Jak zorganizować dzieciom czas w kreatywny sposób? Odwiedź Funzeum i okryj niekończące się atrakcje dla najmłodszych!

Każdy rodzic doskonale wie, jak ważne jest zapewnienie dziecku odpowiednich warunków do rozwoju pasji i wyobraźni. Zaplanowanie ciekawych i twórczych atrakcji dla najmłodszych bywa jednak niekiedy sporym wyzwaniem. Zainteresowanie rozmaitymi zabawkami, grami edukacyjnymi i innymi aktywnościami zwykle szybko się ulatnia, a jego miejsce zastępuje nuda. Aby temu zapobiec, warto skorzystać z alternatywnych możliwości. Jest nią z pewnością wizyta w Funzeum, czyli w miejscu, które nie tylko oferuje ogrom fascynujących atrakcji, ale także udowadnia, że zdobywanie wiedzy i nauka mogą być ekscytującą przygodą! Jeśli więc zastanawiasz się, jak zorganizować dzieciom czas w kreatywny sposób, to propozycja dla Ciebie!

Jak zorganizować dzieciom czas w kreatywny sposób?

Na rozwój pasji i wyobraźni dziecka ma wpływ ogrom czynników. Przyczyniają się do tego nie tylko książki czy szkolne zajęcia, a także – lub może przede wszystkim – aktywności podejmowane w czasie wolnym. Dlatego też tak ważne jest, aby zachęcać najmłodszych do podejmowania ciekawych i twórczych inicjatyw. Bez zaangażowania i wsparcia ze strony rodziców dziecięcy zapał może niestety szybko zgasnąć, pasję zastąpi nuda, a wolne chwile wypełni smartfon. Liczba pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi jest jednak niestety ograniczona, a czasami zwyczajnie możne nam zabraknąć siły, czasy cierpliwości czy wyobraźni. To jednak wcale nie oznacza, że nie możemy zorganizować dzieciom czasu w nieszablonowy sposób.

Wszystkim rodzicom poszukującym inspiracji na ciekawą wyprawę z dziećmi z pomocą przychodzi Funzeum, czyli ponad 4000 metrów kwadratowych nieograniczonej rozrywki i edukacji dla całej rodziny. Wizyta w tym fascynującym miejscu to nie tylko gwarancja dobrej zabawy, ale także unikatowa okazja do pokazania dzieciom, że nauka nie musi być nudna – a wręcz przeciwnie! – może stać się niezwykle porywającą przygodą. Twórcom obiektu zależało na tym, aby stworzyć miejsce przyjazne dla osób w każdym wieku – zwłaszcza dla najmłodszych – które w sposób przystępny, interesujący i kreatywny będzie uczyć, rozwijać wyobraźnię i wspierać w odkrywaniu nowych pasji. Dlatego też w Funzeum nie znajdziemy tradycyjnych, muzealnych wystaw, które grożą nudą i mogą jedynie odstraszać dzieci, zniechęcając tym samym do zdobywania wiedzy. W ogromnych salach Funzeum, w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach, odwiedzający mogą podziwiać dwie niezwykłe ekspozycje – “Koloru” i “Światła”. Znajdą tam kilkadziesiąt multisensorycznych i interaktywnych eksponatów i instalacji, które służą nie tylko do oglądania – można ich także swobodnie dotykać, modyfikować i przerabiać. Wszystko po to, aby doświadczyć nauki i sztuki na własnej skórze i rozbudzić pasję!

Zobacz: Minionki części po kolei, postacie – wszystko, co musisz wiedzieć!

Funzeum – miejsce, gdzie atrakcje dla dzieci się nie kończą

Wizyta w Funzeum oferuje dokładnie to, co jest niezbędne, aby zainteresować najmłodszych światem nauki i rozwinąć w nich pasję do nowych, nieznanych dziedzin. Jednocześnie wszystkie eksponaty zostały tak obmyślane i przygotowane, aby nie przytłoczyć małych gości zbyt dużą dawką informacji. Zwiedzanie kompleksu świetnie realizuje się bowiem pod hasłem “nauka przez zabawę”! Dzięki temu dzieci mają okazję zapoznać się z jakimś tematem, zaciekawić nim, a następnie pogłębiać wiedzę już we własnym zakresie. Specjalnie zaprojektowane wystawy pozwalają odkryć tajniki zagadnień związanych z fizyką, biologią, sztuką czy historią – każdy więc może znaleźć coś dla siebie, szczególnie, że interaktywna ekspozycja koncentruje się na ciekawych aspektach i przedstawia je w nieszablonowy sposób, co pozwala się naprawdę mocno zaangażować w zwiedzanie.

Odwiedziny na wystawach stałych “Kolor” i “Światło” to naprawdę niezapomniane przeżycia. Pierwsza z nich – jak sama nazwa wskazuje – poświęcona jest sferze barw. Mimo że na co dzień nie zastanawiamy się na tą kwestią, to przecież wiadomo, że świat bez kolorów nie istnieje. Dlatego też twórcy postanowili wykorzystać ten nieznany obszar do zaprezentowania gościom licznych i niezwykle ciekawych zagadnień związanych m.in. z fizyką. Odwiedzający mogą na własnej skórze przekonać się, jak wiele tajemnic kryje w sobie królestwo kolorów i że nie wszystko jest takie oczywiste, na jakie wygląda.

Natomiast ekspozycja dedykowana “Światłu” to świetna i niepowtarzalna okazja, aby przekonać się, jak istotną rolę odgrywa ono w naszym życiu. Kontakt z kolejnymi multisensorycznymi eksponatami pozwoli gościom ponownie zagłębić się w krainę fizyki i biologii. Wystawa wzbogacona została strefą zwierciadeł i luster, dzięki którym można spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy i przekonać się, jak wiele zależy od punktu widzenia. Takie doświadczenie potrafi naprawdę otworzyć umysł i uświadomić – nawet najmłodszym – jak wiele zagadek jest jeszcze do odkrycia. A przecież nic nie napędza do nauki bardziej niż ciekawość!

Sprawdź: Masa solna – jak zrobić? Sprawdź, jak stworzyć wyjątkowe ozdoby wielkanocne!

Kreatywne sposoby na naukę przez zabawę

Eksponaty i instalacje, które podziwiać można w Funzeum, nie przypominają tych dobrze nam znanych z tradycyjnych muzeów. Tutaj wszystkiego można dotknąć, poprzestawiać, zmieniać i stwarzać po swojemu. Dzięki temu dzieci ćwiczą nie tylko logiczne myślenie, ale także intensywnie pracuje ich wyobraźnia. Jedną z ciekawszych propozycji twórców są infinity roomy znajdujące się na wystawie “Światła”. Podczas ich zwiedzania można się poczuć jak we wnętrzu nieskończonego szklanego labiryntu, mimo że w istocie dookoła są tylko cztery ściany. Goście mogą dowiedzieć się także ciekawych informacji dotyczących sztucznych źródeł światła (m.in. lampach UV) za pośrednictwem niezwykle zaprojektowanego fluorescencyjnego lasu, rodem z baśni. Zwiedzający na własnej skórze przekonają się także, jak działa kalejdoskop, odwiedzą planetę przerośniętych kwiatów i salę księżycową, gdzie być może znajdą odpowiedź na nurtujące ich pytania związane nie tylko z fizyką czy biologią, ale także astronomią.

Interaktywne instalacje czekają na odwiedzających oczywiście również na wystawie “Kolor”. Dzięki zabawie pryzmatem goście dowiedzą się, jak skomplikowana jest w istocie budowa białego, “bezbarwnego” światła. Następnie będzie możliwość dosłownego “zanurzenia się” w każdą z barw tęczy. W specjalnych pokojach – jeden na każdy kolor – znajdują się 32 instalacje, które zabiorą w fascynującą podróż.

Wizyta w Funzeum to gwarancja wspaniałych przeżyć i niezapomnianego doświadczenia, ale też okazja do odczarowania w oczach dzieci nudnego wizerunku klasycznego muzeum. Jeśli więc poszukujesz pomysłu na to, jak zorganizować dzieciom czas w kreatywny sposób, warto skorzystać z bogatej i nieszablonowej oferty gliwickiego kompleksu.

Zobacz: Zagadki dla dzieci w różnym wieku. Krótkie, zabawne, łatwe i trudne.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo