Prezenty na Dzień Ojca, które tata naprawdę chce dostać

Bycie tatą i wszystkie niesamowite chwile spędzone z dzieckiem same w sobie są nagrodą. Czasami jednak miło jest, gdy ktoś zrobi dla nas coś niecodziennego. Nie muszą to być kosztowne prezenty na Dzień Ojca. Te 19 rzeczy ucieszy każdego tatę, a nie wymaga od ciebie wydania nawet złotówki!

Pomysł na wyjątkowy Dzień Ojca

Kilka drobnych gestów sprawi, że ten Dzień Ojca będzie naprawdę fantastyczny! Dziecko, szczególnie to małe, nie ze wszystkimi poradzi sobie samo, ale z Twoją pomocą na pewno wszystko genialnie się uda. Co takiego możecie zrobić w Dniu Taty?

Zobacz też: Życzenia na Dzień Ojca

19 gestów, które sprawią przyjemność każdemu tacie:

 1. Pozwól mu się wyspać. To drobiazg, ale każdy rodzic wie, że wylegiwanie się w łóżku do 10:00 nie należy do zbyt częstych przyjemności!
 2. Wspólnie z dzieckiem przygotuj wyjątkowe śniadanie składające się z ulubionych przysmaków taty.
 3. W Dniu Ojca niech wszystko będzie dozwolone: słodycze i kawa w łóżku także, choćby do samego obiadu! 😉
 4. Serial, którego nienawidzisz? A może mecz piłki nożnej, za którą nie przepadasz? Pozwólcie tacie obejrzeć to, na co ma dziś ochotę.
 5. Pomóż dziecku napisać/narysować, jak bardzo kocha tatę, a następnie przyklejcie karteczkę w takim miejscu, by na pewno została zauważona.
 6. Na ten jeden dzień wprowadź całkowity zakaz leżenia pod łazienką i krzyczenia “Tatooo! Mogę wejść? Już wychodzisz? Chcę do Ciebie…”
 7. To samo dotyczy wkładania paluszków w szparę lub wywietrzniki drzwi łazienkowych, podczas gdy tata przebywa w toalecie.
 8. Wspólnie przygotujcie obiad dla całej rodziny.
 9. Pozwólcie tacie wybrać obiadowe menu. W końcu to Dzień Ojca! Nawet jeśli nie cierpicie np. steków, ten jeden raz zróbcie mu przyjemność!
 10. Tym razem to nie on sprząta po obiedzie. Namów dzieciaki, by zrobiły porządki za tatę!
 11. Powiedźcie mu, jak fajnym jest tatą. Na co dzień brakuje czasu na takie deklaracje.
 12. Pojedźcie w miejsce, które on zawsze chciał odwiedzić, ale reszta rodziny uważała, że to nudne.
 13. Nie zgłaszajcie wraz z córką sprzeciwu, podczas gdy on już drugą godzinę gra z synem w Fifę.
 14. I tym razem zgódźcie się kibicować…
 15. Wraz z dziećmi wyciągnijcie stare fotografie. Przeglądanie ich będzie świetną zabawą!
 16. Podrzuć dzieciakom pomysł narysowania komiksu o superbohaterze tacie, który nieustraszenie stawia czoła potworom mieszkającym pod łóżkiem i tajemniczym postaciom czającym się po zmierzchu tuż za oknem.
 17. Po krótkiej namowie z dziećmi wbiegnijcie wspólnie do pokoju i dajcie tacie wielkiego “przytulaska”. Jeśli do tej pory pomijaliście punkt 5 i 11 to świetny moment, by wprowadzić je w życie!
 18. Pozwólcie mu na drzemkę. Skakanie po tacie i sprawdzanie, czy na pewno ma zamknięte oczy tym razem jest zakazane.
 19. Gdy już dzieci pójdą spać, powiedź mu, jak fantastycznym jest tatą. Ty też chciałabyś usłyszeć podobne słowa z jego ust w Dniu Matki, prawda?

A co jeśli jednak chcecie kupić tacie wyjątkowy prezent na Dzień Ojca?

Prezenty na Dzień Ojca – Co kupić tacie na Dzień Ojca?

Opisane gesty są miłe i sprawią, że Dzień Ojca na długo pozostanie w pamięci całej rodziny, ale na pewno wiele dzieciaków chciałoby tacie dać również prezenty na Dzień Taty. Pomóżmy im w wyborze i poszukajmy czegoś, co będzie zaskakujące i praktyczne jednocześnie. Do dzieła!

Sprawdź: Cytaty o tacie na Dzień Ojca

prezent na dzień ojca

Prezenty na Dzień Ojca dla taty, który potrzebuje odpoczynku

Czy może być lepsze miejsce do letniego wypoczynku niż klasyczny hamak? Wystarczy kilka metrów długości odpornej na najróżniejsze warunki atmosferyczne tkaniny i miejsce, w którym można je zamocować. Masz problem z miejscem? Nic straconego! Wybierz wersję, którą z łatwością zamontujesz na balkonie!

This image has an empty alt attribute; its file name is co-kupic-tacie-na-dzien-ojca.jpg

Pomysł na prezent dla taty, który chciałby mieć chwilę tylko dla siebie

I wcale nie musi w tym celu wyjeżdżać, czy wychodzić ze znajomymi. Z tymi słuchawkami będzie mógł słuchać ulubionej muzyki nawet, gdy dzieci wesoło dokazują biegając po domu. Wiele modeli ma też wbudowany mikrofon, dzięki czemu można odbierać połączenia telefoniczne, wykorzystując słuchawki również w pracy czy w samochodzie w drodze na spotkanie.

This image has an empty alt attribute; its file name is prezent-dla-taty-na-dzien-ojca.jpg

Jaki prezent na Dzień Ojca dla taty, który kocha gadżety?

Szczęśliwi czasu nie liczą, szczególnie tego spędzonego z dzieciakami, bo jego zawsze jest za mało. Niemniej fajny zegarek jest gadżetem, na który często naszym tatusiom i partnerom szkoda pieniędzy. Być może warto więc kupić go w prezencie na Dzień Ojca?

A Wy jak planujecie spędzić Dzień Ojca?

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Dzień Ojca, Życzenia

Życzenia na Dzień Ojca

Dzień Ojca – święto mniej popularne w naszej kulturze niż Dzień Matki, a niesłusznie. Wkład ojca w wychowanie często jest deprecjonowany, a nawet najlepsza matka go nie zastąpi. Ojciec dostarcza dziecku...

Czytaj dalej →
Tata, Dzień Ojca

3 oryginalne prezenty dla taty

Ojciec, tata, tatuś, tatulo. Niezależnie od tego, jak nazywamy swoich rodzicieli, wszyscy wiemy, że tylko dzięki nim wyrośliśmy na porządnych i wspaniałych ludzi. Cenne rady, którymi się z nami dzielili...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general