Kartka okolicznościowa: Jak zrobić kartkę na Dzień Nauczyciela?

Część uczniów w okolicach 14 października rozpoczyna przygotowania do święta Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycją dzień ten jest okazją do podziękowania nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie w wypełnianiu celów edukacyjno-wychowawczych. Wyjątkowym sposobem na wyrażenie wdzięczności będzie podarowanie kartki okolicznościowej. Sprawdź, jak zrobić kartkę na Dzień Nauczyciela, aby była estetyczna i oryginalna.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji wiele dzieci pragnie podarować swoim ulubionym nauczycielom wyjątkowy prezent.
  • Kartka okolicznościowa na Dzień Nauczyciela będzie z pewnością oryginalnym i świadczącym o sympatii prezentem.
  • Kartkę najlepiej wykonać własnoręcznie i zawrzeć w niej, poza rysunkami i ozdobami, także życzenia w tradycyjnej formie lub w formie wierszyka.

Kartka na Dzień Nauczyciela

Już w najbliższy czwartek 14 października czeka nas wyjątkowe święto. Tego dnia w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, czyli wydarzenie na cześć wszystkich pedagogów, a także pracowników oświaty, którzy na co dzień działają na rzecz uczniów. Jest to więc dobra okazja, aby wyrazić wdzięczność za ich cierpliwość i zaangażowanie, a także uznanie za wysiłek włożony w pracę dydaktyczną. Część uczniów i rodziców z wyprzedzeniem planuje, w jaki sposób najlepiej docenić swoich nauczycieli. Niektóre klasy organizują zrzutki i kupują jeden większy prezent, ale są też tacy, którzy wolą podarować coś osobistego i wybierają prezent sami.

Sprawdź: Pomysły na prezent dla nauczyciela

Jeśli brakuje nam pomysłów na prezent, a chcemy podarować naszemu ulubionemu nauczycielowi coś bardziej wyjątkowego od bukietu kwiatów czy złożenia standardowych życzeń, można zrobić kartkę okolicznościową lub laurkę. Będzie to zapewne szczególnie dobry pomysł dla młodszych dzieci, z klas 1–3 i przedszkolaków.

Jak zrobić kartkę na Dzień Nauczyciela?

Kartkę na Dzień Nauczyciela najlepiej byłoby wykonać własnoręcznie, ponieważ ma ona wówczas naprawdę osobisty charakter i od razu widać, że jest to prezent, w który włożono serce. W tym celu najlepiej wybrać się do sklepu papierniczego i zakupić np. kolorowy papier, ważne, aby było nieco sztywniejszy od zwykłych kartek. Poza tym możemy wyposażyć się także w kolorowe, żelowe i brokatowe flamastry, aby urozmaicić dzieło i nadać mu więcej barw. Może nam się przydać również klej i bibuła. Jeśli mamy ochotę, może dokupić także różne ciekawe, kolorowe naklejki, które dodatkowo ozdobią kartkę. Oprócz dekoracji i rysunków, trzeba napisać w kartce także życzenia. Można to zrobić własnymi słowami lub posłużyć się różnymi wyjątkowymi wierszykami czy rymowankami. Jeśli chodzi o plastyczne przygotowanie kartki ograniczeniem jest już tylko wyobraźnia. Można stworzyć ją w dowolnej formie i przyozdobić niezliczoną liczbą rysunków i symboli.

Warto jednak mieć na uwadze, dla kogo i na jaką okoliczność przygotowujemy kartkę. Dzień Edukacji Narodowej to święto uroczyste, a nauczycielom należy się szacunek. W związku z tym kartka powinna być estetyczna i starannie wykonana. Bardzo oryginalnym pomysłem są wszelkiego typu wycinanki i tworzenie trójwymiarowych np. kwiatków z papieru. Można także wycinać wszelkie inne kształty, np. serduszka. Warto umieścić na kartce również elementy nawiązujące w jakiś sposób do zawodu nauczyciela, np. podręcznik, tablicę czy długopis. Jeśli dysponujemy wyjątkowym talentem do malowania, możemy spróbować stworzyć portret nauczyciela, któremu będziemy kartkę wręczać. Najważniejsze jednak, aby kartka została wykonana od serca i starannie, a wszystko co się w niej znajdzie jest kwestią kreatywności i pomysłu.

Sprawdź: Wierszyki na Dzień Nauczyciela

Jak zrobić kartkę na Dzień Nauczyciela, jeśli brak nam talentu plastycznego? W takim przypadku można poradzić sobie inaczej. Kartkę okolicznościową na Dzień Nauczyciela można zakupić w sklepie papierniczym, kwiaciarni lub księgarni. Jeśli chcemy nadać jej bardziej osobistego charakteru, to w środku można dopisać specjalne życzenia lub dedykację w formie wierszyka. Kartkę należy oczywiście również podpisać imieniem i nazwiskiem.

Dodaj komentarz

Ważne Okazje

Kiedy jest Dzień Chłopaka?

Dzień Chłopaka to święto, które obchodzą nawet ci całkiem duzi już chłopcy, którzy w zasadzie powinni świętować Dzień Mężczyzny. Zapewne jak wszystkie kobiety lubisz celebrować Walentynki czy Dzień Kobiet, więc...

Czytaj dalej →
Ważne Okazje

Tłusty Czwartek: Pyszna tradycja

Tłusty Czwartek już dziś! Czy wiesz jednak skąd wzięła się tradycja jedzenia pączków oraz innych słodkości (faworki, róże, oponki) w ten szczególny czwartek? Co według tradycji stanie się z osobą,...

Czytaj dalej →
Ciąża miesiąc po miesiącu

9 miesiąc ciąży

Ostatni miesiąc trzeciego trymestru ciąży to czas oczekiwania. Rozwój dziecka kończy się na 9 miesiącu. Poród coraz bliżej, płód przygotowuje się do opuszczenia łona matki i przywitania świata. Objawy ciąży...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienki dla świadkowej 2018

Najmodniejsze sukienki dla świadkowej 2018 Sukienki dla świadkowej 2018 inspirowane są światem natury, romantyzmem lub prostotą fasonów retro. Projektanci chętnie korzystają z kwiatowych motywów i sięgają po pozostałe roślinne wzory....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general