Gdzie najlepiej na egzotyczne wakacje?

Europa stała się dla Ciebie „za ciasna”? Chcesz pokazać swojej jakieś niezwykłe miejsce pełne niesamowitych widoków oraz nowych smaków i zapachów? Egzotyczne wakacje – oto, czego potrzebujesz! Nie wiesz, jaki kierunek wybrać? W jakim kraju najlepiej odpoczniesz z dzieckiem? Gdzie zwiedzisz najpiękniejsze zabytki? Sprawdź te propozycje!

Gdzie pojechać na egzotyczne wakacje?

Wyjazdy do egzotycznych krajów to świetny sposób na to, żeby poznać obce kultury, wzbogacić się o nowe doświadczenia i skosztować zaskakujących potraw. Jednak wybór kierunku jest dość trudny, zwłaszcza jeśli pierwszy raz wybierasz się w podróż z dzieckiem. Dlatego na początek dobrze zdecydować się na jeden z najpopularniejszych egzotycznych krajów. Ciekawe kierunki to np.:

  • Indonezja, a zwłaszcza wyspę Bali – nieprzerwanie panują tam idealne warunki do plażowania i odpoczynku, zatem doskonale sprawdzi się dla osób, które lubią błogie leniuchowanie i spacerowanie wzdłuż plaż. Jednak odnajdą się tam też miłośnicy przyrody, ponieważ na Bali znajduje się wspaniała dżungla, którą można zobaczyć z przewodnikiem;
  • Kubę – niesamowita kultura, wspaniałe tradycje, a to wszystko w otoczeniu przejrzystej wody – wakacje w tym kraju to doskonały wybór, jeśli chcesz odprężyć się i zrelaksować. Odnajdą się tutaj zwłaszcza fani dobrej zabawy, ponieważ nocą ten kraj tętni życiem w rytm gorącej salsy;
  • Meksyk – niezwykłe miejsce, które zachwyca pysznym jedzeniem, wyjątkowymi zabytkami, np. ruinami Majów, oraz feerią barw tradycyjnych ubrań. Do tego obfituje w białe, wspaniałe plaże, na których można spokojnie odetchnąć podczas podróży;
  • Maroko – kolejny, egzotyczny, ale zarazem bliski kierunek, który przyciąga uwagę labiryntem uliczek w orientalnych miastach, rozległymi pustyniami oraz niesamowitymi zabytkami. W tym kraju można spędzić czas na wiele różnych sposobów, np. zwiedzając, odpoczywając na plaży, targując się na lokalnych soukach czy próbując nowych smaków w lokalnych restauracjach. Z pewnością nie będziesz się nudzić, nawet podróżując z dzieckiem. 

Lista egzotycznych krajów, które warto odwiedzić, jest znacznie dłuższa.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na egzotyczne wakacje?

Zakup biletów, rezerwacja noclegu i spakowanie bagaży nie wystarczą, aby być dobrze przygotowanym do podróży. Trzeba również zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Na zagranicznych wakacjach nietrudno o gorączkę, zatrucie czy drobne, a nawet poważniejsze urazy. Dlatego przed wyjazdem należy wykupić ubezpieczenie turystyczne online.

W ramach umowy będziesz mógł ubiegać się o:

  • zwrot poniesionych kosztów związanych z leczeniem, hospitalizacją, zakupem leków, ratownictwem czy transportem medycznym,
  • odszkodowanie za doznanie uszczerbku na zdrowiu.

Odpowiednio dobrana polisa da Ci poczucie bezpieczeństwa i uchroni Cię przed dodatkowymi wydatkami, które mogłyby poważnie nadszarpnąć wakacyjny budżet.

Zdecyduj, dokąd się udasz na egzotyczne wakacje i zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Dzięki temu wyjazd upłynie w miłej atmosferze, a Ty wrócisz z urlopu wypoczęty i bez kłopotów finansowych. 

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo