Czym się kierować podczas wyboru materaca dla dziecka?

Spokojny i komfortowy sen to jeden z podstawowych czynników mających ogromny wpływ na zdrowy i prawidłowy rozwój dziecka w każdym wieku. Aby zapewnić najlepszą jakość tego wypoczynku, konieczny jest dobór odpowiedniego materaca. Dopasowany do indywidualnych potrzeb pomoże dziecku nie tylko porządnie się wyspać, ale także zadba o pewne podparcie dla ciała. Dzięki temu zabezpieczy zarówno stale i intensywnie rozwijający się kręgosłup, jak i wszystkie pozostałe kości, stawy oraz układy. Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka? Czym się kierować przy zakupie? Podpowiadamy, na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę.

Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Prawidłowa higiena snu jest bardzo ważna dla człowieka niezależnie od wieku. Jednak w przypadku dzieci odkrywa ona jeszcze szczególniejszą rolę, ponieważ odpowiada za wspomaganie rozwoju. Podczas snu maluch odpoczywa i regeneruje siły, ale przy okazji jest to też moment wytchnienia dla mózgu, który ma czas na oczyszczenie się z toksyn oraz uporządkowanie przyswojonych w ciągu dnia informacji. Prawidłowy sen wpływa także niezwykle pozytywnie na odporność i poprawia ogólne dobre samopoczucie. Pamiętajmy, że wszelkie – nawet z pozoru delikatne – problemy z wysypianiem się mogą odbić się niekorzystnie na zdrowiu, zachowaniu czy poziomie koncentracji dziecka. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego materaca, który stanowi jeden z kluczowych elementów komfortowego snu.

Przy wyborze rodzice powinni się kierować przede wszystkim jakością materaca oraz materiałów, z których został wykonany. Dobry produkt nie tylko zapewni spokojny sen i wspomoże zdrowy rozwój, ale także będzie się charakteryzował trwałością i posłuży przez lata. Najwyższa jakość to także gwarancja bezpieczeństwa nie tylko dla kręgosłupa, ale także dla całego układu kostnego oraz mięśni i stawów. Dorastające dziecko niezależnie od wieku potrzebuje solidnego podparcia w czasie wypoczynku, a można mu to zapewnić, dobierając odpowiednią twardość czy wymiary dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Warto więc zwrócić uwagę na propozycje firm, które gwarantują wszystkie wymienione elementy niezbędne dla prawidłowej higieny snu. Trwałość, wysokiej jakości materiały wypełnienia, zapewniające idealną twardość odpowiadające za prawidłowy rozkład ciężaru ciała – to połączenie z pewnością znajdziesz u producenta materaca w Tychach. Postawienie na porządną jakość to także rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ponieważ produkt posłuży dziecku na lata, a niektóre modele mogą “dorastać” razem z dzieckiem!

dziecięce materace

Jak zadbać o prawidłowy rozwój maluszka?

Nie wszyscy mają świadomość, że spanie na źle dobranym materacu już od pierwszych dni życia może skutkować naprawdę poważnymi konsekwencjami. Może się to przyczynić nawet do nieprawidłowego rozwoju kręgosłupa, co w przyszłości bardzo często przyczynia się do powstawania szkodliwych i groźnych wad postawy. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie, a zatem warto zadbać o to, aby w już w tym pierwszy łóżeczku znalazł się dobrej jakości materac. Tym bardziej, że w pierwszym okresie życia niemowlę spędza tam większość czasu – nie tylko śpi, ale także uczy się, poznaje świat i odkrywa pierwsze zabawy.

Materace dla noworodków nie mogą być zbyt miękkie, powinny charakteryzować się prawidłowo dopasowanym stopniem twardości. Nie tylko wpływa on pozytywnie na rozwój kręgosłupa, ale – jak udowodniono badaniami – może zmniejszać ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Miękkie podłoże oznacza bowiem zapadanie się dziecka, a co za tym idzie ograniczenia w poruszaniu się i ewentualne trudność w oddychaniu. Oprócz twardości oraz jakości wykonania materaca, warto zwrócić uwagę również na właściwości materiałów – najlepiej wybrać takie, które zapobiegają zbieraniu się kurzu czy rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Wszystkie te cechy znajdziemy wśród propozycji renomowanej i sprawdzonej marki Hilding.

Jaki powinien być materac dla dorastającego dziecka?

Odpowiednio dobrany materac jest niezbędny na każdym etapie rozwoju ze względu na to, że dziecko stale i intensywnie rośnie. Większość swojego czasu spędza na zabawie czy nauce, a to wszystko wiąże się z koniecznością naprawdę solidnego wypoczynku, aby odpowiednio zregenerować siły. W okresie dorastania należy równie mocno chronić kręgosłup. Po pierwszy jest to czas, kiedy intensywnie się on rozwija, a z drugiej strony stale narażony jest na powstawanie wad – ze względu na siedzący tryb życia, garbienie się, korzystanie z komputera czy odrabianie lekcji w niewłaściwej postawie. Dlatego tak ważny jest, aby materac młodzieżowy był odpowiednio dobrany i porządnie wykonany.

Materace od marki Hilding cechują się nie tylko wysoką jakością i dobrymi tworzywami, ale także gwarantują komfort użytkowania i są przy okazji praktyczne. Istnieją modele obustronne, które z powodzeniem posłużą przez kilka lat i można śmiało powiedzieć, że poniekąd “dorosną” razem z naszą pociechą. Każda ze stron materaca ma inny stopień twardości, a więc można go nadal spokojnie używać jak dziecko urośnie i wzrośnie także jego waga. Szczególnie ważna przy dzieciach jest również możliwość zachowania materaca w czystości, co umożliwia dobór specjalistycznych materiałów. Materac młodzieżowy powinien być przede wszystkim przewiewny, łatwy do wyprania oraz zapewniający antyalergiczność, np. poprzez zapobieganie gromadzenia się kurzu.

Odpowiednio dobrany materac to produkt, który posłuży na lata i zapewni dzieciom prawidłowy rozwój, a rodzicom spokój i gwarancję bezpieczeństwa. Przy okazji wcale nie musi stanowić ogromnego wydatku – wybór jest naprawdę szeroki i dobra jakość niekoniecznie wiąże się z wielkimi sumami.

Dodaj komentarz

Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo