Dzień Ojca 2020: 17 najpiękniejszych cytatów o Ojcu

Drodzy Ojcowie! Niech poniższe cytaty będą jednocześnie życzeniami, a być może także wskazówkami z okazji Waszego dzisiejszego Święta. Mamy nadzieję, że poniże mądrości są Wam dobrze znane, ale według nas warto o nich przypominać. Dziękujemy za to, co robicie dla swoich rodzin i życzymy Wam dużo wytrwałości.

Dzień Ojca 2020: 17 najpiękniejszych cytatów o Ojcu
elements.envato.com

Drogie Mamy, drogie Dzieci! Jeżeli szukacie idealnego dopełnienia do prezentu lub laurki, to mamy nadzieję, że wśród naszych cytatów na temat ojcostwa znajdziecie ten, który sprawi, że Waszemu mężowi lub tacie zakręci się łezka w oku. Zachęcamy Was także do dzielenia się w komentarzach Waszymi ulubionymi wierszami, życzeniami, cytatami i innymi aforyzmami związanymi z tacierzyństwem.

17 pięknych cytatów związanych z ojcostwem

Zazwyczaj mężczyzna zdaje sobie sprawę, że jego ojciec miał rację dopiero wtedy, gdy sam posiada syna, który się z nim nie zgadza.
Tata nigdy nie mówił mi jak żyć. Żył i pozwalał mi obserwować, jak się to robi.
Mój tata dał mi najlepszy prezent, jaki człowiek może sobie wyobrazić: Wiarę we mnie!
Czasami najbiedniejszy ojciec pozostawia dzieciom najbogatsze dziedzictwo.
Wielu moich znajomych boi się, że mogą stać się takimi, jak ich właśni ojcowie. Ja się boję, że taki nie dam rady zostać.
Nie wstydzę się powiedzieć, że żaden mężczyzna, którego spotkałam, nie dorównywał mojemu ojcu i nigdy nie kochałam tak bardzo żadnego innego mężczyzny.
Mężczyźni, którzy boją się zostać ojcami, nie rozumieją, że ojcostwo nie jest czymś, co robią doskonali mężczyźni, ale czymś, co udoskonala mężczyznę. Końcowym produktem wychowywania dzieci nie jest dziecko, ale rodzic.
Prawdziwie bogatym mężczyzną jest ten, którego dzieci wpadają w jego ramiona, gdy jego ręce są puste.
Najlepszą metodą wychowawczą jest dawanie przykładu. Nie karćcie dzieci, tylko uważajcie, żeby nigdy nie robić tego, za co chcielibyście je skarcić.
Jeśli istnieje jakaś nieśmiertelność, to z pewnością tylko w miłości, którą zostawiamy za sobą. Ojcowie tacy jak mój nigdy nie umierają.
Ojcem zostać łatwo. Znacznie trudniej nim być.
Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli.
George Herbert
To, co przemilczał ojciec, w synu się odzywa.
Fryderyk Nietzsche
Koloryt naszego świata wywodzi się ze stosunku do matki, a jego forma ze stosunku do ojca
Antoni Kępiński
Posiadanie oj­ca i przy­jaciela w jed­nej oso­bie, to naj­większy skar­b dziecka.

Jeśli znasz jakieś inne cytaty/mądrości na temat ojcostwa, daj nam znać w komentarzach poniżej!

Dzień Ojca według Google

Sprawdźcie, jaką grafiką Dzień Ojca w 2019 roku świętowało Google.
dzień ojca 2020

A jak Wy zamierzacie spędzić tegoroczny Dzień Ojca? Macie jakieś specjalne plany?

Dodaj komentarz

Kleszcze
Co odstrasza kleszcze? Domowe sposoby na kleszcze
W sezonie wiosenno-letnim warto zaopatrzyć się w sprawdzone środki odstraszające kleszcze, które pomogą zminimalizować ryzyko bycia ugryzionym przez tego pajęczaka. Które z nich działają, a które są nieskuteczne? Co odstrasza kleszcze?
Czytaj dalej
Bliźniaki Ciąża
Ciąża bliźniacza jednokosmówkowa dwuowodniowa (1K2O) - szczególny przypadek ciąży mnogiej
Ciąża bliźniacza jednokosmówkowa dwuowodniowa jest szczególnym przypadkiem ciąży bliźniaczej, który należy otoczyć odpowiednią opieką lekarską. Sprawdź, czego możesz się spodziewać, jeśli Twoja ciąża została sklasyfikowana jako 1K2O. Ciąża bliźniacza: jednokosmówkowa dwuowodniowa
Czytaj dalej
Dzień Ojca
Kiedy jest Dzień Ojca w 2019 roku? To już wkrótce!
Dzień Ojca, Dzień Dziecka, Dzień Matki... Sporo tych "Dni" ostatnio. Można (chociaż nie wypada) się w nich pogubić. Niestety nie udało mi się umieścić wpisu dotyczącego Dnia Matki. W tym czasie
Czytaj dalej
Dzień Ojca Życzenia
Życzenia na Dzień Ojca
Dzień Ojca - święto mniej popularne w naszej kulturze niż Dzień Matki, a niesłusznie. Wkład ojca w wychowanie często jest deprecjonowany, a nawet najlepsza matka go nie zastąpi. Ojciec dostarcza dziecku
Czytaj dalej
Dzień Ojca
Dzień Taty w Polsce [+Pomysły na prezent]
Dzień Taty to święto, w którym dzieci mają szansę uhonorować swoich tatusiów i przypomnieć im, jak bardzo są im wdzięczne za wszelki trud i poświęcenia oraz za całą miłość, którą od
Czytaj dalej
Dzień Ojca
Między nami rodzicami #1: Idealny prezent na Dzień Ojca to…
Zegarek, krawat a może technologiczny gadżet? Niekoniecznie! Spytaliśmy czwórkę rodziców, których bardzo lubimy "podglądać" na Instagramie, blogach i w innych wirtualnych miejscach o to, co chcieliby dostać lub co kupują
Czytaj dalej