Jak zorganizować Dzień Kobiet na wesoło? Zaplanuj świętowanie z humorem i spędź ten dzień wyjątkowo!

Jest wiele pomysłów na to by zorganizować Dzień Kobiet na wesoło! To bowiem okazja do swobodnego świętowania. Możemy oczywiście potraktować święto niezwykle poważnie, kupić drogi prezent, zorganizować romantyczną kolację czy wyjazd. W firmie czy w szkole, a nawet wspólnie w domu spędzić można ten czas na wesoło – złożyć zabawne życzenia, wręczyć śmieszne prezenty czy przygotować z tej okazji jakieś ciekawe zabawy i wspólne aktywności. Święto kobiet jest raz w roku, więc warto się postarać!

Dzień Kobiet na wesoło

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest co roku 8 marca. Święto towarzyszy nam już od wielu lat – po raz pierwszy świętowaliśmy Dzień Kobiet 28 lutego 1909 roku. Od 1910 roku jest jednak obchodzone zawsze 8 marca. Ten dzień możemy dosłownie spędzić na wesoło – wykupić wcześniej bilety na kabaret, śmieszną sztukę w teatrze czy zabawny film w kinie. Można też pokusić się o jakiś śmieszny prezent. Rzecz może być wręcz spersonalizowana – a więc z podpisem czy życzeniami specjalnie dla tej konkretnej kobiety. Gigantyczny kieliszek dla fanki wina, koc-szlafrok dla kobiety-zmarzlucha, kubek czy koszulka z zabawnym nadrukiem – pomysłów na śmieszne prezenty jest naprawdę wiele!

Sprawdź: Piękne i wyjątkowe wierszyki na Dzień Kobiet dla dzieci 2023

Co można zrobić na Dzień Kobiet?

Przypadający na 8 marca Dzień Kobiet to moment, kiedy można pokazać kobietom jak bardzo nam na nich zależy. To chwila kiedy świat uświadamia sobie ile kobiety robią, kiedy się je docenia i im dziękuje. Dzień Kobiet można spędzić na przeróżne sposoby – już rano przygotować śniadanie do łóżka, zrobić smaczny obiad czy romantyczną kolację, zaprosić w ciekawe miejsce swoją ukochaną, kupić jej coś ładnego, albo samodzielnie coś zrobić. Kiedy się dobrze zna daną kobietę, wiadomo z czego najbardziej się ucieszy i co najbardziej lubi. 

Panie ucieszą się na pewno z voucherów na zabiegi SPA, z kosmetyków, z biżuterii czy kwiatów, ale prezenty mogą też być zgodne z konkretnymi upodobaniami – chłopak może zabrać swoją dziewczynę do parku trampolin czy parku linowego. Sprawdzą się i inne, interesujące miejsca – jak escape room czy kolacja w ciemności. Można też samodzielnie przygotować w domu jakąś ciekawą zabawę – na przykład ukryć prezent i poprosić o jego samodzielne znalezienie, instruując przy pomocy słów “zimno”, “ciepło”. Można także przygotować karteczki z podpowiedziami, by kobieta mogła znaleźć części prezentu – mogą to być drobne upominki, jak czekoladki czy szminka. Zamiast tradycyjnego bukietu kwiatów można zaś przynieść bukiet balonów z helem, albo zamówić dostawę do domu poczty czekoladowej czy właśnie balonowej. 

Zobacz: Wyjątkowe życzenia na Dzień Kobiet dla nauczycielki

Śmieszne wierszyki i życzenia na Dzień Kobiet

Święto kobiet wiąże się nierozerwalnie ze składaniem wszystkim paniom najserdeczniejszych życzeń. Mogą one być poważne, ale mogą też być zabawne. Życzenia można złożyć osobiście, ale można też wysłać SMS lub e-mail, albo po prostu ładną kartkę. Co można napisać? “Przyjmij życzenia Babo Kochana od drugiej Baby z samego rana. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!” lub “W dniu Twego święta nachodzi mnie myśl miła – Twój diabełek pamięta i prosi, byś zawsze przy mnie była!”

Zobacz: Życzenia na Dzień Kobiet od kobiety. Jak pięknie świętować i cieszyć się razem?

Piosenki o kobietach na wesoło

Dzień Kobiet na wesoło? Przydadzą się śmieszne piosenki, które można puścić w firmie w czasie wręczania kwiatów. Można również oczywiście wysłać je kobietom 8 marca by się pośmiały. Do takich piosenek należy na przykład “Być kobietą” – brawurowo zaśpiewana przez Alicję Majewską, ze słowami Magdaleny Czapińskiej i muzyką Włodzimierza Korcza. Piosenkę o tytule “Piosenka na Dzień Kobiet” wydał też w roku 2011 zespół Boys. 

Zobacz: Chcesz sprawić bliskiej osobie wyjątkową niespodziankę 8 marca? Podpowiadamy, jakie wybrać kwiaty na Dzień Kobiet!

Rodzice pytają o Dzień Kobiet na wesoło:

Kiedy jest Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet obchodzony jest co roku 8 marca. Święto zostało ustanowione w roku 1909, przy czym wówczas obchodzono je 28 lutego. Już od kolejnego roku świętowane było 8 marca i tak zostało do dziś. 

Czy jest Dzień Dziewczyny?

Międzynarodowy Dzień Dziewczyny obchodzony jest 11 października. Święto zostało ustanowione w grudniu 2011 roku i obchodzono je po raz pierwszy w roku 2012. 

Dodaj komentarz

Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo