Czy perfumy dla dzieci to dobry pomysł?

Zapachy dla dzieci – zarówno chłopców, jak i dziewczynek – to wielki biznes w Europie, zwłaszcza we Francji, gdzie perfumy dla najmłodszych, w tym niemowląt, są postrzegane jako część codziennej pielęgnacji.

Jakie są perfumy dla dzieci?

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że w zdecydowanej większości perfumy dla dzieci składają się głównie z wody, co oznacza, że nie narażasz delikatnej skóry na działanie alkoholu ani innych składników, które mogą podrażnić skórę. Do ukończenia trzeciego roku życia powinny być wcierane lub inaczej aplikowane na powierzchni odzieży. Ponadto, te lekkie zapachy mogą być używane przez matki w trakcie karmienia, stosowane w okolicy klatki piersiowej, aby stworzyć więź z dzieckiem na podstawie konkretnego zapachu. Może on być również źródłem dobrych wspomnień dla rodzicielki, kiedy jej potomstwo jest starsze i wyrasta z okresu niemowlęcego.

Zapachy w praktyce z dzieckiem

Niektórzy rodzice starają się, aby ich dzieci pachniały naprawdę dobrze i są skłonni eksperymentować z perfumami dla pociech, ale obawiają się ewentualnych zagrożeń dla zdrowia, jakie mogą stwarzać zapachy lub dezodoranty. Opiekunowie mogą przeważnie pozbyć się tych zmartwień, jeśli uzyskają odpowiednie informacje o produktach. Używanie sprawdzonych wyrobów dobrej jakości może pomóc w zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa.

Przestrzegaj również właściwych instrukcji, takich jak nie rozpylanie produktów na skórze, ale zamiast tego ubrania. Powinno to pomóc zachować dobrą kondycję skóry dziecka i uchronienie jej przed ewentualnymi objawami alergii czy podrażnieniami. Jednak w przypadku bardzo małych potomków istnieją inne problemy, które należy rozwiązać. Małe dzieci mogą rozpylać produkt w swoje oczy, usta, nos lub ucho, co może okazać się dla nich bardzo niebezpieczne. W tym przypadku rodzice powinni również zachować ostrożność, ponieważ niemowlaki są narażone na połknięcie części butelki, nakrętki lub sprayu i zakrztuszenie się nimi.

Rodzicom, którzy mają małe dzieci i nastolatki, które lubią używać dezodorantów i perfum, zaleca się stosowanie produktów na świeżym powietrzu, nierozpylanie ich bezpośrednio na skórę i tylko w określonej, odpowiedniej ilości produktu na raz. Nadmierne opryskiwanie w pomieszczeniu może prowadzić do wdychania chemikaliów, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie.

Rodzice, którzy używają perfum w obecności swoich małych dzieci, powinni powstrzymać się i wyjść, aby używać produktów. Niektórzy eksperci sugerują również stosowanie perfum w kulce i dezodorantów, aby zapobiec niebezpieczeństwom związanym z rozpylaniem chemikaliów.

Czy wokół dziecka można bezpiecznie nosić perfumy?

Może nie będziesz rozpylać kosmetyków na swoje dziecko, aby chronić je przed niebezpiecznymi chemikaliami. Ale zaskakujące może być to, że nawet długotrwałe zapachy, które nosisz, mogą być szkodliwe. Kiedy pozostajesz blisko pociechy nosząc perfumy, chemikalia zawarte w perfumach mogą zaatakować dziecko. Jeśli perfumy zawierają składniki takie jak alkohol, Twoje potomstwo może napotkać różne problemy zdrowotne. Dzieci narażone na działanie perfum z drugiej ręki narażone są na problemy behawioralne, astmę i otyłość.

Wszystkie te powiązania z problemami zdrowotnymi związanymi z perfumami wywodzą się z badań nad wpływem ftalanów na organizm ludzki. Poza tym, jeśli używasz silnie pachnących perfum, mogą one wywołać alergię u Twojego dziecka. Nie ma znaczenia, czy zawierają one niezdrowe chemikalia, czy nie.

Jedną z zalet używania perfum jest więź, jaką tworzą. Więź i wspomnienia, które rozwijają się poprzez zmysł węchu, są niesamowite. Wspomnienia mogą być wyzwalane przez zapachy, często pozwalając przypomnieć sobie konkretny okres w życiu.

Kolejną zaletą perfum dla dzieci jest stymulacja zmysłów Twojego malucha. Aby wspomóc rozwój, należy skupić się na stymulowaniu pięciu zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu.

Należy pamiętać, że w użyciu zapachów nie trzeba ograniczać się jedynie do dzieci. Wcześniej wspomniane zostało spryskiwanie klatki piersiowej, aby wzmocnić więź podczas karmienia piersią, ale nie musisz ograniczać się do używania w tym czasie wyłącznie do potomstwa.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo