Egzamin ósmoklasisty matematyka 2024 – odpowiedzi. Tu znajdziesz arkusz i poprawne rozwiązania. Sprawdź, ile zdobędziesz punktów!

Drugi dzień egzaminacyjnych zmagań ósmoklasistów dobiegł końca. W środowy poranek uczniowie zmierzyli się z królową nauk – matematyką. Ten przedmiot wśród wielu zdających wzbudza najwięcej obaw i stresu, dlatego tuż po zakończeniu egzaminu uczniowie od razu rozpoczęli poszukiwanie rozwiązań. Kiedy pojawi się klucz odpowiedzi CKE? Egzamin ósmoklasisty matematyka 2024 – jakie są poprawne odpowiedzi? Ile punktów można zdobyć?

Arkusz egzamin ósmoklasisty 2024 – matematyka

W środę 15 maja o godzinie 9:00 uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu z matematyki. Na rozwiązanie wszystkich zadań z arkusza mieli maksymalnie 100 minut (w przypadku uczniów ze specjalnym orzeczeniem czas był wydłużony do 150 minut).

Egzamin składał się z dwóch części – 15 zadań zamkniętych (po jednym punkcie za poprawną odpowiedź) oraz 10 zadań otwartych (za 2 do 3 punktów). W sumie do zdobycia było 25 punktów. Podczas pisania uczniowie mogli mieć do dyspozycji jedynie długopis (koniecznie z czarnym tuszem) oraz linijkę.

Matematyka jest co roku prawdziwym postrachem wśród uczniów. Z osiąganych w ubiegłych latach wyników widać również, że jest to przedmiot najbardziej wymagający i sprawiający zdającym najwięcej trudności. Średni rezultat w 2023 roku wyniósł zaledwie 53%, podczas gdy z języka polskiego i angielskiego sięgnął aż 66%.

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty polski 2024 odpowiedzi. Mamy wszystkie zadania z poprawnymi rozwiązaniami

CKE egzamin ósmoklasisty matematyka 2024 – odpowiedzi

Arkusze z poszczególnych egzaminów ósmoklasisty udostępniane są przez Centralną Komisję Egzaminacyjną codziennie po godzinie 13:00. Zadania rozwiązywali eksperci z zespołu Matematyka Gryzie.

Egzamin 8-klasisty matematyka odpowiedzi:

Arkusz egzamin ósmoklasisty 2024 - matematyka
Arkusz egzamin ósmoklasisty 2024 - matematyka
Arkusz egzamin ósmoklasisty 2024 - matematyka
Arkusz egzamin ósmoklasisty 2024 - matematyka
Arkusz egzamin ósmoklasisty 2024 - matematyka
Arkusz egzamin ósmoklasisty 2024 - matematyka
Arkusz egzamin ósmoklasisty 2024 - matematyka

Sprawdź: Czy po egzaminie ósmoklasisty chodzi się do szkoły? Te daty mają kluczowe znaczenie dla uczniów

Czytelnicy pytają o odpowiedzi E8 matma

Kiedy pojawi się klucz odpowiedzi CKE – egzamin ósmoklasisty?

Oficjalne klucze odpowiedzi CKE publikuje późno, dopiero w okolicy terminu ogłoszenia wyników (w tym roku będzie to 3 lipca).

Ile jest punktów na egzaminie ósmoklasisty z matematyki?

Do zdobycia jest łącznie 25 punktów (15 za zadania zamknięte i 10 za otwarte).

Gdzie szukać odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2024?

CKE oficjalny klucz odpowiedzi opublikuje z dużym opóźnieniem, dlatego poprawne rozwiązania znajdziesz u nas (dzięki ekspertom z Matematyka Gryzie).

Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo