Jak zmieścić więcej ubrań w bagażu podręcznym? Sprytni nastolatkowie znaleźli sposób

Wielu podróżnych szuka sposobów, by nie dopłacać do bagażu podczas podróży samolotem. Jeśli wybieramy się na dłuższy urlop, zadanie wydaje się praktycznie niemożliwe. Okazuje się, że sprytni nastolatkowie znaleźli prosty sposób, by przewieźć więcej ubrań bez dodatkowej opłaty. Na czym polega?

Jeśli wybierasz się w podróż samolotem, zapewne rozważasz zakup dodatkowego bagażu, dzięki czemu będziesz mieć możliwość przewiezienia większej ilości rzeczy. Nie każdy wie, że sprytne triki pozwolą zmieścić więcej ubrań w bagażu podręcznym, dzięki czemu uda się zaoszczędzić pieniądze. Co należy zrobić?

Jak zmieścić dużo rzeczy w walizce? Zamiast się zastanawiać, wypróbuj sztuczkę nastolatków z poszewką na poduszkę

Jedną ze sztuczek, dzięki której zmieścisz w bagażu podręcznym większą ilość ubrań i zaoszczędzisz, jest trik, który rozpowszechnił się wśród młodzieży. Należy jednak zwrócić uwagę, by nie przekraczać dozwolonych granic wagowych. Trik polega na tym, by w poszewce na poduszkę schować odzież, a później użyć jej jako poduszki w samolocie. Musisz się jedynie upewnić, że dana linia lotnicza pozwala na wnoszenie takich przedmiotów na pokład oprócz bagażu podręcznego. Okazuje się, że niektóre postanowiły już o wprowadzeniu w takich przypadkach dodatkowej opłaty.

Sprawdź: Zgoda na wyjazd dziecka za granicę. W jakich okolicznościach jest wymagana? Poradnik dla rodziców

Na TikToku @lanadoma jakiś czas temu opublikowano nagranie, w którym zaprezentowano ten trik. Internauci pozostawili pod nim wiele komentarzy, w których odnieśli się do metody i podzielili własnymi doświadczeniami. Niektórzy stwierdzili, że obsługa lotniska z pewnością zdaje sobie sprawę z istnienia tego procederu.

@lanadoma Send it to friends who needs to try it 🛫💸 #airporthack #pillowhack #airportstyle #savemoney #savemoneytips #airporttips #traveling #travellinghack #travelinghacks #airportfashion #missionimpossible #missionaccomplished #airportpillowhack ♬ Mission Impossible (Main Theme) – Favorite Movie Songs

Robiłam tak wiele razy. Działa perfekcyjnie i możesz zmieścić w tym wiele rzeczy.

Wnoszę poduszkę na pokład każdego samolotu i nigdy nie miałam z tym problemu.

Oni wiedzą, po prostu nic na ten temat nie mówią.

Sprawdź: Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Jak sprytnie spakować bagaż podręczny? Proste metody pozwolą przewieźć więcej rzeczy

Oprócz triku z poszewką na poduszki możesz też zastosować metody polegające na umiejętnym pakowaniu walizki podręcznej. Dobrym pomysłem jest zakładanie na siebie większych swetrów czy kurtkę, która w bagażu zajęłaby sporo miejsca. Oprócz tego przed pakowaniem się zrób listę, czego potrzebujesz na wyjazd, a najcięższe rzeczy pakuj na dno walizki. Dzięki temu lżejsze nie zostaną przygniecione i zachowają korzystny wygląd. Warto też robić zdjęcie zawartości walizki na wypadek, gdyby podczas podróży coś z niej zaginęło. Później o wiele łatwiej ocenisz, czy jej stan po przylocie w miejsce docelowe się zgadza.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo