Ile trwa egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2023? Na te zadania uczniowie mają najmniej czasu!

Maraton egzaminacyjny w szkołach podstawowych powoli dobiega końca. Uczniom pozostał jeszcze tylko test z języka obcego, do którego przystąpią w czwartek rano 25 maja. Po tym będą mogli wreszcie odpocząć i czekać na wyniki. Ile trwa egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego 2023? Z ilu zadań składa się arkusz i ile punktów uczniowie mogą zdobyć?

Ile trwa egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2023?

Tegoroczne egzaminy ósmoklasisty powoli dobiegają końca. Uczniowie w końcu będą mogli nieco odetchnąć po intensywnych przygotowaniach, które rozpoczęły się w zasadzie już z początkiem roku szkolnego. Przed ósmoklasistami ostatnie wyzwanie – egzamin z języka obcego, który odbędzie się w czwartek 25 maja o godzinie 9.00.

Zgodnie z zasadami każdy uczeń kończący szkołę podstawową musi przystąpić do egzaminu z języka obcego nowożytnego. Może wybrać jeden spośród: angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Konieczne jest jednak, aby uczeń wcześniej uczęszczał na zajęcia z tego języka w szkole. Dlatego też najczęstszym wyborem jest angielski.

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2023 matematyka odpowiedzi. Oto poprawne rozwiązania! Sprawdź, ile zdobędziesz punktów!

Ile pisze się egzamin z angielskiego 2023? Ile trwa egzamin ósmoklasisty z języka obcego?

Na egzamin z języka obcego uczniowie mają najmniej czasu, ponieważ potrwa zaledwie półtorej godziny (90 minut). Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można uzyskać maksymalnie 55 punktów.

Sprawdź: Rekrutacja do szkół średnich 2023/24. Trzeba uważnie pilnować terminów. Jak zwiększyć swoje szanse na pozytywny wynik?

Ile jest czasu na egzamin z angielskiego? Niektórzy piszą dłużej

Uczniowie klas ósmych, którzy otrzymali odpowiednie zaświadczenie lekarskie w oparciu o diagnozę psychologiczną lub orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, mają więcej czasu na pisanie – 135 minut.

Zobacz: Zadanie ze ślimakiem E8. To polecenie sprawiło uczniom sporo problemów. Jaka jest poprawna odpowiedź?

Rodzice i uczniowie pytają, do której trwa egzamin ósmoklasisty angielski

Egzamin z angielskiego ile trwa?

90 minut.

Ile się pisze egzamin ósmoklasisty angielski?

Półtorej godziny.

Ile trwa angielski egzamin ósmoklasisty wydłużony?

135 minut.

Jak długo trwa egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego?

90 minut.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo