Kartka na Dzień Nauczyciela. Jak własnoręcznie wykonać piękny prezent?

Część uczniów w okolicach 14 października rozpoczyna przygotowania do święta Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycją dzień ten jest okazją do podziękowania nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie w wypełnianiu celów edukacyjno-wychowawczych. Wyjątkowym sposobem na wyrażenie wdzięczności będzie podarowanie kartki okolicznościowej. Sprawdź, jak jak powinna wyglądać idealna kartka na Dzień Nauczyciela. Jak zrobić kartkę na Dzień Nauczyciela?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji wiele dzieci pragnie podarować swoim ulubionym nauczycielom wyjątkowy prezent.
  • Kartka okolicznościowa na Dzień Nauczyciela będzie z pewnością oryginalnym i świadczącym o sympatii prezentem.
  • Kartkę najlepiej wykonać własnoręcznie i zawrzeć w niej, poza rysunkami i ozdobami, także życzenia w tradycyjnej formie lub w formie wierszyka.

Kartka na Dzień Nauczyciela

Już w najbliższy czwartek 14 października czeka nas wyjątkowe święto. Tego dnia w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, czyli wydarzenie na cześć wszystkich pedagogów, a także pracowników oświaty, którzy na co dzień działają na rzecz uczniów. Jest to więc dobra okazja, aby wyrazić wdzięczność za ich cierpliwość i zaangażowanie, a także uznanie za wysiłek włożony w pracę dydaktyczną. Część uczniów i rodziców z wyprzedzeniem planuje, w jaki sposób najlepiej docenić swoich nauczycieli. Niektóre klasy organizują zrzutki i kupują jeden większy prezent, ale są też tacy, którzy wolą podarować coś osobistego i wybierają prezent sami.

Sprawdź: Pomysły na prezent dla nauczyciela

Jeśli brakuje nam pomysłów na prezent, a chcemy podarować naszemu ulubionemu pedagogowi coś bardziej wyjątkowego od bukietu kwiatów czy złożenia standardowych życzeń, można przygotować kartki z życzeniami na dzień nauczyciela. Będzie to zapewne szczególnie dobry pomysł dla młodszych dzieci, z klas 1–3 i przedszkolaków.

Zobacz: Czy 14 października jest wolny od szkoły? Czy w Dzień Nauczyciela są lekcje? Odpowiedź nie jest oczywista

Kartka dla nauczyciela. Jak ją wykonać własnoręcznie?

Kartkę na Dzień Nauczyciela najlepiej byłoby wykonać własnoręcznie, ponieważ ma ona wówczas naprawdę osobisty charakter i od razu widać, że jest to prezent, w który włożono serce. W tym celu najlepiej wybrać się do sklepu papierniczego i zakupić np. kolorowy papier, ważne, aby było nieco sztywniejszy od zwykłych kartek. Poza tym możemy wyposażyć się także w kolorowe, żelowe i brokatowe flamastry, aby urozmaicić dzieło i nadać mu więcej barw. Może nam się przydać również klej i bibuła. Jeśli mamy ochotę, może dokupić także różne ciekawe, kolorowe naklejki, które dodatkowo ozdobią kartkę. Oprócz dekoracji i rysunków, trzeba napisać w kartce także życzenia. Można to zrobić własnymi słowami lub posłużyć się różnymi wyjątkowymi wierszykami czy rymowankami. Jeśli chodzi o plastyczne przygotowanie kartki ograniczeniem jest już tylko wyobraźnia. Można stworzyć ją w dowolnej formie i przyozdobić niezliczoną liczbą rysunków i symboli.

Warto jednak mieć na uwadze, dla kogo i na jaką okoliczność przygotowujemy kartkę. Dzień Edukacji Narodowej to święto uroczyste, a nauczycielom należy się szacunek. W związku z tym laurka na Dzień Nauczyciela powinna być estetyczna i starannie wykonana. Bardzo oryginalnym pomysłem są wszelkiego typu wycinanki i tworzenie trójwymiarowych np. kwiatków z papieru. Można także wycinać wszelkie inne kształty, np. serduszka. Warto umieścić na kartce również elementy nawiązujące w jakiś sposób do zawodu nauczyciela, np. podręcznik, tablicę czy długopis. Jeśli dysponujemy wyjątkowym talentem do malowania, możemy spróbować stworzyć portret nauczyciela, któremu będziemy kartkę wręczać. Najważniejsze jednak, aby kartka została wykonana od serca i starannie, a wszystko co się w niej znajdzie jest kwestią kreatywności i pomysłu.

Sprawdź: Wierszyki na Dzień Nauczyciela

W poniższym filmie znajdziesz wspaniałe pomysły i inspiracje na to, jak powinna wyglądać urocza laurka dla nauczyciela.

Jak zrobić kartkę na Dzień Nauczyciela, jeśli brak nam talentu plastycznego? W takim przypadku można poradzić sobie inaczej. Kartkę okolicznościową na Dzień Nauczyciela można zakupić w sklepie papierniczym, kwiaciarni lub księgarni. Jeśli chcemy nadać jej bardziej osobistego charakteru, to w środku można dopisać specjalne życzenia lub dedykację w formie wierszyka. Kartkę należy oczywiście również podpisać imieniem i nazwiskiem.

Zobacz: Piosenki na Dzień Nauczyciela. Piękne i wyjątkowe utwory do szkoły i do przedszkola

Jak zrobić kartki na Dzień Nauczyciela?

Kartka z okazji dnia nauczyciela to tradycja o dość długich korzeniach. Laurki, plakaty czy właśnie okolicznościowe kartki na 14 października wykonane własnoręcznie przez uczniów stanowią niekiedy dużo lepszy prezent niż kolejny materialny upominek, ponieważ są prezentem rzeczywiście od serca, w który trzeba włożyć trochę pracy i kreatywności. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie kartki dla nauczycieli jest np. przyklejenie w środku czekoladki lub cukierka. Mała słodkość może okazać się nie tylko uroczą, ale również bardzo oryginalną niespodzianką. A zdaniem naszych czytelników, co powinna zawierać kartka na Dzień Edukacji Narodowej?

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Suknia ślubna

Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo