Co zrobić w klasie na Dzień Chłopaka? Najciekawsze propozycje zabaw

Już w najbliższy czwartek, 30 września, we wszyskich szkołach odbędą się różne uroczystości i atrakcje z okazji Dnia Chłopaka. Nie wszyscy uczniowie mogą tego dnia opuścić szkołę i świętować wycieczką do kina lub wyjściem na pizzę. W takiej sytuacji można zorganizować zabawy w klasie. Niektóre mogą być naprawdę kreatywne i integrujące. Sprawdź najlepsze pomysły na to, co zrobić w klasie na Dzień Chłopaka.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • 30 września w Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka.
  • W tysiącach szkół z tej okazji klasy wspólnie świętują.
  • Tego dnia można zorganizować gry i zabawy dla wszystkich, a także konkursy i aktywności integrujące klasę.

Co zrobić w klasie na Dzień Chłopaka?

30 września powinien być wyjątkowym dniem dla wszystkich chłopców. Dlatego też bardzo często wychowawcy i wychowawczynie wraz z damską częścią klasy organizują z tej okazji rozmaite atrakcje. Świętowanie w klasie ma pewne ograniczenia, ale może być równie udane i przede wszystkim integrujące, co np. wycieczka.

Jeśli zastanawiacie się, co zrobić w klasie na Dzień Chłopaka, można sprawdzić poniższe propozycje. Warto tak zaplanować ten dzień, aby każdy mógł w nim uczestniczyć i dobrze się bawić. Można zorganizować różne gry i zabawy, np. kalambury czy turniej gier planszowych. Dla starszych uczniów mogą się sprawdzić konkursy z nagrodami (np. w formie teleturnieju), a młodszym dzieciom zaproponować można aktywności muzyczne, np. wspólne śpiewanie lub tańce.

Najlepsze pomysły na Dzień Chłopaka w szkole

Różnego rodzaju gry i zabawy to zawsze dobra odpowiedź na pytanie, co zrobić w klasie na Dzień Chłopaka. Warto jednak dobrać aktywności na tyle zróżnicowane, aby każdy z chęcią mógł wziąć w nich udział. Nie wszystkim dzieciom łatwo przychodzi integracja, a zmuszanie do zabaw przy całej grupie może niepotrzebnie peszyć i stresować.

Zobacz też: Najciekawsze zabawy na Dzień Chłopaka w szkole.

Można zaproponować zabawę w kalambury, karaoke czy gorące krzesełka. Dla nieco spokojniejszych uczniów, którzy nie chcą występować przed całą klasą można zorganizować turniej gier planszowych czy głuchy telefon. Wśród innych interesujących pomysłów mogłoby się też znaleźć np. stworzenie sesji zdjęciowej lub popularna gra zwana Twister.

Ciekawą propozycją są również różnego rodzaju aktywności integrujące uczniów. Jedną z nich na pewno może okazać się gra “Kto tak ma?”, która polega na tym, że każdy po kolei wyjawia jakąś ciekawostkę na swój temat, a następnie pyta pozostałych, kto z nich też tak ma. Osoby, które się zgłoszą muszą pytającemu usiąść na kolanach lub zamienić się miejscami. Ten pomysł szczególnie sprawdzi się w klasach, które jeszcze słabo się znają i dopiero zaczynają integrację, ale nie tylko. Inni także będą mogli lepiej się poznać.

Dla młodszych dzieci być może lepiej sprawdzą się spokojniejsze aktywności np. plastyczne (wycinanki, kolorowanki). Można także zaangażować maluchy w zabawy przy muzyce, tańce lub wspólne śpiewanie.

Dodaj komentarz

Ważne Okazje

6 pomysłów na wróżby andrzejkowe

Wróżby andrzejkowe to nieodłączny element imprez urządzanych w Andrzejki, czyli w wigilię imienin obchodzonych przez Andrzeja. Andrzejki w 2020 roku wypadają dziś, czyli w nocy z niedzieli 29 listopada na...

Czytaj dalej →
Ważne Okazje

Pomysły na Mikołajki

Mikołajki klasowe to chyba jedna z najmilszych tradycji szkolnych, które odbywają się corocznie we wszystkich szkołach – od podstawówek po szkoły średnie. To świetna idea, która integruje dzieci i zapewnia...

Czytaj dalej →
Ważne Okazje

Co się odpowiada na kondolencje?

Jak odpowiedzieć na kondolencje? Jest to dosyć delikatny temat, a gdy przychodzi nam się z nim zmierzyć, nie zawsze wiemy, jak powinniśmy się zachować. Warto jednak zorientować się w kilku...

Czytaj dalej →
Edukacja i psychologia, Ważne Okazje

Dzień Edukacji Narodowej

Czy w Dzień Edukacji Narodowej idzie się do szkoły? Na przekór marzeniom uczniów: tak! Niemniej 14 października, w  Dzień Edukacji Narodowej czeka na nich wiele atrakcji i niespodzianek. Jakich? Łapcie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general