NAUKOWCY DOWODZĄ, jak ważny jest Dzień Babci

Dualistyczna natura babć

Niektórym trudno uwierzyć w pewien dualizm, który nasuwa się na myśl w związku ze zbliżającym się Dniem Babci. Otóż nasze mamy i teściowe stając się babciami zyskują nie tylko nową rolę społeczną. Niezależnie od tego, jak my je postrzegamy, dla w oczach naszych dzieci są kochane, troskliwe, ciepłe, pełne ciepła i wrażliwości. Babcia jest dla większości maluszków tak samo niezbędnym ogniwem w codziennym wychowaniu, jak mama i tata. Bo babcie uczą czego innego i w zupełnie inny sposób niż rodzice.

Rola babci NAUKOWO UDOWODNIONA

Naukowcy zwracają uwagę na kilka faktów związanych z babciami, które w oczywisty sposób wyróżniają nas wśród ssaków. Ich zdaniem bardzo długie życie babć z antropologicznego punktu widzenia służy temu, by mogły zająć się wnukami w czasie, gdy rodzice są zajęci zdobywaniem pożywienia (w dzisiejszych czasach zarabianiem na utrzymanie domu). I o ile aktywne zawodowo oraz pełne energii babcie nie zawsze widzą się w roli osoby codzienne dotrzymującej towarzystwa wnukom, o tyle ich znaczenie dla maluszków pozostaje ogromne. Nawet, jeśli twoje stosunki z mamą czy teściową odbiegały od ideału, dla dziecka babcia będzie jedną z najukochańszych istot na ziemi. Dystans związany z wiekiem i cierpliwość wynikająca choćby z tego, że babcie mają więcej czasu niż  mama czy tata, a także ogromna miłość do wnuka sprawiają, że dla dzieciaków stają się swoistą ostoją i ważnym elementem życia. Dzień Babci jest okazją ku temu, by przypomnieć babciom, jak bardzo są ważne!

 

Dlaczego tak kochamy nasze babcie?

Już Adam Mickiewicz wiedział, że “szkiełko i oko” to trochę za mało, by móc ocenić otaczający nas świat. Oczywiście naukowcy mogą nawet dość przekonująco udowadniać swoje tezy, ale my wiemy, że w Dniu Babci, żadna babcia nie powinna być sama.

via GIPHY

Chociażby dlatego, że nikt nie potrafi…

Gotować jak babcia!

via GIPHY

Zaskakiwać jak babcia!

via GIPHY

Wybaczać, podczas, gdy rodzicom dziecka przychodzi to trudniej…

via GIPHY

via GIPHY

Bawić się z wnukami jak babcia!

via GIPHY

Niezależnie od wieku wnuków i ich aktualnych zainteresowań…

via GIPHY

Kochać jak babcia!

via GIPHY

Kiedy jest Dzień Babci 2017?

I właśnie z tego powodu warto już teraz zaplanować sobie weekend u dziadków. Tak, tak moi drodzy. W 2017 roku Dzień Babci wypada w sobotę, a dziadka w niedzielę. Nie ma wymówek!
Z młodszymi dzieciakami warto coś na ten dzień specjalnie przygotować, najlepiej wychodząc poza schemat laurka-prezent. Wymyślcie zabawne życzenia lub wierszyk na Dzień Babci. Możecie przygotować na przykład teatrzyk. Wystarczy przecież zrobić kukiełki ze sztywnego papieru i schować się za kanapą, która stanie się sceną. Chyba, że macie już inny pomysł na to, jak spędzić Dzień Babci?

Gdzie zatem będziesz w weekend 21 i 22 stycznia 2017?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo