Życzenia na 18 urodziny od chrzestnej i chrzestnego – zestawienie najciekawszych propozycji

Życzenia na 18 urodziny od chrzestnej i chrzestnego mają wymiar symboliczny. Dla każdego młodego człowieka, dzień osiemnastych urodzin jest równoznaczny z wejściem do świata dorosłości. To jeden z najbardziej wyjątkowych momentów w życiu, więc tak samo wyjątkowe powinny być życzenia na 18 od chrzestnej. Czego wypada życzyć chrześnicy lub chrześniakowi w tym szczególnym dniu? Konieczne jest zachowanie absolutnej powagi, czy zdecydować się na życzenia z nutką humoru? 

Życzenia na 18 urodziny od chrzestnej

Osiemnaste urodziny to dzień przepełniony głęboką symboliką. Właśnie wtedy młody człowiek osiąga pełnoletniość, a każdy kolejny krok, który wykona w życiu, będzie krokiem na ścieżce dorosłości. Dla osoby obchodzącej urodziny, bardzo ważne jest, by ten dzień świętować z najbliższymi, także z rodzicami chrzestnymi. Czego wypada życzyć jubilatowi? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

Z okazji osiemnastych urodzin pragnę życzyć ci kolejnych dni, miesięcy i lat przepełnionych miłością i radością. Niech uśmiech nigdy nie schodzi z twojej twarzy. Życzę ci, żebyś potrafiła cieszyć się każdą chwilą w twoim życiu. Aby udało ci się zrealizować wszystkie plany. Niech nigdy nie opuszcza cię pogoda ducha. Wszystkiego najlepszego!

Z okazji osiemnastych urodzin życzę ci, aby ten nowy okres w twoim życiu, który właśnie się rozpoczął, zapisał się na kartach twojej prywatnej historii jako czas bezgranicznego szczęścia i wielkiej radości. Aby każda podejmowana przez ciebie decyzja prowadziła cię do obranego celu. Abyś nigdy nie wątpiła we własne możliwości. Abyś nigdy nie czuła się samotna. Żeby otaczały cię tylko szczere osoby. Aby twoją drogę przez dorosłe życie wyścielały płatki róż. Wszystkiego najlepszego w dniu twoich osiemnastych urodzin!

Dziś masz osiemnaście lat, do stóp twoich pada świat.
Zdrowia, szczęścia i słodyczy matka chrzestna tobie życzy!

Dziś wkraczasz w dorosłe życie. Przed tobą wiele wyzwań, tyle samo smutków i jeszcze więcej radości. Wiem jednak, że z tym wszystkim poradzisz sobie jak nikt inny. Mi pozostaje tylko życzyć ci wszystkiego najlepszego!

Życzenia na 18 od chrzestnej

Czy wypada, by matka chrzestna składała humorystyczne życzenia? Oczywiście, że tak! Chyba każdy młody człowiek doceni zabawną konwencję życzeń, ale uwaga: nie należy przesadzać z humorem. Dorosłej osobie to po prostu nie przystoi.

Osiemnaście lat czekałaś, 
by dorosłą wreszcie być.
Dziś marzenia swe spełniłaś,
zaczniesz pełną piersią żyć.
Lecz pamiętaj, że przed tobą
jeszcze wiele trudnych lat,
żyj więc mądrze, w zgodzie z sobą,
żeby dumnie iść przez świat.
Sto lat moja kochana chrześnico!

Czego wypada mi życzyć ci z okazji 18 urodzin? Chyba tylko:

 • rozsądku w życiu,
 • umiaru w piciu,
 • dobrego zdrowia,
 • pieniędzy mrowia,
 • wiecznej radości,
 • szczęścia w miłości,
 • przyjaciół nowych,
 • snów kolorowych,
 • rodzinki licznej,
 • pociechy ślicznej,
 • wspaniałej pracy,
 • wysokiej płacy, 
 • domu z ogrodem,
 • psa z rodowodem,
 • pomysłów wielu,
 • dojścia do celu,
 • rekordów bicia i…
 • … stu lat życia!

Osiemnaście lat to nie byle co. Robisz poważny krok w dorosłość, a to oznacza, że już wkrótce dopadną cię obowiązki, a później: siwiejące włosy, zmarszczki i ból w kolanach. Ale zanim to nastąpi, możesz jeszcze poszaleć, zwłaszcza dzisiaj. Wszystkiego najlepszego kochana chrześnico!

Piękne życzenia na 18 urodziny od chrzestnej

Warto mieć świadomość, że życzenia składane z okazji osiemnastych urodzin zapadają w pamięć na długo. Im piękniejsze słowa wypowiemy, tym dłużej jubilat będzie je pamiętał.

Najdroższa chrześnico! Pamiętam moment, w którym widziałam cię pierwszy raz w życiu. Wtedy twoi rodzice zapytali mnie, czy zgodzę się zostać twoją matką chrzestną. Wtedy nie potrafiłaś jeszcze mówić, a mimo to napełniłaś nasze serca bezgraniczną radością. Przez te wszystkie lata obserwowałam, jak rośniesz. Byłam z tobą w chwilach największej radości i w momentach wielkiego smutku. Dziś jesteś już dorosłą kobietą, ale wiesz co? Ja nadal będę przy tobie. Bo dla mnie zawsze już pozostaniesz moją małą chrześnicą. Wszystkiego najlepszego mój skarbie!

Z całego serca życzę ci udanego startu w dorosłe życie. Szczęścia, radości, samych sukcesów i napotkania na swojej drodze wyłącznie wspaniałych ludzi!

Życzę ci, abyś nigdy nie stał się zbyt dorosły, by umieć cieszyć się najdrobniejszymi rzeczami. Radości, która wypływa z piękna pozornie szarej codzienności. Nadziei, która nie zgaśnie w chwili, w której marzenia będą wydawać się zbyt odległe. Wiary, która dodaje oparcia, gdy przerasta bezradność.

Na początku dorosłości, niech nie braknie ci radości,
aby wszystko było proste i radosne jak na wiosnę.
I nie przejmuj się latami, one lecą ponad nami.
Wszystkiego najlepszego w dniu twoich osiemnastych urodzin kochana chrześnico!

Życzenia na 18 od chrzestnego

Nie tylko matka, ale także ojciec chrzestny powinien złożyć życzenia swojej chrześnicy lub chrześniakowi. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

Nie zerkaj za siebie,
idź śmiało przez życie,
podkochuj się skrycie,
kontroluj swe żądze,
zarabiaj pieniądze,
lekceważ pętaków,
unikaj cwaniaków,
przepisów przestrzegaj,
na sobie polegaj,
lecz przede wszystkim
pokaż im wszytskim!
Sto lat!

Przed tobą dorosłe życie – odpowiedzialność, zmartwienia i obowiązki. Jestem jednak przekonany, że świetnie sobie z tym wszystkim poradzisz. A jeżeli kiedykolwiek będziesz potrzebowała podwózki, kogoś, kto wbije gwóźdź, naprawi cieknący kran albo da ci alibi, pamiętaj, że masz chrzestnego! Sto lat!

W dniu tak pięknym i podniosłym,
kiedy jesteś już dorosły,
życzę ci spełnienia marzeń,
w długim życiu wiele wrażeń.
W szkole sukcesów, uznania,
w miłości szczerego oddania. 

Każdy wyjątkowy dzień należy celebrować w gronie najbliższych, a osiemnaste urodziny są jednym z najbardziej szczególnych. Życzenia na 18 urodziny od chrzestnej i chrzestnego są dla jubilata bardzo ważne. Nie można bowiem zapominać, że dzień uzyskania pełnoletniości oznacza zbliżający się wielkimi krokami koniec beztroski i początek dorosłego życia. Młody człowiek oczekuje wsparcia ze strony najbliższych, a piękne życzenia na 18 urodziny od chrzestnej mogą dać mu wiele energii, dzięki której łatwiej odnajdzie się na nowej ścieżce.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo