Otwarcie Suntago Park of Poland: Czy warto odwiedzić miejsce, którego stworzenie kosztowało 170 mln Euro?

W taką pogodę jak ta, którą serwuje nam tegoroczna zima trudno marzyć o czymś innym niż urlop w tropikach. Albo w alpejskiej wiosce… Trudno w to uwierzyć, ale te dwa różne światy możecie odwiedzić oddalając się zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy. Już wkrótce otwarcie Suntago Park of Poland – największego zadaszonego parku wodnego w Europie, który znajduje się pod Mszczonowem (~50 kilometrów od Warszawy). Czy warto odwiedzić miejsce, którego stworzenie kosztowało 170 mln Euro? Przekonałam się o tym na własnej skórze!

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie. Ma powierzchnię 20 ha.
 • Suntago Wodny Świat podzielony jest na trzy strefy tematyczne: dostępną dla wszystkich bez względu na ograniczenia wiekowe Jamango oraz Saunaria i Relax z Wellness & SPA.
 • Do strefy relax wstęp mają jedynie osoby powyżej 16 roku życia.
 • Do dyspozycji gości jest 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 19 miejsc dla autobusów.
 • Wkrótce do użytku gości zostanie oddana wioska Suntago Village, w skład której wejdą 92 w pełni wyposażone domki o powierzchni 32m².
 • Na terenie parku zostanie wybudowana również sala konferencyjna o powierzchni 550 m².

Aquapark Mszczonów, czyli Suntago Park of Poland: najlepsze atrakcje

Suntago Park of Poland to miejsce szczególne. Na obszarze 20 ha możecie poczuć się jak w tropikach – 740 prawdziwych palm przywiezionych z najdalszych zakątków świata, basen ze sztucznymi falami czy podróż pontonami w głąb jaskini pod wodospadem to kwintesencja pełnych przygód wakacji. Z drugiej strony znajdzie się też coś dla tych, którzy uwielbiają chłód – w Mont Blanc nie tylko schłodzicie się w temperaturze -12°C, ale też natrzecie prawdziwym śniegiem. Przez chwilę poczujecie się jak w środku mroźnej zimy. Co ważne takie chwilowe ochłodzenie organizmu ma na niego zbawienny wpływ. Jednak wróćmy do najważniejszego pytania: jakie są najlepsze i najciekawsze atrakcje Suntago Park of Poland? Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź. Największy park wodny w Europie został bowiem podzielony na kilka stref, a każda z nich oferuje nieco inne atrakcje i przypadnie do gustu komu innemu. Chociaż… mi podobały się wszystkie!

materiały prasowe

Suntago strefa Relax

Swoją podróż po Suntago zaczęłam od strefy Relax od wewnętrznego i zewnętrznego basenu. Jeśli macie ochotę na słodkie lenistwo pod palmami, świetnie trafiliście. Czeka tu na Was 4000 (!) leżaków i liczne bary zarówno przy basenach, jak i “w głębi lądu”. Jeśli macie problem ze stawami lub bólami reumatoidalnymi koniecznie udajcie się na 10-12 minutowy seans w basenie siarkowym. Z kolei osoby chcące wzmocnić układ krwionośny i zregenerować skórę powinny wybrać basen Dead Sea z wodą solankową. Przy okazji poczujecie się lekcy tak, jakbyście unosili się na falach Morza Czarnego.

Santago Park of Poland

Suntago: strefa Jamango

Po szybkim relaksie na początku wizyty czas na odrobinę szaleństwa. W strefie Jamango znajdziecie mnóstwo okazji do wodnych wariacji. Znajduje się tu aż 32 zjeżdżalnie! Ogromnym plusem jest fakt, że na górę wjedziemy windą, co nie jest bez znaczenia osób niepełnosprawnych. W zależności od zjeżdżalni zjeżdżać można tradycyjnie (czyli na pupie) lub na licznych pontonach. Samemu, w parach, a nawet w kwartetach. 8 osobowa zjeżdżalnia Rainbow Race umożliwia wyścigi ze znajomymi na równoległych torach. Jest też coś dla najmłodszych: wodny plac zabaw Pirates Playground oraz 6-metrową zjeżdżalnię Unicorn Cloud. Zawiedzeni nie będą także fani surfingu. Organizatorzy przeznaczyli dla nich maszynę double surf-air, na której mogą potrenować z instruktorem.

Suntago: Saunaria

10 różnych saun, 2 baseny witalne, grota solna – to tylko niektóre z atrakcji tej strefy Suntago. Wrażenie robi ogromny, spektakularny prysznic Calla shower w kształcie lilii z wodą o temperaturze 16 stopni, w którym można ochłodzić się po gorącym wypoczynku w saunach. Podobnie zresztą jak we wspomnianej Mont Blanc, w której temperatura spada do -12°C. Po całym dniu spędzonym w tropikach skorzystanie z niej jest prawdziwą przyjemnością. Uwaga! Do saunarium mogą wejść jedynie osoby, które ukończyły 16 lat.

Santago Park of Poland

materiały prasowe
materiały prasowe
materiały prasowe
materiały prasowe

Suntago: Wellness & Spa

Po uprzednim dokonaniu rezerwacji swój pobyt w Suntago można urozmaicić jednym z zabiegów oferowanych przez strefę Wellness & Spa. Czekają tam na Was wodne łóżka, ale też takie, które wysypano drobnymi kamyczkami lub solą. W ofercie masaży i rytuałów znajdziecie m.in. filipiński masaż muszlami, koreańskimi kulkami, hawajskimi kamieniami czy turecki rytuał hammam. Dodatkowo specjaliści pracujący w parku opracowali swój autorski masaż Suntago, podczas którego ruchy masażysty będą dostosowane do Twojego oddechu oraz taktu muzyki. Nie brakuje też klasyków pielęgnacji, które pozwolą nam zadbać o siebie “od stóp do głów” – i to dosłownie! Zabiegi na twarz, ciało, dłonie i stopy kończą się dobraniem właściwej pielęgnacji na co dzień, co wyróżnia strefę Wellness & Spa w Park of Poland spośród innych tego typu obiektów.

Rodzice pytają o Suntago Park of Poland

Kiedy otwarcie Suntago Park of Poland?

Największy zadaszony park wodny Europy jest niemal gotowy na przyjęcie pierwszych gości. Oficjalne otwarcie Park of Poland w Mszczonowie odbędzie się 20.02.2020 roku.

Jaki jest dokładny adres Suntago Park of Poland?

Adres parku wodnego to: Nowy Świat 1, 96-320 Wręcz.
Zarówno z Łodzi, jak i z Warszawy można do niego dojechać trasą S8 lub autostradą A2.

Jak dojechać z Warszawy do Suntago Park of Poland?

Park wodny organizuje bezpośredni dojazd z centrum Warszawy. Autobus “Suntago” kursuje co 15 minut z przystanku Suntago zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskich 56 w Warszawie.

Druga możliwość to dojazd pociągiem do stacji Żyrardów, skąd kursuje drugi autobus “Suntago”.

Jak kształtują się ceny biletów do Aquaparku w Mszczonowie – Suntago Park of Poland?

Koszt pobytu w parku wodnym zależy od tego, kto odwiedza Suntago Park of Poland. Ceny biletów są uzależnione m.in. od wieku. Na specjalne zniżki mogą liczyć seniorzy, dzieci oraz osoby niepełnosprawne.

Cennik biletów do Park of Poland w weekendy i święta

Cena biletu do Suntago na cały dzień

 • Dorosły (18 – 65) i nastolatek (16 – 18): 109 PLN
 • Dziecko (do 16 roku życia), senior (65+), ciężarna, niepełnosprawny: 99 PLN
 • Dziecko (do 120 cm): 89 PLN
 • Niemowlę (0 – 3): 1 PLN

Cena biletu do Suntago na 4 godziny

 • Dorosły (18 – 65) i nastolatek (16 – 18): 89 PLN
 • Dziecko (do 16 roku życia), senior (65+), ciężarna, niepełnosprawny: 79 PLN
 • Dziecko (do 120 cm): 69 PLN
 • Niemowlę (0 – 3): 1 PLN

Cena biletu do Suntago na 2 godziny

 • Dorosły (18 – 65) i nastolatek (16 – 18): 69 PLN
 • Dziecko (do 16 roku życia), senior (65+), ciężarna, niepełnosprawny: 59 PLN
 • Dziecko (do 120 cm): 49 PLN
 • Niemowlę (0 – 3): 1 PLN

Cennik biletów do Park of Poland od poniedziałku do piątku

Cena biletu do Suntago na cały dzień

 • Dorosły (18 – 65) i nastolatek (16 – 18): 109 PLN
 • Dziecko (do 16 roku życia), senior (65+), ciężarna, niepełnosprawny: 99 PLN
 • Dziecko (do 120 cm): 89 PLN
 • Niemowlę (0 – 3): 1 PLN

Cena biletu do Suntago na 4 godziny

 • Dorosły (18 – 65) i nastolatek (16 – 18): 89 PLN
 • Dziecko (do 16 roku życia), senior (65+), ciężarna, niepełnosprawny: 79 PLN
 • Dziecko (do 120 cm): 69 PLN
 • Niemowlę (0 – 3): 1 PLN

Cena biletu do Suntago na 2 godziny

 • Dorosły (18 – 65) i nastolatek (16 – 18): 69 PLN
 • Dziecko (do 16 roku życia), senior (65+), ciężarna, niepełnosprawny: 59 PLN
 • Dziecko (do 120 cm): 49 PLN
 • Niemowlę (0 – 3): 1 PLN

Dodaj komentarz

Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kto finansuje ślub i wesele?

Kto finansuje ślub i wesele? Najtrudniejszym podczas przygotowań wesela i mogącym być powodem nieporozumień tematem jest podział kosztów. Istnieje wiele możliwości takiego podziału od najbardziej tradycyjnych do zupełnie nowatorskich. Niezależnie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo