Prezerwatywa za szybą, „książka” z piersióweczką, imprezowy kask z pojemnikiem na piwo… To prezenty, które być może i są fajne jako prezent na 18 urodziny, ale niekoniecznie, gdy to osiemnastka Twojego dziecka, chrześniaka, siostrzeńca lub bratanicy. Co zatem można kupić na osiemnastkę, jeśli samemu nie ma się już naście lat?Zapytaj solenizanta

Najprościej jest zapytać osobę, którą chcemy obdarować. Jeżeli pomysł będzie sensowny to czemu z niego nie skorzystać? Niestety z nastolatkami bardzo łatwo jest nie trafić. Ich gusta i moda zmieniają się szybciej niż możesz to sobie wyobrazić. Szczególnie trudne w zakupie będą książki, płyty i gadżety elektroniczne. Tutaj bez dokładnej specyfikacji ze strony obdarowywanego nawet byśmy nie ryzykowali.

Pieniądze jako prezent na osiemnastkę

Jeżeli nie chcesz pytać to możesz „pójść na łatwiznę”. O ile rówieśnikom nie specjalnie wypada wręczanie solenizantowi kopert o tyle rodzice, chrzestni, czy wujostwo nie powinno tym wzbudzić dezaprobaty. Oprócz gotówki ciekawą alternatywą może być lokata lub w miarę stabilne akcje/obligacje. Zwłaszcza jeżeli chcecie na ten cel przeznaczyć trochę większą sumę.

Na forach można znaleźć liczne opinie osiemnastolatków, którzy otrzymali gotówkę zamiast prezentu. Nikt z nich nie narzeka. Wręcz przeciwnie, każdy chwalił się jakie marzenia za te pieniądze spełnił.

Jedni wydają je na prawo jazdy, inni dokładają do pierwszego auta, jeszcze inni kupują profesjonalny aparat, ponieważ ich pasją jest fotografia. To jak widać trudny okres dla nastolatków. Z jednej strony dużo wydatków, z drugiej to najczęściej dopiero początek zarabiania pieniędzy.

Ile włożyć do koperty? To pytanie także często pada na forach. Odpowiedź na nie nie jest prosta. Wszystko zależy od pokrewieństwa z solenizantem, od tego czy jesteśmy jego chrzestnymi. Na to ile pieniędzy dostanie solenizant wpłynie także fakt czy i jaką imprezę z okazji 18 urodzin zorganizuje.

Biżuteria na 18 urodziny

Dobrą dla pieniędzy jest biżuteria. Złoto i srebro to „waluta”, która na przełomie tysięcy lat zawsze wykazywała się podobną wartością. Trudno o lepszą i bardziej pewną lokatę niż złoto. Z jednej strony będzie ozdobą, a z drugiej zabezpieczeniem na gorsze dni.

Sprawdź: Ceny biżuterii YES >>>
Sprawdź: Ceny biżuterii W.KRUK >>>Zamiast biżuterii możesz kupić kruszec w czystej postaci. Złote lub srebrne monety i sztabki możesz nabyć w mennicy. Solenizant będzie mógł je przetopić na wymarzoną biżuterię lub zostawić w takiej formie. Plusem monet jest to, że wydawane są na specjalne okazje. Niektóre z nich zyskują na wartości znacznie szybciej niż sam kruszec.