Ile dni do wakacji 2023? Dobra wiadomość dla uczniów! Nauka nie potrwa już zbyt długo

Lato zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że czas rozpocząć wielkie odliczanie do wakacji. Nie ma ucznia, który nie cieszyłby się na myśl o dwumiesięcznym odpoczynku, nawet jeśli bardzo lubi szkołę. To nie tylko czas rodzinnych wyjazdów czy obozów z rówieśnikami, ale także moment na oderwanie się od nauki, relaks dla głowy i zabawę w gronie znajomych czy odwiedziny u dziadków. Nic zatem dziwnego, że często pojawia się pytanie, ile zostało dni do wakacji. Zwłaszcza gdy rozpoczyna się wiosna i przychodzą pierwsze ciepłe dni. Sprawdź, ile dni szkolnych do wakacji 2023! Ile dni bez weekendów do wakacji, a ile poniedziałków do wakacji?

Ile dni do wakacji 2023?

Termin rozpoczęcia wakacji to dla wielu uczniów naturalnie jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych dat. Po 10 miesiącach ciężkich zmagań i intensywnej nauki następuje wreszcie upragniony moment odpoczynku i beztroski. Zgodnie z ustawą zakończenie roku szkolnego ustalane jest zawsze na “najbliższy piątek po 20 czerwca”. W tym roku będzie to 23 czerwca. Licząc od 11 kwietnia, do wakacji pozostało więc już bardzo niewiele – w sumie 72 dni razem z weekendami i pozostałymi świętami.

Ile zostało dni nauki do wakacji? Ile zostało dni do wakacji bez weekendów 2023?

Chociaż do wakacji pozostało jeszcze 72 dni, to tak naprawdę nauka potrwa znacznie krócej. Z tej puli trzeba bowiem odliczyć wszystkie weekendy (w tym dwa długie – majówka i Boże Ciało). Dni szkolnych zostało zatem do wakacji zaledwie 52.

Zobacz: Jak obliczyć średnią na koniec roku?

Ile dni do wakacji bez świąt i weekendów?

Pozostałe 72 dni do wakacji liczone są wraz ze wszystkimi wolnymi. Jeśli je odejmiemy, liczba ta prezentuje się zdecydowanie lepiej. Przed zakończeniem roku uczniów oficjalnie czekają jeszcze w sumie 23 wolne dni – w tym 10 weekendów i trzy święta ustawowo wolne od pracy i szkoły – poniedziałek 1 maja, środa 3 maja oraz czwartek 8 czerwca (Boże Ciało). Dodatkowo zazwyczaj 2 maja i w piątek po Bożym Ciele dyrektor korzysta z przyznanej mu puli dni wolnych i przedłuża uczniom weekend. Daje nam to zatem w sumie z weekendami 25 dni wolnych, co oznacza, że uczniowie będą się uczyć jeszcze przez 47 dni.

Sprawdź: Jaka średnia na czerwony pasek?

Rodzice i uczniowie pytają, za ile dni wakacje

Za ile wakacje?

Wakacje zaczną się za 72 dni.

Ile zostało do wakacji bez dni wolnych?

Bez dni wolnych do wakacji pozostały 47 dni.

Ile dni nauki do wakacji?

Uczniów czeka jeszcze 47 dni nauki.

Kiedy wakacje 2023?

Wakacje rozpoczną się 23 czerwca 2023 i potrwają jak zwykle dwa miesiące. Uczniowie wrócą do szkół 1 września.

Ile zostało poniedziałków do wakacji?

Do wakacji pozostało 9 poniedziałków, ale jeden z nich wypada w święto – 1 maja, więc będzie wolny.

Ile wakacje mają dni?

W tym roku zakończenie roku wypada 23 czerwca, co oznacza, że do 62 dwóch dni (lipiec, sierpień) trzeba dodać jeszcze 7. Wakacje 2023 potrwają w sumie 69 dni.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo