Krótkie suknie ślubne

Krótkie suknie ślubne to idealny wybór dla odważnych Panien Młodych. Krótka suknia sprawdzi się podczas ślubu cywilnego, w lato lub w stylizacji retro. Jednym słowem daje mnóstwo możliwości…

Na krótkie suknie ślubne decyduje się wciąż niewiele Panien Młodych. Tradycja wymaga, by suknia była biała i do ziemi. Tymczasem krótkie sukienki pozwalają bawić się formą i bywają nie mniej eleganckie niż ich długie odpowiedniki. Często są znacznie bardziej oryginalne od długich i… tańsze.

Krótkie suknie ślubne w stylu retro

Coraz częściej Panny Młode decydują się na modną stylizację ślubną w stylu retro. Najczęściej wracamy do lat 20. i 30. ubiegłego wieku, kiedy to kreacje były niezwykle kobiecie. W tej roli sprawdzi się sukienka Marciano Guess bądź kremowa sukienka etui Little Mistress. Sukienka Naf Naf o trapezowym kroju uszyta z tłoczonego materiału rónież wpisuje się w klimat okresu międzywojennego.

W latach 60., do których odnosimy się równie chętnie jak to początku wieku, królowały dziewczęce kroje. Bez problemu odnajdziemy je wśród krótkich sukienek. Prosta biała propozycja marki Mint&Berry wygląda bardzo elegancko i dziewczęco. Przy tak ascetycznej sukni możesz postawić na oryginalne i odważne dodatki. Dobierz do niej chociażby modne szpilki o metalicznym połysku. Prostej sukience bez ramiączek marki Morgan uroku dodaje kokardka umieszczona na samym środku. W tym kroju każda Panna Młoda będzie wyglądała niezwykle dziewczęco.

Krótkie suknie ślubne z koronki

Krótka suknia ślubna wykonana z koronki jest zawsze elegancka. Może to być propozycja na ślub cywilny. Często takie suknie mają fason etui i stosuje się w nich bardzo minimalistyczne ozdobniki. Kremowa sukienka marki Ka Shia ma prześwity na rękawach i na dole, gdzie ozdobna koronka wystaje kilka centymetrów poniżej podszycia. W prostej sukni Young Couture by Barbara Schwarzer jedyną ozdobą jest kokarda zastępująca pasek. Zdarza się również, że koronka jest łączona z tiulem, jak chociażby w propozycji marki Laona.

Oryginalne krótkie suknie ślubne

Czy może być coś bardziej oryginalnego niż krótka suknia ślubna od projektanta? Naszymi faworytami są trzy projekty Muses: piękna i elegancka sukienka Uwertura z delikatnie przedłużanym tyłem oraz dwie sukienki Origami. Gdyby nie zdobienie z przodu przypominające origami, sukienki miałyby zupełnie prosty krój.

Krótkie suknie ślubne są doskonałą propozycją dla młodych dziewczyn o idealnej figurze i pięknych nogach. Pozwalają na stworzenie oryginalnej stylizacji ślubnej i dobranie ciekawych dodatków.

A czy Ty zdecydowałabyś się na krótką suknię ślubną?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo