Koniec roku szkolnego w przedszkolu to dla maluchów zawsze bardzo ekscytujące chwile. Już za chwilę rozpoczną się liczne wakacyjne przygody i odpoczynek, ale najpierw czeka ich jeszcze wzruszający i smutny moment pożegnania z kolegami, ulubionymi nauczycielkami i znajomymi miejscami. Aby uświetnić te chwile, uroczystość zakończenia roku szkolnego często Jaka jest dobra piosenka na zakończenie przedszkola? Jaka jest piosenka na pożegnanie przedszkola?
Piosenki na zakończenie przedszkola
Muzyka odgrywa szczególną rolę podczas uroczystości przedszkolnych. Piosenki pomagają dzieciom wyrazić emocje związane z tą wyjątkową okazją. Wspólne śpiewanie buduje przyjazną atmosferę, integruje, a jednocześnie dzieci mogą pochwalić się przed rodzicami i nauczycielami swoim talentem. Dobrze dobrany repertuar powinien podkreślać zarówno radosny charakter zakończenia roku, jak i wyjątkowość chwili, w której przedszkolaki stają się przyszłymi uczniami.
„Minął wspólny czas„
Tekst:
Minął wspólny czas, miło było poznać Was!
sł. i muz.: Kasia Halasz aranż.: Łukasz Kluczniak wokal: Ania Plewa
Dzisiaj swoją drogą idzie każdy z nas!
Jednak żegnaj dziś nie powiemy sobie, nie!
Bo ja wiem, że znów spotkamy się…
Muzyczna kurtyna – „Walczyk na pożegnanie”
Upragniony, wymarzony
To wakacji wreszcie czas!
Tu wycieczka, tam przygoda
Morze, góry albo las
Już nie mogę się doczekać
By wakacji poczuć smak!
Najpierw trzeba się pożegnać
Więc zaśpiewaj ze mną tak:
Ref.: Zatańczymy dzisiaj walca
Tak na wspólne pożegnanie
Uśmiechnięty ten nasz walczyk
Przecież krótkie to rozstanie! / x2
Dwa miesiące bez nauki…
Och jak dobrze! Co za luz!
Lecz do książki zerknę czasem
By nie osiadł na niej kurz
Klasa, plecak, szkolna ławka
Już we wrześniu wrócę tu!
By z energią całkiem nową
Uczyć się z zapałem znów!
Ref.: Zatańczymy dzisiaj walca… / x2
„Hej, przedszkole” – Śpiewające Brzdące – tekst
1. Tu znalazłem przyjaciela,
Tutaj świetnie się bawiłem
Tu piosenek i wierszyków
Się na pamięć nauczyłem.
Ref: Hej przedszkole do widzenia
Pozostaną nam wspomnienia.
Zaraz tu nie będzie nas
Na wspomnienia przyszedł czas.
2. Tu tańczyłem na baliku,
Tutaj jadłem mleczną zupę,
Pokochałem moje panie,
Polubiłem moją grupę.
Ref: Hej przedszkole do widzenia/
Pozostaną nam wspomnienia./
Zaraz tu nie będzie nas/
Na wspomnienia przyszedł czas. /*2
Muzyczny wiatrak – „Kolejny krok (wykonać czas)”
Zwrotka I
To był piękny wspólny czas, tyle śmiechu, zapału w nas,
Każdy dzień uczył jak, odkrywać świat i trwać.
Były tańce, były gry, wspólne chwile – ja i Ty,
Dziś już wiemy, każdy z nas coś dalej niesie w świat.Ref.
Kolejny krok wykonać czas,
Kolejny krok dojrzewa w nas,
Kolejny krok siłę nam da,
Kolejny krok to nowy świat /x2Zwrotka II
Teraz już żegnamy się, choć iść wcale nie chce się,
Takie życie, taki los, kiedy znów dorasta ktoś.
Tyle wspomnień w sercu jest, każdy uśmiech, każdy gest,
Nasza Pani zawsze tu — w pamięci pozostanie już.Ref.
Kolejny krok wykonać czas,
Kolejny krok dojrzewa w nas,
Kolejny krok siłę nam da,
Kolejny krok to nowy świat /x2
Maria Zofia Tomaszewska – „To były piękne dni”
Ref.
To były piękne dni,
po prostu piękne dni.
Gdy chodziliśmy do przedszkola tu.
Kiedy uczyłam się,
jak pisać imię swe.
Kiedy poznałam tysiąc nowych słów.
I
Nie wiesz nawet ile ci zawdzięczam.
Jestem tu już od najmłodszych lat.
Nie wypowiem ile to jest szczęścia,
tutaj mogłam poznać cały świat.II
Może jeszcze kiedyś się spotkamy?
Może w oczach będą wtedy łzy?
Bo nie łatwo żyć jest wspomnieniami.
Już z przedszkolem się żegnamy dziś.
Zobacz też: Wierszyki na zakończenie przedszkola. Wyjątkowe słowa na pożegnanie!
Jaka jest dobra piosenka na zakończenie przedszkola?
Podczas uroczystości najczęściej wybierane są utwory o tematyce nostalgicznej, które podsumowują dotychczasowy etap edukacji. Lepiej jednak, aby utwory nie były zbyt skupione na pożegnaniu i wspominaniu, ale podkreślały radość z tego, że zaraz rozpocznie się kolejny, ciekawy etap w życiu najmłodszych.
MuzyKat – „Kolejny krok”
Kończy się rok, kolejny krok wykonać czas.
Zamykam drzwi, żeby otworzyć się na świat.
To, co już znam, nowym zastąpi teraz los.
Nie boję się, bo znowu stanie przy mnie ktoś.
ref. Siłę mam, by wzbić się do góry.
Siłę mam, by patrzeć na chmury.
Siłę mam, by lecieć daleko stąd.
Siłę mam, by wzbić się do góry.
Siłę mam, by patrzeć na chmury.
Siłę mam, by iść czasami pod prąd.
Nie będę sam, przyjaciół mam tuż obok mnie.
Marzenia w ruch! Spełnię je wszystkie, kiedy chcę.
odliczam już, a gdy usłyszę słowo „start”,
rozpędzę się, bo wiem, że czeka na mnie świat!
ZoZi – „Na zakończenie”
Głowa do góry, wesoła mina
Coś tu się kończy, a coś zaczyna
Z pełnym plecakiem wspaniałych wspomnień
Wyruszam w podróż
Nie martw się o mnie
Nie martw się o mnie
Bo każdy koniec to jest początek
A ja doczekać już się nie mogę
Po zakończeniu jest coś nowego
Ja się doczekać nie mogę tego
Ja się doczekać nie mogę tego
Machamy dzisiaj na pożegnanie
Do zobaczenia panowie, panie
I wielkie dzięki! I ukłon w pas!
Na nas już pora, na nas już czas
Paulina Przybysz – „Nie bój się chcieć” (piosenka z filmu „Zwierzogród„)
Niech mówią co chcą
Ja jestem wierna snom
I sama dobrze wiem
Gdzie, jak i co
Nauczył mnie czas
Upada się, żeby wstać
Bo ważne tylko są przyszłe dniUciekam stąd
W nudy mgle nie chcę żyć
Czy do stracenia coś mam?
Chyba nicNie poddam się, mnie nie złamie nic
Każda z trudnych chwil tylko doda sił
Marzenia są w nas, nie trzeba nic, tylko chcieć
Kto się nie boi ten już górą jestNie poddam się, mnie nie złamie nic
Chcę przed siebie biec, właśnie tak ma być
Marzenia są w nas, nie trzeba nic, tylko chcieć
Kto się nie boi, ten już górą jestOooo ouł! Nie bój się chcieć
Oooo ouł! Nie bój się chcieć
Oooo ouł! Nie bój się chcieć
Oooo oułChoć nie ma lekko, nie przejmuj się
Raz zrobisz błąd, drugi raz już nie
Więc nie bój sięOooo ouł! Nie bój się chcieć
Oooo ouł! Nie bój się chcieć
Oooo ouł! Nie bój się chcieć
Oooo ouł! Nie bój się chcieć
Zdolny Miś – „Do widzenia, przedszkole, dziś żegnamy cię”
Zwrotka 1:
Dziś żegnamy przedszkole, nasze wspólne dni,
tu bawiliśmy się razem — ja i ty.
Były klocki, były lalki, był radosny czas,
teraz do pierwszej klasy ruszy każdy z nas.Refren:
Do widzenia, przedszkole, dziś żegnamy cię,
po wakacjach pierwsza klasa zaraz zacznie się.
Choć troszkę smutno nam, uśmiech w sercu trwa,
bo przygoda całkiem nowa rozpocząć się ma.Zwrotka 2:
Dziękujemy naszym paniom za ten piękny czas,
za uśmiechy, dobre serca i cierpliwość dla nas.
Za tulenie i wsparcie, za pomocną dłoń,
i za to, że każdy z nas miał tutaj drugi dom.Refren:
Do widzenia, przedszkole, dziś żegnamy cię,
po wakacjach pierwsza klasa zaraz zacznie się.
Choć troszkę smutno nam, uśmiech w sercu trwa,
bo przygoda całkiem nowa rozpocząć się ma.Zwrotka 3:
Nowe książki, nowe klasy już czekają tam,
wiele nowych niespodzianek szkoła niesie nam.
Zabierzemy do plecaka mnóstwo dobrych rad
i z odwagą wyruszymy w ten nieznany świat!Refren:
Do widzenia, przedszkole, dziś żegnamy cię,
po wakacjach pierwsza klasa zaraz zacznie się.
Choć troszkę smutno nam, uśmiech w sercu trwa,
bo przygoda całkiem nowa rozpocząć się ma.
Sprawdź też:






