Czym zająć dziecko w samochodzie? Sprawdzone sposoby

Dzieci zazwyczaj nudzą się podczas jazdy samochodem, a przez to stają się zwykle marudne i płaczliwe. Na szczęście są sprawdzone sposoby, które pomagają przegnać nudę i zainteresować malca. Sprawdź, jak to zrobić.

Bajki dla dzieci do słuchania

Skutecznym sposobem na zajęcie dziecka w długiej podróży są bajki dla dzieci do słuchania. Interesująca fabuła i profesjonalne nagranie przez zawodowych lektorów wyspecjalizowanych w czytaniu książek dla dzieci sprawiają, że audiobooki są bardzo lubiane przez młodsze i starsze pociechy. Rozwiązanie to ma również inne zalety.

Przede wszystkim więc dzieci słuchające bajek nagranych przez zawodowego aktora czy lektora uczą się poprawnej artykulacji słów. Ponadto bajki dla dzieci do słuchania pomagają poszerzyć dziecięce słownictwo, a także ich wyobraźnię. Skupiając się na fabule, malec ćwiczy też umiejętność koncentrowania się na konkretnych rzeczach.

Bajki dla dzieci do słuchania pozwalają również smykom zaznajomić się z melodią słyszanego języka. W przyszłości dziecko nie będzie miało więc problemu z wyraźnym wypowiadaniem słów oraz wysławianiem się. Audiobooki wywierają też duży wpływ na kształtowanie wrażliwości emocjonalnej malca.

Gry i układanki magnetyczne

Polecanym sposobem na zajęcie dzieci w podróży są też gry planszowe. Pamiętaj jednak, aby koniecznie wybrać gry magnetyczne, czyli takie, których elementy trzymają się planszy dzięki wbudowanym magnesom. Wybierając takie gry, dopasuj je do wieku dziecka. Najlepiej zdecyduj się na gry o dużych wymiarach, aby korzystanie z nich było łatwe nawet w przypadku wyboistej, nierównej drogi. Polecaną propozycją są magnetyczne labirynty albo rybki.

Dobrym wyborem są też magnetyczne puzzle i układanki w pudełku. Malec może je wygodnie położyć na kolanach, bez obaw, że zawartość pudełka wysypie się na podłogę samochodu.

Zagadki i łamigłówki

Świetnym sposobem na zajęcie dzieci w różnym wieku, a jednocześnie rozwijanie ich umiejętności, są zagadki i łamigłówki. W dobrych sklepach znajdziesz wiele książek z setkami zagadek, które możesz zadawać dziecku podczas podróży. Polecanym wyborem są też karty z łamigłówkami i zagadkami wręczanymi bezpośrednio pociesze. Są one specjalnie przystosowane do używania przez dzieci. Zaokrąglone rogi, gruby papier i wyraźne nadruki sprawiają, że zabawka jest bardzo interesująca i odpowiednia nawet dla młodszych dzieci. Dobrym wyborem są zwłaszcza suchościeralne karty z łamigłówkami. Po wypełnieniu można je z łatwością wytrzeć chusteczką i rozpocząć zabawę na nowo.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo