Prezent dla dzieci na święta 2020? Wybierz klocki!

Szukając wymarzonego prezentu na święta dla własnego dziecka nie można zapominać o klockach. To właśnie klocki konstrukcyjne odpowiadają za to, iż dziecko może się usamodzielnić i zapewnić sobie wielogodzinną rozrywkę. Bawić się klockami może cała rodzina, dzięki czemu zacieśni się w niej więzi pomiędzy poszczególnymi członkami. Ciekawym rozwiązaniem będą klocki marki Lego, które podzielone są na wiele modeli, a przy okazji nie trzeba na nie wydawać całych swoich oszczędności.

Klocki Lego – każde dziecko może stać się architektem we własnym domu

Klocki Lego sprzyjają temu, aby każde dziecko stało się architektem we własnym domu. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób nabywa nowych umiejętności, które może później rozwijać. To rodzice w porozumieniu z dziećmi decydują o tym, jaki konkretnie model klocków zakupią na święta, a więc czy będzie to straż pożarna, wojsko czy też jakieś inne zestawy klocków. Korzystając z takich zabawek dzieci uczą się wielu nowych rzeczy, a mianowicie:

 • ćwiczą koordynację ruchową, precyzję i cierpliwość,
 • rozwijają więzi społeczne i zdolności kognitywne,
 • rozwijają zdolności lingwistyczne,
 • uczą się pracy w zespole,
 • kształtują w sobie umiejętność tworzenia i kreatywnego myślenia.

Atutem klocków Lego jest ich szeroka dostępność oraz różnorodność wyboru. Coś dla siebie znajdą zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, więc rodzice mogą pomyśleć o takim prezencie, który powinien usatysfakcjonować każde dziecko.

Klocki Lego – jakie modele cieszą się największą popularnością?

Analizując zestawy klocków warto wziąć pod uwagę te modele, które cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Na szczęście jest ich naprawdę sporo. Jeśli chodzi o dziewczynki, można pomyśleć o zakupieniu modelu Frozen czy też autobusu przyjaźni. Chłopcy docenią łódź ratunkową, dron badawczy, samolot pasażerski, itd. Wybór jest praktycznie nieograniczony, więc wystarczy poddać to dogłębnej analizie i wybrać dla swoich dzieci najkorzystniejsze rozwiązania.

Klocki konstrukcyjne można dobierać do wieku konkretnego dziecka. Nie ma więc problemów z tym, aby wybrać odpowiednie produkty dla dzieci w wieku 4-5 lat czy też 7-8 lat. Warto to od tego uzależnić, ponieważ rodzice będą mieć pewność, że ich pociechy poradzą sobie z ułożeniem klocków i sprawi im to ogromną przyjemność.

Klocki można kupować zarówno przez Internet, jak i w sklepach stacjonarnych, z pewnością zrobi się to bardzo wygodnie i ekspresowo. Klocki rozwiną u dzieci zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz logiczne myślenie, dlatego nie warto zastanawiać się zbyt długo nad takim zakupem, ponieważ okaże się strzałem w dziesiątkę.

Zakup klocków Lego na święta 2020 – kilka słów podsumowania

Jeśli dzieci lubią się dobrze bawić i cenią sobie spędzanie długich godzin ze swoimi rodzicami, rodzeństwem lub też rówieśnikami, klocki Lego będą dla nich optymalnym rozwiązaniem. Z ich pomocą konstruuje się wiele różnych budynków, przedmiotów oraz postaci, więc warto dać dzieciom taką możliwość.

Klocki można wykorzystać na różne sposoby, to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu i zaciekawienie dziecka. Jeśli rodzice chcą rozwinąć u swoich pociech nowe zdolności, decyzja o zakupieniu klocków Lego będzie jak najbardziej korzystna. Zbuduje się z nich różnego rodzaju laboratoria, zamki, fortece czy też roboty. Warto zaangażować w to całą rodzinę, aby dziecko czuło się dobrze, bezpiecznie i swobodnie. Każdej osobie z pewnością wyjdzie to na dobre, a taki prezent nie zostanie odrzucony na bok.

Dodaj komentarz

3 komentarzy: Prezent dla dzieci na święta 2020? Wybierz klocki!

 1. Dobry pomysł! Dziękuje 🙂

  • Niby za wcześnie, ale ja już mam upatrzone kilka prezentów dla mojego synka. Ostatnio bawił się u znajomego rurkami Montino od alexandra i bardzo mu się spodobała. Można z nich zbudować praktycznie każdą przestrzenną konstrukcję, dzięki czemu dziecko ćwiczy kreatywność. W między czasie coś pewnie jeszcze dobiorę 🙂

   • Lego najlepsze 🙂

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo