Szczoteczka elektryczna dla dzieci: jaką wybrać i od kiedy można jej używać?

Dbanie o ząbki mleczne nie zawsze należy do ulubionych czynności naszych dzieci. Mozolne czyszczenie po każdym jedzeniu czy mycie zębów przed snem, gdy maluch jest już zmęczony może spotkać się z ostrym sprzeciwem dziecka. Rozwiązanie problemu prawdopodobnie jest prostsze niż myślisz: fajne akcesoria do mycia zębów i szczoteczka elektryczna dla dzieci powinny szybko załatwić sprawę!

Moje dziecko nie lubi myć zębów

Są oczywiście takie dzieci, które uwielbiają szczotkowanie swoich mleczaków. Zdarzają się wśród nich nawet hobbyści, którzy szczoteczki do zębów w ramach najlepszego podarunku każą kupować osobom ze swojego otoczenia i innym dzieciom. Trudno w to uwierzyć, ale widzieliśmy na własne oczy! Bywają jednak dzieci, które autentycznie nie przepadają za codzienną higieną jamy ustnej. W ich przypadku często mniej znaczy lepiej. Tylko jak można zęby myć mniej?

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/szczoteczki-dla-dzieci/” limit=”8″]

Otóż wystarczy z codziennego rytuału mycia zębów zrobić fajną zabawę, a do tego niezbędna jest pasta do zębów o ulubionym smaku i najlepiej z ukochanym bohaterem na opakowaniu. I ktoś, kto zrobi wszystko za dziecko, czyli szczoteczka elektryczna dla dzieci! Wyczyści zęby, dotrze do trudno dostępnych miejsc – a wszystko to przy minimalnym nakładzie pracy ze strony naszego dziecka!

Od kiedy szczoteczka elektryczna dla dzieci?

Szczoteczki elektryczne dla dzieci sprawdzą się też u maluszków, które bardzo lubią szorowanie swoich mleczaków. Sęk w tym, że niewprawiona jeszcze rączka dziecka nie zawsze zatoczy kółka szczotką do zębów wymiatając wszystkie zalegające bakterie i dodatkowo odpowiednio mocno naciskając na szczoteczkę.

Jak twierdzą specjaliści, ze szczoteczki elektrycznej może korzystać nawet trzylatek. Ruch szczotki zrekompensuje niedostateczną umiejętność dokładnego mycia ząbków u tak małego dziecka. Szczoteczki elektryczne dla dzieci wykonują nawet ponad 8000 obrotów na minutę. W praktyce oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że nawet bez większego zaangażowania dziecka podczas mycia zębów, szczoteczka samodzielnie usunie płytkę nazębną i zalegające resztki pokarmu. Jedyne zadanie malucha polega na przesuwaniu szczotki po wszystkich powierzchniach zębów.

Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci jest najlepsza?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, kto miałby jej udzielić. Twoje dziecko na pewno powie, że ta kolorowa z jego ulubionym bohaterem/bohaterką z bajki. My jednak wiemy, że warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka aspektów.

Miękkość włosia

Szkliwo zębów dziecka jest bardzo miękkie i delikatne. Nie wybierajmy więc bardzo twardych szczoteczek, które mogłyby je uszkodzić. Dużo lepsza będzie szczoteczka elektryczna dla dzieci z miękkim włosiem.

Wbudowany timer

Sporo dostępnych na rynku szczoteczek posiada timer, który z pomocą melodyjki co pół minuty sygnalizuje, że czas zacząć szczotkować kolejną partię zębów.

Mała główka

Nawet miękkie szczotki do zębów dla dorosłych nie są odpowiednie dla dzieci. Dlaczego? Wcale nie przez brak kolorowych nadruków (choć Wasze dzieci na pewno by się z tym nie zgodziły), ale przede wszystkim z powodu zbyt dużej główki szczoteczki, którą trudno będzie umyć malutkie ząbki.

Szczoteczki soniczne: gratka dla małego leniuszka

Jeśli zależy Ci na właściwej higienie jamy ustnej dziecka, a ono zdecydowanie nie podziela Twojego entuzjazmu podczas mycia zębów, zastanów się nad zakupem szczoteczki sonicznej dla dzieci. Jej główka nie tylko obraca się jeszcze szybciej niż w szczoteczce elektrycznej dla dzieci, ale również wytwarza ultradźwięki. Fale ultradźwiękowe robią w mieszance wody i pasty do zębów bąbelki, które uderzają w kamień nazębny i zanieczyszczenia czyszcząc je z dość dużą precyzją. I choć elektryczne szczoteczki do zębów częściowo docierają do szczelin międzyzębowych, szczoteczki soniczne robią to jeszcze dokładniej. Z łatwością oczyszczają nawet ubytki czy pęknięcia w zębach.

Ile kosztuje szczoteczka elektryczna dla dzieci?

Szczoteczki elektryczne dla dzieci bywają dość drogie. Ich ceny zaczynają się od około 60 zł, a za szczoteczkę soniczną zapłacimy znacznie więcej. Najtańsze są szczotki na baterie. Niestety większość z nich nie posiada opcji wymiennej główki, co oznacza, że co pewien czas musimy wymienić całą baterię. Choćby z tego powodu wielu rodziców decyduje się na zakup szczoteczki elektrycznej dla dzieci z ładowarką.

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci

Szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral B

Oral B należy do najbardziej rozpoznawalnych producentów szczoteczek elektrycznych. Dla dzieci ważne są również motywy z ich ukochanych bajek, które producent umieszcza na opakowaniach szczoteczek. Dziewczynki znajdą na nich Elzę z Krainy Lodu, zaś chłopcy superbohaterów z ukochanych bajek.

Najpopularniejsza szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral B ma główkę obracającą się z prędkością 5600 obrotów na minutę. Dołączono do niej poręczny akumulatorek – pełne naładowanie wystarcza na niemal tydzień mycia zębów. Szczoteczka sygnalizuje co minutę czas mycia.

Zobacz cenę i sprawdź więcej propozycji szczoteczek elektrycznych dla dzieci Oral-B [KLIK]

Szczoteczka soniczna SEYSSO Baby Penguin

Ta niezbyt droga szczoteczka cieszy się bardzo dobrą opinią wśród rodziców, którzy przede wszystkim zwracają uwagę na fakt, że od momentu jej zakupu, dzieci polubiły codzienne mycie zębów. Od strony technicznej warto zwrócić uwagę na fakt, iż szczoteczka wykonuje 16 000 ruchów na minutę, co jest optymalną prędkością dla dzieci w wieku 0-3 lat, dla których jest przeznaczona.

Sprawdź cenę szczoteczki sonicznej dla dzieci SEYSSO Baby Penguin [KLIK]

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Szczoteczka elektryczna dla dzieci: jaką wybrać i od kiedy można jej używać?

 1. Szczoteczki przeznaczone dla dzieci powinny być ciekawe, a więc kolorowe lub z bajowym motywem. Pomoże to w wyrobieniu u malucha nawyku prawidłowego szczotkowania zębów. Zaprocentuje to w przyszłości zdrowiem jamy ustnej

  Planowanie ślubu oraz wesela

  Ślub i wesele w niedzielę

  Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo