Co podarować pod choinkę małemu odkrywcy? Najlepsze propozycje na prezent dla aktywnych i ciekawych świata dzieci na Święta!

Kurs tańca, karnet na basen, sprzęt sportowy, a może voucher na inne rozwijające zajęcia? Niezależnie od tego, jaki prezent postanowimy podarować dziecku, ważne jest, aby był dopasowany do jego potrzeb i pozwalał spożytkować nadmiar energii w pozytywny sposób. Najlepiej inwestować w takie podarunki, które nie tylko sprawią radość, ale jednocześnie zaszczepią w najmłodszych nowe pasje i rozwiną ich ciekawość świata, co na pewno zaowocuje w przyszłości – w myśl powiedzenia “czym skorupka za młodu nasiąknie…”.

Często już sama myśl o wybieraniu prezentów na Święta przyprawia nas o ból głowy – szczególnie jeśli musimy znaleźć upominki dla najmłodszych i zamierzamy w tym celu odwiedzać sklepy z zabawkami i akcesoriami dziecięcymi, gdzie półki dosłownie uginają się pod ciężarem produktów. Pośród tak ogromnej oferty wyszukanie czegoś naprawdę oryginalnego może stanowić nie lada wyzwanie, a przecież nie chcemy podarować dzieciom pod choinkę pierwszej lepszej rzeczy. Prezenty dla najmłodszych członków rodziny powinny być szczególnie dokładnie przemyślane – dostosowane przede wszystkim do wieku, potrzeb i zainteresowań. Dobrze jednak, aby nie był to kolejny zbędny gadżet, który po kilku dniach zostanie zapomniany i trafi na dno szuflady. Warto postawić na nieco bardziej nieszablonowy prezent – coś, co poszerzy horyzonty dziecka i umożliwi mu dobrze spożytkować energię.

Wyjątkowe pomysły na prezent dla aktywnych dzieci na Święta

W dzieciach drzemią naprawdę ogromne pokłady energii. Mają one również bardzo naturalną potrzebę odkrywania, poznawania i sprawdzania nowych rzeczy. Warto zatem te dwie niezwykle ważne cechy wykorzystać i zapewnić maluchom odpowiednie wsparcie w rozwoju umiejętności i talentów, a przy okazji zachęcić ich do bardziej aktywnego i kreatywnego sposobu spędzania czasu. Im więcej ciekawych i naprawdę rozwijających zajęć, tym mniej bezsensownego przeglądania internetu czy oglądania telewizji. Edukacyjne i sportowe prezenty będą więc strzałem w dziesiątkę! Sprawdź poniższe propozycje i zainspiruj się!

Niezwykła przygoda z językiem angielskim

Misją Novakid, platformy do nauki angielskiego online dla dzieci w wieku 4-12 lat, jest wspieranie rozwoju pasji najmłodszych. Znajomość angielskiego daje ogromne możliwości rozwoju różnorodnych pasji, a Novakid to #therightplacetostart, aby zacząć rozwijać różnorodne zainteresowania – od tańca, podróży, sportu po fotografię – bez bariery językowej. O niezwykłych budowlach warto porozmawiać ze znajomym z Dubaju, o pasji do klocków z koleżanką z Danii, a o gotowaniu ze znajomą z Włoch – Novakid skupia na platformie społeczność dzieci z 50 krajów na całym świecie, wymiana doświadczeń z nimi może być dla dziecka niezwykle rozwojowa. Zapisz je na bezpłatną  lekcję próbną.


Lekcje jazdy konnej

Lekcje jazdy konnej oprócz tego, że są bardzo przyjemne, niosą za sobą jeszcze kilka innych zalet. Przede wszystkim poprawiają koordynację ruchową oraz rozwijają mięśnie. Nauka jazdy konnej wpływa również pozytywnie na kształtowanie poprawnej postawy – pomaga w utrzymywaniu prostych pleców. Dodatkowo uczy dzieci empatii i cierpliwości, przebywanie ze zwierzętami może redukować stres i napięcia.


Kurs tańca – idealny prezent dla aktywnych dzieci na Święta

Jeśli chcesz, aby dziecko w pozytywny sposób spożytkowało nadmiar energii, to zajęcia taneczne będą strzałem w dziesiątkę. Nie tylko sprawiają ogromną frajdę i mogą stać się początkiem ogromnej pasji, ale także poprawiają kondycję fizyczną i będą wspaniałą okazją do regularnej aktywności. Dobrze, aby dziecko nie traktowało tych zajęć w kategoriach rywalizacji, ale raczej dobrej zabawy i rozrywki.


Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić z dziećmi. Miejsce to jest idealnym odzwierciedleniem powiedzenia “nauka przez zabawę”! Dzieci mogą tak dosłownie zobaczyć i na własnej skórze odczuć, jak działają poszczególne dziedziny nauki, wykonując rozmaite eksperymenty i oglądając ciekawe, interaktywne eksponaty. Zarówno starsi, jak i młodsi wychodzą stamtąd zarażeni pasją i inspiracją do dalszego zgłębiania wiedzy!

Zobacz: Jaki prezent na Święta dla przyjaciółki? 10 wyjątkowych pomysłów!

Co sprawdzi się jako prezent dla aktywnych dzieci na Święta?

Oferując dzieciom ciekawe i urozmaicone atrakcje, nie tylko dajemy im mnóstwo radości, ale także umożliwiamy spożytkowanie nadmiaru energii w pożyteczny i przede wszystkim bezpieczny, kontrolowany sposób. Dlatego rozmaite kursy, vouchery czy zabawki edukacyjne to idealne pomysł na prezent świąteczny. Nie staną się kolejnym przedmiotem zalegającym w dziecinnym pokoju, a przy okazji z pewnością będą bardziej praktyczne. Przygotowaliśmy kilka propozycji, które spełniają te kryteria.

Wizyta w parku linowym

Twoje dziecko nie potrafi usiedzieć spokojnie w jednym miejscu, uwielbia odkrywać nowe lokalizacje i przeżywać wyjątkowe przygody? Wizyta w parku linowy z pewnością spełni jego oczekiwania! Wspinaczka, przechodzenie na wysoko zawieszonych kładkach dostarczają dużo emocji, a przy okazji stanowią superwyzwanie! Cała zabawa odbywa się oczywiście pod okiem doświadczonych i profesjonalnych instruktorów, którzy cierpliwie wszystko tłumaczą i zapewniają wsparcie.


Czytaj z Albikiem. Globus interaktywny

Idealny pomysł na prezent dla ciekawego świata maluszka! Interaktywny globus przekazuje dzieciom informacje o prawie 200 krajach świata – wystarczy przyłożyć w odpowiednie miejsce pióro Albik. Podczas zabawy dzieci dowiadują się, gdzie leżą kraje, jakie są ich stolice, jakimi językami mówi się w tych miejscach i wiele innych ciekawostek. Można nawet usłyszeć hymny danych państw! Dzięki dodatkowym quizom maluchy mogą utrwalać zdobytą wiedzę.


Bilety do parku wodnego Suntago

Wizyta w parku wodnym Suntago to kilka godzin niesamowitej zabawy dla całej rodziny! Najmłodsi będą mogli się naprawdę wyszaleć i “zgubić” nadmiary energii. W miejscu tym znajdą atrakcje dla każdego – mnóstwo zjeżdżalni dopasowanych do wieku, liczne baseny: termalny, tropikalny oraz gigantyczny basen z falą! Poza tym goście mogą skorzystać również barów i restauracji, a także z rozbudowanej strefy spa.


Lot w tunelu aerodynamicznym

Zafunduj swojemu dziecku niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju doświadczenie! Lot w tunelu aerodynamicznym zapewnia magiczne przeżycia, a wszystko oczywiście pod okiem profesjonalnych instruktorów. W tym miejscu niemożliwe staje się możliwe!

Najczęściej wśród prezentów dla dzieci pod choinką królują zabawki i to właśnie one wydają się najlepszym upominkiem, tym bardziej że co chwila na rynku pojawiają się jakieś nowości. Warto jednak zastanowić się, czy kolejny gadżet rzeczywiście jest dziecku potrzebny. Zazwyczaj ma ono ich już w pokoju tak wielką kolekcję, że nie ma czasu skupić się porządnie na żadnej z zabawek. Zamiast wydawania pieniędzy na następną plastikową zabawkę, wyprodukowaną w Chinach, lepiej postawić na coś mniej materialnego, a bardziej pouczającego i rozwijającego.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo