Prezent dla dzieci na święta 2020? Wybierz klocki!

Szukając wymarzonego prezentu na święta dla własnego dziecka nie można zapominać o klockach. To właśnie klocki konstrukcyjne odpowiadają za to, iż dziecko może się usamodzielnić i zapewnić sobie wielogodzinną rozrywkę. Bawić się klockami może cała rodzina, dzięki czemu zacieśni się w niej więzi pomiędzy poszczególnymi członkami. Ciekawym rozwiązaniem będą klocki marki Lego, które podzielone są na wiele modeli, a przy okazji nie trzeba na nie wydawać całych swoich oszczędności.

Klocki Lego – każde dziecko może stać się architektem we własnym domu

Klocki Lego sprzyjają temu, aby każde dziecko stało się architektem we własnym domu. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób nabywa nowych umiejętności, które może później rozwijać. To rodzice w porozumieniu z dziećmi decydują o tym, jaki konkretnie model klocków zakupią na święta, a więc czy będzie to straż pożarna, wojsko czy też jakieś inne zestawy klocków. Korzystając z takich zabawek dzieci uczą się wielu nowych rzeczy, a mianowicie:

 • ćwiczą koordynację ruchową, precyzję i cierpliwość,
 • rozwijają więzi społeczne i zdolności kognitywne,
 • rozwijają zdolności lingwistyczne,
 • uczą się pracy w zespole,
 • kształtują w sobie umiejętność tworzenia i kreatywnego myślenia.

Atutem klocków Lego jest ich szeroka dostępność oraz różnorodność wyboru. Coś dla siebie znajdą zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, więc rodzice mogą pomyśleć o takim prezencie, który powinien usatysfakcjonować każde dziecko.

Klocki Lego – jakie modele cieszą się największą popularnością?

Analizując zestawy klocków warto wziąć pod uwagę te modele, które cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Na szczęście jest ich naprawdę sporo. Jeśli chodzi o dziewczynki, można pomyśleć o zakupieniu modelu Frozen czy też autobusu przyjaźni. Chłopcy docenią łódź ratunkową, dron badawczy, samolot pasażerski, itd. Wybór jest praktycznie nieograniczony, więc wystarczy poddać to dogłębnej analizie i wybrać dla swoich dzieci najkorzystniejsze rozwiązania.

Klocki konstrukcyjne można dobierać do wieku konkretnego dziecka. Nie ma więc problemów z tym, aby wybrać odpowiednie produkty dla dzieci w wieku 4-5 lat czy też 7-8 lat. Warto to od tego uzależnić, ponieważ rodzice będą mieć pewność, że ich pociechy poradzą sobie z ułożeniem klocków i sprawi im to ogromną przyjemność.

Klocki można kupować zarówno przez Internet, jak i w sklepach stacjonarnych, z pewnością zrobi się to bardzo wygodnie i ekspresowo. Klocki rozwiną u dzieci zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz logiczne myślenie, dlatego nie warto zastanawiać się zbyt długo nad takim zakupem, ponieważ okaże się strzałem w dziesiątkę.

Zakup klocków Lego na święta 2020 – kilka słów podsumowania

Jeśli dzieci lubią się dobrze bawić i cenią sobie spędzanie długich godzin ze swoimi rodzicami, rodzeństwem lub też rówieśnikami, klocki Lego będą dla nich optymalnym rozwiązaniem. Z ich pomocą konstruuje się wiele różnych budynków, przedmiotów oraz postaci, więc warto dać dzieciom taką możliwość.

Klocki można wykorzystać na różne sposoby, to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu i zaciekawienie dziecka. Jeśli rodzice chcą rozwinąć u swoich pociech nowe zdolności, decyzja o zakupieniu klocków Lego będzie jak najbardziej korzystna. Zbuduje się z nich różnego rodzaju laboratoria, zamki, fortece czy też roboty. Warto zaangażować w to całą rodzinę, aby dziecko czuło się dobrze, bezpiecznie i swobodnie. Każdej osobie z pewnością wyjdzie to na dobre, a taki prezent nie zostanie odrzucony na bok.

Dodaj komentarz

3 komentarzy: Prezent dla dzieci na święta 2020? Wybierz klocki!

 1. Dobry pomysł! Dziękuje 🙂

  • Niby za wcześnie, ale ja już mam upatrzone kilka prezentów dla mojego synka. Ostatnio bawił się u znajomego rurkami Montino od alexandra i bardzo mu się spodobała. Można z nich zbudować praktycznie każdą przestrzenną konstrukcję, dzięki czemu dziecko ćwiczy kreatywność. W między czasie coś pewnie jeszcze dobiorę 🙂

   • Lego najlepsze 🙂

    Zakupy

    Zegarek dla dziewczynki

    Twoja córka zaczęła sama wychodzić na dwór? Zapewne pojęcie czasu jest dla niej zupełną abstrakcją i polecenie „wróć za godzinę” często spotyka się z całkowitym brakiem zrozumienia. Nadszedł czas na...

    Czytaj dalej →
    Zakupy

    Sukienki wizytowe dla dziewczynek

    Zmieniające się trendy w modzie znajdują swoje odbicie w sukienkach wizytowych dla dziewczynek. A czy znacie mamę, która nie chciałaby, by jej mała córeczka zachwyciła wszystkich podczas wyjścia na wesele...

    Czytaj dalej →
    Zakupy

    Eleganckie sukienki dla dziewczynek

    Chyba każda mama uwielbia kupować eleganckie sukienki dla dziewczynek. Najsłodsze wydają się modele w najmniejszych, przeznaczonych dla niemowląt rozmiarach. Miniaturki dorosłych propozycji przywołują uśmiech na usta chyba każdej z nas…...

    Czytaj dalej →
    Noworodek

    Pranie ubranek dla noworodka

    Wszystkie młode matki po urodzeniu swojego pierwszego dziecka stają przed dylematem, jak prać rzeczy dla noworodka. Zastanawiają się czy zwykłe detergenty używane podczas prania ubrań osób dorosłych są odpowiednie dla...

    Czytaj dalej →
    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo
    Enable registration in settings - general