Filmy młodzieżowe Netflix – fajne filmy na Netflixie dla nastolatków

Jakie filmy na Netflixie warto polecić nastolatkom, bez obaw o demoralizację i zbyt brutalne sceny? Czy w ogóle można znaleźć fajne filmy młodzieżowe Netflix dla nastolatków? Co ciekawego pojawiło się w 2020 roku? Podpowiadamy.

Filmy młodzieżowe Netflix

Co proponuje jako fajne filmy młodzieżowe Netflix, jeden z najpopularniejszych obecnie serwisów? Platforma stara się odpowiadać na potrzeby młodych ludzi, dlatego wiedzie prym w wypuszczaniu interesujących filmów i seriali dla młodzieży. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych z nich, które powinny przypaść do gustu nie tylko młodszym, ale też i tym starszym widzom.

Fajne filmy młodzieżowe Netflix

 • 1. „Wszystkie jasne miejsca”. Film jest opowieścią na podstawie bestsellera Jennifer Niven na temat życia Violet Markey (w tej roli Elle Fanning) i Theodora Fincha (Justice Smith), którzy dzięki przypadkowemu poznaniu się, całkowicie odmieniają swoje historie. Jest to wciągający dramat dotyczący zaburzeń psychicznych oraz o pięknie miłości młodzieńczej, na trwałe wpisującej się w życie.
 • 2. „Wysoka dziewczyna”. Jest to historia 16-letniej Jodi, od zawsze będącej najwyższą dziewczyną w szkole i mającej z tego powodu kompleksy. Rówieśnicy zawsze ją wyśmiewali, ale teraz coś się odmienia. Jest to ciepła oraz zabawna opowieść w reżyserii Nzinghi Stewart, opowiadająca o dorastaniu i szukaniu odwagi, by śmiało iść przez życie.
 • 3. „Ostatnie wakacje”. Film to połączenie różnych historii o ostatnich wakacjach licealistów przed rozpoczęciem nauki w college’u. Przedstawiony jest okres ich młodzieńczych miłości oraz ich strat, nawiązywania przyjaźni, stosunków z rodziną oraz podejmowania decyzji o swojej przyszłości.
 • 4. „SIERRA BURGESS JEST PRZEGRYWEM”. Jest to interesująca i osadzona we współczesnych czasach interpretacja sztuki „Cyrano de Bergerac”. Główną bohaterką tej komedii romantycznej jest Sierra (w tej roli Shannon Purser), która jest młodą, inteligentną dziewczyną, ale zupełnie nie wpisującą się w aktualne płytkie kanony piękna. Przez pomyłkę Sierra wdaje się w romans i nagle musi poprosić o pomoc szkolną gwiazdkę, aby móc zdobyć serce wybranka.
 • 5. „Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Film jest adaptacją bestsellerowej i powieści młodzieżowej autorstwa Jenny Han, docenionej przez New York Times. Opowiada o wywróceniu do góry nogami życia dziewczyny, której miłosne listy w jednym czasie zostają wysłane do wszystkich adresatów.

Filmy o nastolatkach Netflix

Jakie jeszcze filmy młodzieżowe Netflix proponuje swoim odbiorcom? Poniższe propozycje to filmy opowiadające o losach nastolatków, które warto obejrzeć niezależnie od wieku.

 • 1. „Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż Cię kocham”. Jest to dalszy ciąg historii opisywanej powyżej. Opowiada o nowym roku szkolnym i pierwszych ważnych doświadczeniach życiowych, takich jak pocałunek, wspólne walentynki, pierwsza randka. Główna bohaterka, Lara Jean (grana przez Lanę Condor), staje przed bardzo poważnym dylematem – czy można jednocześnie kochać dwóch chłopców?
 • 2. „W ścieżną noc”. Jest to filmowa adaptacja bestsellerowej książki Johna Greena, Maureen Johnson i Lauren Myracle. Historia opowiada o wigilijnej burzy śnieżnej, po której życie uczuciowe oraz przyjaźnie grupy licealistów już nigdy nie będą takie same. Wprowadzona zostaje totalna rewolucja w ich życiu – od tej pory nic już nie będzie tak jak do tej pory.
 • 3. „Na krańcu świata”. Jest to fascynujący przygodowy film akcji. Opowiada o czterech różniących się od innych nastolatkach, którzy na letnim obozie muszą stawić czoło prawdziwemu wyzwaniu – atakującym ziemię kosmitom. Młodzież zostaje sama, bez dorosłych, bez jakichkolwiek urządzeń do pomocy – i musi pokonać lęk oraz ocalić świat.
 • 4. „Skok na bilon”. Jest to historia o kryzysie, przez które pewne liceum może znaleźć się na skraju bankructwa. Kilkoro nastolatków postanawia w związku z tym zebrać dziesięć milionów dolarów. W jaki sposób zamierzają to zrobić? Od czego zaczynają? Sprawdźcie sami.
 • 5. „Deidra i Laney okradająca pociągi”. Inteligentna uczennica ostatniej klasy liceum – Deidra oraz jej siostra Laney prowadzą szybkie tempo życia. Każdego dnia zmagają się z trudami okresu dorastania, a ich życie nagle zmienia się na gorsze po tym, jak ich matka (źle znosząca samotne rodzicielstwo), z powodu drobnego przestępstwa trafia do więzienia. Deidra, chcąc pomóc swojej rodzinie, zaczyna okradać pociągi. Początkowo idzie gładko, ale do akcji wkracza Tim Blake Nelson – detektyw kolejowy.

Komedie młodzieżowe Netflix

A co znajdziemy z gatunku komedii w kategorii filmy młodzieżowe Netflix, godnego do polecenia nastolatkom? Oto nasz przegląd:

 • 1. „Alex Strangelove”. Komedia romantyczna z 2018 roku, w której główny bohater, tytułowy Alex, staje przed dylematem: czy wybrać nowopoznanego geja Elliotta, czy też wieloletnią przyjaciółkę Claire. Historia opowiada o odkrywaniu własnej seksualności przez młodych ludzi.
 • 2. „17”. Nie jest to typowa komedia, raczej komediodramat z 2019 roku. Historia została nagrana i wyreżyserowana przez hiszpańskiego reżysera Daniela Sáncheza Arévala. Głównym bohaterem jest Hektor, który pragnąc odnaleźć ukochanego psa zdecydował się uciec z poprawczaka. W ten sposób rozpoczyna się podróż Hektora z jego babcią, starszym bratem oraz gromadą zwierzaków. Film miejscami jest niezwykle wzruszający.
 • 3. „Dziewczyna i chłopak wszystko na opak”. Film jest komedią romantyczną poruszającą problematykę miłości w życiu młodych ludzi. Główni bohaterowie – Juli oraz Bryce – są sąsiadami. Dziewczyna pragnie zaprzyjaźnić się z chłopakiem, ten jednak nie ma na to ochoty. Któregoś dnia wszystko się odmienia…
 • 4. „Wredne dziewczyny”. Jest to film z 2004 roku. Opowiada o trudnym życiu w licealnej dżungli, jednak przedstawione to zostało w dość groteskowy, zabawny sposób. Główną bohaterką jest licealistka, która przeprowadza się do Illinois i w szkole poznaje grupę rządzących w niej dziewczyn.

Mamy nadzieję, że podane przez nas propozycje przypadną do gustu nastoletniej, wymagającej widowni, a także rodzicom młodzieży.

Dodaj komentarz

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo