Piękne cytaty na dzień babci i dziadka. Spraw ukochanym dziadkom radość z okazji ich święta!

Zbliża się naprawdę wyjątkowe i ważne święto! Dzień Babci obchodzimy 21, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Z tej okazji często odwiedzamy ukochanych dziadków, składamy im życzenia i obdarowujemy prezentami. Ten ważny moment możemy jednak uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym, jeśli życzenia urozmaicimy ciekawą i wzruszającą sentencją, aby pokreślić nasze przywiązanie i miłość. Sprawdź najpiękniejsze cytaty na dzień babci i dziadka!

Co prawda każdego roku ktoś przypomina o tych cytatach, ale są na tyle piękne, że warto do nich wracać. Spośród wszystkich sentencji i aforyzmów związanych z babcią i dziadkiem wybraliśmy kilka, które najbardziej nas poruszyły. Poznaj wzruszające cytaty o dziadkach!

Wzruszające cytaty o babci i dziadku

Nic tak nie cieszy dziadków, jak odwiedziny ukochanych wnuków. Zbliżają się dwa ważne święta – Dzień Babci (21 stycznia) oraz Dzień Dziadka (22 stycznia). To dobra okazja, aby złożyć im wizytę, porozmawiać, napić się herbaty i po prostu miło spędzić czas. Oczywiście nie zapomnijmy o życzeniach i drobnym upominku, chociaż z pewnością najbardziej ucieszy ich sama nasza obecność. Poniżej znajdziesz wybrane przez nas piękne cytaty o babci i dziadku, które wywołają na i twarzach uśmiech, a w oczach łzy! Sprawdź te wzruszające cytaty o dziadku i babci.

Powodem, dla którego wnuki i dziadkowie tak dobrze tak dobrze się dogadują, jest to, że mają wspólnego wroga. (Sam Levenson)
„Jeśli nic nie idzie dobrze, zadzwoń do babci", przysłowie włoskie
„Każdy musi mieć dostęp zarówno do dziadków, jak i wnuków, aby być w pełni człowiekiem", Margaret Mead
Gdy dziadkowie wchodzą drzwiami, dyscyplina wylatuje przez okno. (Ogden Nash)
Są ojcowie, którzy nie kochają swoich dzieci, ale nie ma dziadka, który nie uwielbiałby swojego wnuka. (Victor Hugo)
Doskonała miłość czasem nie przychodzi aż do pojawienia się pierwszego wnuka. (przysłowie walijskie).
Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię. (autor nieznany)
„Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce", autor nieznany

Cytaty na dzień babci i dziadka

Cytaty dla dziadków z okazji ich styczniowego święta to bardzo dobry pomysł na nadanie naszym życzeniom oryginalnego charakteru. Piękne sentencje można umieścić np. w laurce lub na okolicznościowej, ozdobnej kartce, którą dołożymy do prezentu. Warto pokazać w ten sposób ukochanym bliskim, jak bardzo są dla nas ważni i jak bardzo ich kochamy.

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.Rudolph Giuliani

[…] dziadkowie dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Miejsce, gdzie wnuki zawsze mogą przyjść, jeśli tego właśnie potrzebują. I nie mówią im, co powinni zrobić, bo to aż w nadmiarze otrzymują od rodziców. Pozwalają wnukom samym rozwiązywać swoje problemyJennifer Weiner, Siostry

Cytaty o dziadkach

Poniżej znajdziesz, wybrane przez nas, wyjątkowe sentencje o babci oraz równie piękne cytaty o dziadku, które z pewnością przydadzą się tym, którzy świętują z każdym z nich osobno, np. z powodu rozwodu.

Dziadek ma uszy, które naprawdę słuchają, ramiona, które zawsze trzymają, miłość, która nie ma końca i serce zrobione ze złota.

Babcia to najpiękniejsze słowo świata. Uśmiech aniołów przeniesiony na ziemię.

Babcia – dziedzictwo intencji, nadzieje i marzenia, odpoczynek serca w pieszczocie, niekończąca radość przeglądania się w jej oczach.Stephen Littleword

Coraz częściej, kiedy wybieram osobę, która zainspirowała mnie najbardziej, wracam do mojego dziadka.James Earl Jones 

Wymienione wyżej teksty sprawdzą się genialnie jako cytaty do albumu dla dziadków lub do laurki czy kartki z życzeniami. Można je także wysłać SMS-em lub w wiadomości przez internet. Które sentencje o babci i dziadku podobają się naszym Czytelnikom najbardziej?

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja noworodka

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo ważnym, pełnym napięcia. Pamiętam, jak prawie 20 lat temu rodzice kąpali po raz pierwszy moją młodszą siostrę. Atmosfera, która tej kąpieli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo