Minionki części po kolei, postacie – wszystko, co musisz wiedzieć!

Filmowa seria o nietypowych, żółtych stworkach, zwanych Minionkami, podbiła serca widzów – zwłaszcza tych najmłodszych – na całym świecie już kilka lat temu, po premierze pierwszej części. Teraz jednak możemy poznać ich dalsze losy. Ulubieni, żółci bohaterowie powracają bowiem w nowym wydaniu – 1 lipca na ekrany kin weszła kolejna odsłona ich szalonych przygód. Jak przypomnieć sobie ich losy lub zapoznać się z nimi od początku? Minionki – wszystkie części po kolei, imiona postaci – to warto wiedzieć, wybierając się na seans!

Minionki – wszystkie części po kolei

Chyba nawet twórcy nie spodziewali się tego, jak dużą popularność zyska historia o tych żółtych stworkach. Niedługo po premierze pierwszej części w 2010 roku stało się jasne, że widzowie na całym świecie, a szczególnie dzieci, pokochali zabawne przygody Minionków. Wszędzie zaczęły się pojawiać motywy z filmów, gadżety inspirowane bohaterami, zabawki i kostiumy. Było więc więcej niż pewne, że w niedługim czasie na ekranach kin pojawią się kolejne części.

Co ciekawe, pierwsza odsłona minionkowych losów wcale nie sytuowała ich na pierwszym planie. Była to przede wszystkim opowieść o złym Gru, którego głównym życiowym celem jest zostać najgorszym złoczyńcą świata i który czerpie przyjemność z robienia innym rozmaitych psikusów i paskudnych żartów. Armię jego podwładnych stanowią właśnie małe Minionki. Jak się jednak szybko okazało, to właśnie one przede wszystkim podbiły serca publiczności. Urozmaicały fabułę, wprowadzały elementy naprawdę zabawne i pełne pozytywnej energii. Nic więc dziwnego, że trafiły na pierwszy plan i nawet osoby, które nigdy nie oglądały filmu kojarzą te budzące sympatię postacie.

Seria Minionki wystartowała – jak już wspomniano – w roku 2010 roku filmem pod tytułem Jak ukraść księżyc. Trzy lata później na ekrany trafiła animacja Minionki rozrabiają, a w 2015 – Minionki. Kolejna część pojawiła się już w 2017 – Gru, Dru i Minionki. Najnowsza odsłona historii o żółtych ludkach to Minionki: Wejście Gru. W takiej kolejności powinniśmy oglądać, jeśli chcemy kierować się chronologią.

Jeśli zaś ktoś chciałby, wybierając propozycję na seans, sugerować się raczej fabułą, to zdecydowanie lepiej jest oglądać serię w następującej kolejności:

  • Minionki (2015)
  • Minionki: Wejście Gru (2022)
  • Jak ukraść księżyc (2010)
  • Minionki rozrabiają (2013)
  • Gru, Dru i Minionki (2017)

Jak więc widać, sprawa nie jest taka oczywista. Wszystko dlatego, że część Minionki z 2015, która weszła do kin jako trzecia, w rzeczywistości jest opowieścią o tym, skąd wzięły się te żółte stworki i jaka jest ich historia. Najnowsze Minionki z kolei, czyli Wejście Gru, to prequel Jak ukraść księżyc, ponieważ opowiada o dzieciństwie głównego bohatera.

Zobacz: Na Minionki w garniturze. Kontrowersyjny trend dotarł do Polski, a kina walczą z nastolatkami. O co chodzi?

Minionki – postacie

Charakterystyczne żółte, owalne sylwetki kojarzy niemal każdy, ale czy równie łatwo jest ustalić imiona Minionków. Tutaj często pojawia się drobny problem, ponieważ większość widzów posługuje się po prostu ogólnym określeniem “Minionki”. Nie wszystkie są oczywiście wymienione z imienia, ale te które znamy to: Kevin, Carl, Dave, Phil, Jerry, Donnie, Stuart, Ken, Mark, Mike, John. Dziewczynki z Minionków, które pojawiają się w pierwszej części to: Margo, Edith i Agnes.

Sprawdź: Dodatkowe 500 złotych na dziecko niedługo traci ważność. Pamiętaj, by skorzystać w terminie

Rodzice pytają o wszystkie Minionki po kolei

Minionki filmy kolejność – jaka?

Chronologiczna: Jak ukraść księżyc (2010), Minionki rozrabiają (2013), Minionki (2015), Gru, Dru i Minionki (2017), Minionki: Wejście Gru (2022).

Ile jest części Minionków?

W sumie w całej serii wyprodukowano już pięć filmów, najnowszy to Minionki: Wejście Gru (2022).

Co to są Minionki?

Charakterystyczne żółte stworki, o owalnej budowie ciała. Zgodnie z treścią jednego z filmów są zmutowanymi bananami. Pochodzą z ery kredy i od zawsze chciały służyć złu, dzielą się na jednookie i dwuokie.

Jak wyglądają Minionki?

Są żółte, o owalnej sylwetce. Mogą mieć jedno oko, ale mogą mieć również oba. Mają różny wzrost, różne fryzury, niektórzy twierdzą żartobliwie, że przypominają żółte tik-taki.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo