Co zrobić w klasie na Dzień Chłopaka? Te propozycje sprawdzą się najlepiej!

30 września nie jest standardowym dniem w szkole. Wszystko dlatego, że obchodzimy wówczas Dzień Chłopaka, czyli święto cieszące się szczególną popularnością wśród młodszego pokolenia. Z tej okazji Zazwyczaj dziewczynki przygotowują dla kolegów drobne upominki, a w niektórych placówkach organizuje się rozmaite atrakcje i wspólne zabawy (np. podczas godziny wychowawczej). Sprawdź najlepsze pomysły na to, co zrobić w klasie na Dzień Chłopaka.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • 30 września w Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka.
  • W tysiącach szkół z tej okazji klasy wspólnie świętują.
  • Tego dnia można zorganizować gry i zabawy dla wszystkich, a także konkursy i aktywności integrujące klasę.

Co zrobić w klasie na Dzień Chłopaka?

30 września powinien być wyjątkowym dniem dla wszystkich chłopców. Dlatego też bardzo często wychowawcy i wychowawczynie wraz z damską częścią klasy organizują z tej okazji rozmaite atrakcje. Świętowanie w klasie ma pewne ograniczenia, ale może być równie udane i przede wszystkim integrujące, co np. wycieczka.

Jeśli zastanawiacie się, co zrobić w klasie na Dzień Chłopaka, można sprawdzić poniższe propozycje. Warto tak zaplanować ten dzień, aby każdy mógł w nim uczestniczyć i dobrze się bawić. Można zorganizować różne gry i zabawy, np. kalambury czy turniej gier planszowych. Dla starszych uczniów mogą się sprawdzić konkursy z nagrodami (np. w formie teleturnieju), a młodszym dzieciom zaproponować można aktywności muzyczne, np. wspólne śpiewanie lub tańce.

Sprawdź: Dzień chłopaka 2022 – prezent, który będzie najlepszy na tę okazję! Co wybrać?

Najlepsze pomysły na Dzień Chłopaka w szkole

Różnego rodzaju gry i zabawy na dzień chłopaka w szkole to dobry pomysł na świętowanie. Warto jednak dobrać aktywności na tyle zróżnicowane, aby każdy z chęcią mógł wziąć w nich udział. Nie wszystkim dzieciom łatwo przychodzi integracja, a zmuszanie do zabaw przy całej grupie może niepotrzebnie peszyć i stresować.

Zobacz też: Najciekawsze zabawy na Dzień Chłopaka w szkole

Można zaproponować zabawę w kalambury, karaoke czy gorące krzesełka. Dla nieco spokojniejszych uczniów, którzy nie chcą występować przed całą klasą można zorganizować turniej gier planszowych czy głuchy telefon. Wśród innych interesujących pomysłów mogłoby się też znaleźć np. stworzenie sesji zdjęciowej lub popularna gra zwana Twister.

Ciekawą propozycją są również różnego rodzaju aktywności integrujące uczniów. Jedną z nich na pewno może okazać się gra “Kto tak ma?”, która polega na tym, że każdy po kolei wyjawia jakąś ciekawostkę na swój temat, a następnie pyta pozostałych, kto z nich też tak ma. Osoby, które się zgłoszą muszą pytającemu usiąść na kolanach lub zamienić się miejscami. Ten pomysł szczególnie sprawdzi się w klasach, które jeszcze słabo się znają i dopiero zaczynają integrację, ale nie tylko. Inni także będą mogli lepiej się poznać.

Dla młodszych dzieci być może lepiej sprawdzą się spokojniejsze aktywności np. plastyczne (wycinanki, kolorowanki). Można także zaangażować maluchy w zabawy przy muzyce, tańce lub wspólne śpiewanie.

Dzień chłopaka – zabawy w klasie (lista):

  • Twister,
  • zabawy przy muzyce (śpiewanie, tańce, krzesełka),
  • gry planszowe,
  • kalambury,
  • zabawa w głuchy telefon,
  • poszukiwanie skarbów ukrytych w sali (np. krówek, cukierków).

Zobacz: Dzień Nauczyciela 2022 – kiedy wypada i czy jest to dzień wolny od zajęć?

Dzień Chłopaka – prezenty w szkole

Do najczęstszych propozycji na prezent na Dzień Chłopaka w klasie należą rozmaite słodkości, np. lizaki, krówki, cukierki, babeczki lub nawet własnoręcznie pieczone ciasteczka. Jako drobny upominek świetnie mogą sprawdzić się również breloczki, zawieszki czy personalizowane kubki. Ciekawą opcją będą również oryginalne koszulki z własnym nadrukiem lub np. bilety do kina.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Ważne Okazje

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to święto obchodzone od 2002 roku. Wtedy przypadła setna rocznica narodzin pluszowej zabawki. Od 1902 roku pluszowy miś towarzyszył w dzieciństwie milionom dzieci z krajów na całym...

Czytaj dalej →
Ważne Okazje

Wróżby andrzejkowe dla dzieci

Wróżby andrzejkowe dla dzieci pozwalają na wspaniałą zabawę. Dzieci uwielbiają robić nowe rzeczy i ciekawe są przyszłości – lubią też poznawać zwyczaje i tradycje. Andrzejki to zatem idealny moment by...

Czytaj dalej →
Ważne Okazje

Międzynarodowy Dzień Pocałunku

Chyba nikt nie zaprzeczy, że całowanie osób, które lubimy i kochamy jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy na świecie. Do tego stopnia, że ustanowiono nawet specjalny dzień na świętowanie tej przyjemnej...

Czytaj dalej →
Boże Narodzenie, Ważne Okazje

Jak napisać list do Świętego Mikołaja?

Zbliżający się koniec roku to znak, że już najwyższa pora pomyśleć o napisaniu i wysłaniu listu do Świętego Mikołaja. Tworzenie listu to jedna z najbardziej uroczych tradycji związanych z Bożym...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general