Piniata komunijna z Jezusem. Najnowsza imprezowa atrakcja wywołała oburzenie. “Kijem w symbol Zbawiciela”

Przyjęcia komunijne z roku na rok stają się dla rodziców coraz większym wyzwaniem. Nie tylko dlatego, że stale rosną koszty organizacji przyjęcia czy zakupu prezentów, ale również z powodu ciągle pojawiających się nowych, nietypowych atrakcji. Tegorocznym hitem okazuje się piniata komunijna. Można ją zakupić w różnych kształtach i wzorach – niektóre firmy oferują ponoć nawet taką z twarzą Jezusa. Kontrowersyjna zabawa nie wszystkim jednak przypadła do gustu.

Piniata komunijna – co to jest? Dlaczego budzi kontrowersje?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich chrześcijan i zgodnie z tradycją uroczystość powinna mieć przede wszystkim charakter religijny, a na pierwszy miejscu powinno być odpowiednie, duchowe przeżycie tej chwili. W ostatnich latach jednak dominującym punktem tego dnia coraz częściej staje się przyjęcie dla rodziny, kupowanie prezentów etc.

Aby spełnić wszystkie oczekiwania swoich pociech, niektórzy rodzice mają naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Co roku nie tylko rosną ceny za wszelkie usługi czy prezenty, ale także na rynku co chwila pojawiają się nowe sprzęty i atrakcje. Sklepy oferujące asortyment komunijny prześcigają się w pomysłach na nowe gadżety. Ich celem jest oczywiście zapewnienie dodatkowej rozrywki przede wszystkim dzieciom i urozmaicenie komunijnych przyjęć. Niektóre są naprawdę nietypowe.

Kilka dni temu do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające najnowszą zabawę, która stała się hitem tegorocznych przyjęć komunijnych – piniata, czyli papierowa forma wypełniona słodkościami. Zawiesza się ją na sznurku na pewnej wysokości, a zadanie polega na rozbiciu jej przy pomocy kija/pałki, aby dostać się do smakołyków. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ uczestnik ma zawiązane oczy. Ku zaskoczeniu sporej części internautów w tym roku pojawiła się komunijna wersja te popularnej imprezowej atrakcji. Podczas przyjęć dzieci rozbijają piniaty w kształcie hostii czy z napisem IHS, a w sprzedaży są ponoć również piniaty z twarzą Jezusa. Czy piniata “IHS” nie jest już pewną przesadą?

Sprawdź: Ile kosztuje komunia w lokalu od osoby 2022? Sprawdzamy koszt przyjęcia komunijnego w restauracji

Piniata z Jezusem

Kontrowersyjna atrakcja wywołała burzę wśród internautów. Część z nich zgodnie uznała, że taka forma rozrywki – szczególnie w dzień pierwszej komunii – to zdecydowana przesada. Nie brak bowiem komentarzy, że jest to zupełny brak szacunku do wydarzenia. Szczególne oburzenie wywołuje fakt, że na wielu piniatach widnieje napis IHS, czyli monogram będący symbolem Chrystusa.

Doceniam inwencję, ale chyba coś poszło nie tak. Generalnie to jakoś nie po drodze z szacunkiem do sakramentu…

Najpierw przyjmują ciało Pana Jezusa, a kilka godzin później walą kijem w symbol Chrystusa…

Piniata z twarzą Jezusa?! Ludziom już całkiem odbiło… Jaki to ma związek z I komunią????

Trochę słabo tak Jezusa po twarzy kijem prać.

Idiotyzm dorosłych… To komunia czy urodziny … Patrząc na niektórych to nawet karnawał… Biedne dzieci, którym rodzice piorą mózgi wmawiając, że przepych na komunii musi być.

Piniata na komunię przez wielu została jednoznacznie określona jako przekroczenie granic dobrego smaku i przede wszystkim wykazanie się całkowitym niezrozumieniem ogromnego znaczenia tego sakramentu.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo