Kokarda z przodu majtek. Po co jest naprawdę? To nie ozdoba

Bielizna damska często ma element, który na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, a przez większość uważany jest za ozdobę. Mowa o… kokardce. Choć obecnie rzeczywiście pełni taką funkcję, to wcześniej służyła ona do czegoś zupełnie innego.

Dlaczego na majtkach z przodu znajduje się kokarda? Z pewnością wiele osób odpowiedziałoby, że stanowi element dekoracyjny. W dzisiejszych modelach przeważnie tak jest, ale kiedyś pełniła ona funkcję praktyczną, a nie ozdobną.

Sprawdź: Jakich witamin brakuje, gdy wypadają włosy? Włącz 5 rzeczy do diety. Pasma odzyskają zdrowie i blask

Po co jest kokarda z przodku majtek? Ten element niegdyś miał duże znaczenie. Wcale nie chodziło o ozdobę

Jedna z teorii wskazujących na pochodzenie kokardki na majtkach głosi, że służyła ona do rozpoznania przodu z bielizny. Może to wydawać się niedorzeczne, ale kiedyś, gdy w domach nie było prądu, a kobiety musiały ubierać się po ciemku, ten mały element pomagał podczas ubierania się. Drugą funkcją kokardki było utrzymanie bielizny na swoim miejscu. Dziś w bieliźnie mamy specjalne gumki oraz wykorzystywany jest materiał dopasowujący się do ciała. Kiedyś to zawiązywanie na kokardę musiało utrzymać majtki na ciele. Nie miało to zatem nic wspólnego z dekoracją.

Sprawdź: Te fryzury są absolutnie passé i postarzają! Unikaj fryzur, które dodają lat

Nie tylko kokarda. Kieszonka w majtkach to kolejny element z ciekawą funkcją. Czemu naprawdę służy?

Część kobiet może zastanawiać się również, do czego służy dodatkowy materiał wewnątrz bielizny. Ta tzw. kieszonka to tak naprawdę klin. Wykonany jest on zazwyczaj w 100% z bawełny. Ma to na celu zadbanie o higienę miejsc intymnych, a dokładniej pH pochwy, zapobiegając infekcjom. Taki rodzaj materiału pozwala bowiem pochwie oddychać oraz odprowadza wilgoć i wchłania wydzielinę. Warto więc zwracać na to uwagę podczas zakupu. Niektóre modele szczególnie w przypadku stringów czy majtek koronkowych, mogą ich nie posiadać, a to będzie sprzyjało rozwojowi bakterii.

Sprawdź: Do niedawna obciach, teraz modowy hit. Sandały rybaka podbiją trendy na lato

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo