Fototapety do nowoczesnych wnętrz – inspiracje

Fototapety to nie tylko wielkoformatowe pejzaże. Producenci oferują wiele atrakcyjnych wzorów, które sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w różnym stylu. Jakie fototapety dobrać do nowoczesnych aranżacji?

Najciekawsze fototapety do nowoczesnego salonu

W nowoczesnych wnętrzach liczy się umiar w doborze kolorów i dekoracji. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z efektownych ozdób. Rolę dekoracji z powodzeniem spełnią oryginalne fototapety. Jaki wzór wybrać, by podkreślić nowoczesnych charakter mieszkania? Odpowiednie są nieregularne motywy geometryczne, które od razu przyciągają wzrok, mogą one nawet tworzyć iluzję optyczną. Sprawdzają się także wielkoformatowe grafiki przedstawiające dzieła sztuki współczesnej. Abstrakcyjny obraz olejny, dający do myślenia kolaż lub grafika wykorzystująca niepokojące kolory to idealny wybór. Dzięki temu mieszkanie zyska niepowtarzalny charakter i nie trzeba będzie go dodatkowo ozdabiać. Wystarczą funkcjonalne meble ze stali, szkła i tworzyw sztucznych utrzymane w odcieniach bieli, czerni i szarości, by aranżacja wyglądała nowocześnie.

Fototapety do industrialnych wnętrz

Mieszkania urządzone w stylu industrialnym wyróżniają się surowym charakterem. Często stosuje się w nich ograniczoną paletę barw oraz materiały takie jak cegła, beton, stal i szkło. Aby dopasować fototapetę do tej stylistyki, warto dobierać grafiki w odcieniach szarości. Może to być na przykład czarno-biała fotografia przedstawiająca wielkomiejską architekturę lub wybrany detal. Dobrze wyglądają także powiększone zdjęcia obiektów o ciekawej fakturze, na przykład zardzewiałej stali czy starego muru. Taka fototapeta będzie stanowiła dobry kontrast dla gładkich ścian i podłóg. Wprowadzi do wnętrza element dynamiki, bardzo potrzebnej w industrialnych aranżacjach. Zamiast zdjęcia można zdecydować się na oryginalną grafikę. Odpowiednie będą motywy abstrakcyjne i geometryczne.

Aranżacja pokoju nastolatka z wykorzystaniem fototapety

Styl nowoczesny bardzo dobrze pasuje do sypialni nastolatka. Aby urządzić taki pokój, najlepiej kupić proste meble, które pomieszczą wszystkie ubrania, książki i gadżety. Ściany mogą być pomalowane na biało lub szaro. Jeśli chcemy, żeby wnętrze wyglądało ciekawiej, jedną ścianę warto ozdobić fototapetą. Grafika może przedstawiać graffiti lub wzór związany ze sportem czy popkulturą. Najlepiej pozwolić nastolatkowi samodzielnie wybrać motyw, który będzie nawiązywał do jego zainteresowań i poczucia estetyki. Samoprzylepne fototapety są łatwe do przyklejenia i demontażu – po kilku latach można więc je zdjąć i zastąpić nowym motywem graficznym, by pokój odpowiadał aktualnym pasjom domownika. By aranżacja była spójna, dodatki, takie jak poduszki dekoracyjne czy narzuta na łóżko, warto dobrać pod kolor fototapety.

Dodaj komentarz

Pielęgnacja noworodka

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo ważnym, pełnym napięcia. Pamiętam, jak prawie 20 lat temu rodzice kąpali po raz pierwszy moją młodszą siostrę. Atmosfera, która tej kąpieli...

Czytaj dalej →
Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo