Koniec roku szkolnego 2023. Uczniowie zaczną wakacje wyjątkowo wcześnie, a we wrześniu też czeka niespodzianka

Koniec roku szkolnego 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami, ale przed uczniami jeszcze sporo pracy. To właśnie teraz rozpoczyna się jeden z najbardziej intensywnych okresów – ostatnie sprawdziany, zaliczenia, poprawki, a także przygotowania do egzaminów to wszystko będzie kosztować dzieci wiele wysiłku w kolejnych tygodniach. Jak długo jeszcze potrwa nauka? Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Za ile koniec roku szkolnego?

Kiedy koniec roku szkolnego 2023?

Zakończenie roku szkolnego 2023 to jedna z najbardziej wyczekiwanych dat przez wszystkich uczniów. Wielu z nich już w marcu i kwietniu rozpoczyna odliczanie dni wakacji, marząc o odpoczynku po intensywnym roku pełnym nauki. Tegoroczny kalendarz ułożył się na tyle korzystnie, że uczniowie z pewnością będą mieli powody do zadowolenia – wolne nie tylko zacznie się wcześniej, ale także potrwa dłużej niż zazwyczaj.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji koniec roku szkolnego zawsze ustala się na pierwszy piątek po 20 czerwca. W tym roku będzie to 23 czerwca 2023, a więc wyjątkowo wcześnie. Oznacza to, że uczniowie zyskują aż tydzień wakacji jeszcze w czerwcu.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Wakacje potrwają dłużej również ze względu na przesunięcie rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Nie odbędzie się ono tradycyjnie 1 września, ponieważ wypada on w piątek. Ministerstwo edukacji uznało, że nie ma sensu rozbijać rozpoczęcia na dwa oddzielne tygodnie, dlatego uroczyste rozpoczęcie odbędzie się dopiero w poniedziałek 4 września.

Zobacz: Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 będzie później niż zwykle. Uczniów czekają przedłużone wakacje!

Początek roku szkolnego 2023/2024

Rozdanie świadectw 2023, które wypada 23 czerwca, rozpocznie długie, dwumiesięczne wakacje. W tym roku układają się one wyjątkowo korzystnie dla uczniów. Rozpoczęcie roku szkolnego zostało przesunięte. Zamiast powrotu do szkoły 1 września, uczniowie zasiądą w ławkach dopiero 4 września, co daje im dodatkowe trzy dni wolnego. Wszystko dlatego, że 1 września wypada w piątek, dzięki przesunięciu nie trzeba będzie rozbijać na dwa osobne tygodnie rozpoczęcia nauki.

Sprawdź też: Jaka średnia na czerwony pasek? Dobre oceny nie wystarczą, jest jeszcze jeden warunek

Czytelnicy pytają, kiedy wakacje 2023

Kiedy zakończenie roku 2023?

Koniec szkoły 2023 w tym roku wypada w piątek 23 czerwca.

Za ile koniec roku szkolnego 2023 maturzystów?

Koniec roku szkolnego 2022/23 dla maturzystów wypada piątek 28 kwietnia.

Wakacje 2023 – kiedy?

Od 23 czerwca do 3 września.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo