerwca. Po opłaceniu nie można już z dodatków zrezygnować, można jednak nie wykupić ich w kolejnym roku.

Dodaj komentarz

Edukacja i psychologia, Ważne Okazje

Dzień Edukacji Narodowej

Czy w Dzień Edukacji Narodowej idzie się do szkoły? Na przekór marzeniom uczniów: tak! Niemniej 14 października, w  Dzień Edukacji Narodowej czeka na nich wiele atrakcji i niespodzianek. Jakich? Łapcie...

Czytaj dalej →
Edukacja i psychologia

Jakie zeszyty do 4 klasy?

Wakacyjne zakupy przygotowujące dziecko do szkoły to jedno z ich ulubionych zajęć. W tym czasie dokonują wyborów nowych zeszytów, piórników, plecaków i przyborów szkolnych. To szczególny moment dla przyszłych czwartoklasistów...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Najbrzydsze suknie ślubne

Najbrzydsze suknie ślubne? To niemożliwe! A jednak… Najbrzydsze suknie ślubne zdecydowanie wykraczają poza nasze wyobrażenia o tym, jak może wyglądać panna młoda. Owszem: są białe, często uszyto je nawet z...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny

Ślub cywilny

Ślub cywilny jest jedną z form zawarcia związku małżeńskiego. Od tego momentu małżeństwo jest uznawane przez wszystkie organy administracyjne i prawne. W Polsce istnieje możliwość zawarcia ślubu konkordatowego czyli jednoczesnego zawarcia ślubu...

Czytaj dalej →
Zdrowie dziecka

Bilans czterolatka

Twoje dziecko zdmuchnęło właśnie 4 świeczki na torcie? Nie zapomnij o jego badaniach bilansowych. Dzięki nim dowiesz się czy maluch prawidłowo się rozwija. Bilans czterolatka ocenia nie tylko stan jego...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general