Podziękowania dla nauczyciela na koniec roku [od rodziców i uczniów]

Zakończenie roku szkolnego to zawsze ważny i w pewnym stopniu przełomowy moment w życiu każdego ucznia. Wielu z nich pragnie z tej okazji odpowiednio podziękować swoim wychowawcom za całe poświęcenie i trud związany z całoroczną nauką. Warto zatem postarać się, żeby życzenia dla nauczyciela były szczere i niebanalne. Przedstawiamy zarówno krótkie podziękowania dla nauczyciela, jak i te w formie zabawnych wierszyków. Proponujemy m.in. wzruszające oraz klasyczne podziękowania dla wychowawczyni. Nie zapominamy również o nauczycielach, którzy chcieliby zadedykować swoim wychowankom wiersze na koniec roku szkolnego dla uczniów.

Krótkie podziękowania dla nauczyciela

Nie zawsze trzeba silić się na długie, skomplikowane i zawiłe życzenia dla nauczyciela na pożegnanie. Często wystarczy nawet kilka słów – pod warunkiem, że będą one wypowiedziane szczerze. Poznajcie więc nasze propozycje.

Dziękuję, że był Pan dla nas wzorem do naśladowania.

Dziękujemy za cierpliwość, otwartość i przekazany nam zapał do zdobywania wiedzy.

Jesteśmy wdzięczni za Pani dobroć i gotowość do pomocy.

Dziękujemy za to, że nauczył nas Pan tego, co jest w życiu ważne.

Składamy podziękowania za wzbudzenie w nas głodu wiedzy.

Podziękowania dla nauczycieli od rodziców – tekst

Bardzo często za poświecenie i trud włożony w opiekę i edukację dzieci chcą podziękować również rodzice. To szczególnie ważny gest w przypadku młodszych uczniów, którzy jeszcze nie do końca potrafią wyrazić swoją sympatię i wdzięczność za okazaną dobroć i wsparcie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ogrom serca, włożony przez Pana/Panią w wychowanie, edukację i wsparcie dla naszych pociech. Nie moglibyśmy wyobrazić sobie lepszego nauczyciela i opiekuna dla dzieci.

Trudno wyrazić w kilku słowach wdzięczność za Pani/Pana zaangażowanie i trud. Dziękujemy za każdą lekcje, każdą pochwałę, każdą sprawdzoną pracę domową i każdą cenną naukę, którą przez ten rok szkolny otrzymały nasze dzieci. Życzymy udanych wakacji, odpoczynku i tego, aby nigdy nie stracił(a) Pan/Pani pasji do edukacji.

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie. W podzięce za trud włożony w naszą edukację, samych radości i sukcesów życzy

Podziękowanie na zakończenie 8 klasy dla nauczycieli

Zakończenie szkoły podstawowej to pierwszy tak podniosły i bardzo przełomowy moment na edukacyjnej ścieżce każdego ucznia. Kończy się jeden długi i ważny etap, a zaczynają kolejne, jeszcze cięższe wyzwania. W takim momencie trudno ubrać w słowa wzruszenie wynikające z rozstania po tylu wspólnych latach, a także znaleźć na tyle odpowiednie sformułowania, aby wyrazić wdzięczność i właściwie podziękować. Z pomocą mogą przyjść wybrane przez nas życzenia i podziękowania dla nauczycieli zamieszczone poniżej.

Dziękujemy za te lata wspólnie spędzone, za poświęcony czas, zaangażowanie i wytrwałość. Dziękujemy za dobre słowa, które dodawały nam skrzydeł i pozwalały uwierzyć we własne siły. Dziękujemy za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem.

Dziękujemy za wszystkie starania,
które wkładała Pani w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, ze ten wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.
Zdajemy sobie sprawę, że na efekty tej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie,
ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna.

Zobacz: Wakacje 2022 – kiedy wypadają i ile będą trwały w tym roku? Najlepiej wziąć wolne w tych dniach

Podziękowania dla nauczyciela na koniec 3 klasy szkoły podstawowej

Moment opuszczenia klasy III szkoły podstawowej to również istotne wydarzenie w życiu młodego ucznia. Kończy się pierwszy, jeszcze dosyć luźny etap edukacji, a rozpoczyna coraz poważniejsza nauka. Zakończenie tego okresu oznacza jednak również rozstanie z pierwszym wychowawcą/pierwszą wychowawczynią, a którą dzieci są zazwyczaj bardzo mocno związane ze względu na młody wiek i fakt, że większość lekcji spędzają razem. Warto więc aby rodzice wspólnie z uczniami przygotowali kilka słów wzruszającego podziękowania za minione lata.

Dziękujemy gorąco, że była Pani z nami przez te lata. Za rady, wskazówki, pochwały, i również słowa krytyki. Dzięki Pani odkryliśmy, że nauka to nie tylko przyswajanie nowego materiału, ale także wspaniała przygoda.

Nie ma słów, by wyrazić to, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzone trzy lata. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, obecność i przykład, jak być dobrym i mądrym człowiekiem.

Dziękujemy za trud włożony w nasze wychowanie,
za poświęcony czas i przekazaną wiedzę,
za każdy pierwszy krok
wprowadzający nas w krąg nowych, nieznanych spraw,
za uśmiech, serce i cierpliwość…

Sprawdź: Wierszyki na zakończenie przedszkola, nie tylko na pożegnanie

Krótkie życzenia i podziękowania dla nauczyciela na zakończenie szkoły

Oprócz podziękowań, można złożyć także treściwe acz krótkie życzenia dla nauczyciela. Mogą one być związane zarówno z jego dalszą pracą w szkole, jak i życiem rodzinnym czy osobistym.

Życzymy Panu dużo zdrowia i wielu sukcesów zawodowych.

Chcemy Pani życzyć samych pilnych uczniów i dalszej pasji w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy.

Składamy życzenia zdrowia, pomyślności i sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym.

Taki nauczyciel jak Pani to prawdziwy skarb. Życzymy dalszej pasji w pełnieniu tej ważnej roli.

Wzruszające podziękowania dla wychowawcy od rodziców i uczniów

Nadszedł czas pożegnania z wychowawcą? Warto więc podziękować mu za trud włożony w wykonywaną przez ostatnie lata pracę. Niech to będą słowa płynące prosto z serca, które wywołają w nauczycielu wzruszenie i pozwolą zawsze miło wspominać swoich podopiecznych.

Nadszedł już czas pożegnania. Chcemy Panu powiedzieć, że trudno wyobrazić sobie lepszego wychowawcę. Był Pan dla nas zawsze cierpliwy, sprawiedliwy, wyrozumiały i pomocny. Dziękujemy z całego serca!

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Dlatego dziś pragniemy podziękować za ten wspaniały czas, w którym dzięki Panu mogliśmy dojrzewać jako ludzie i zdobywać wiedzę o świecie. To Pan zaraził nas pasją i sprawił, że mamy odwagę spełniać marzenia. Nigdy tego nie zapomnimy!

Łezka w oku się kręci i trudno nie czuć dziś żalu. Kiedy przychodzi pora pożegnać się z tak wspaniałym nauczycielem, a przede wszystkim dobrym człowiekiem. To Pan sprawił, że dojrzalej patrzymy na życie i chcemy osiągać wielkie rzeczy. Dziękujemy!

Uniwersalne podziękowania dla nauczyciela na koniec roku

Tekst podziękowań dla nauczyciela na koniec roku nie musi być aż tak wzruszający, jeżeli po wakacjach nadal będziemy z nim kontynuowali zajęcia. Wówczas wystarczą proste słowa, które niekoniecznie doprowadzą wychowawcę do łez.

Chcemy podziękować za mijający rok szkolny i za wszystko, czego mogliśmy się w tym czasie dzięki Panu nauczyć.

Jesteśmy wdzięczni za to, że przez cały rok inspirował nas Pan do zdobywania wiedzy i samodzielnego poszukiwania. To dzięki Panu każdy z nas poczynił postępy.

Ten rok był dla nas czasem niezwykle pracowitym, ale zarazem płodnym. Dzięki Panu lepiej poznaliśmy otaczający nas świat i zrozumieliśmy prawa nim rządzące. Jesteśmy wdzięczni i mamy nadzieję, że już we wrześniu znowu się spotkamy.

Mija rok szkolny, a my dzięki Panu już nie jesteśmy tymi samymi osobami co wcześniej. Pomógł nam Pan dojrzeć, zdobyć cenną wiedzę i dokonywać mądrych wyborów. Dziękujemy!

Zobacz: Trwa sezon na szkolne wycieczki. To właśnie tu koniecznie musisz przyjechać w tym roku!

Klasyczne podziękowania dla wychowawczyni

Podziękowania dla wychowawczyni warto połączyć z wręczeniem jej kwiatów lub czekoladek. Potraktujcie tę chwilę jak okazję do tego, aby docenić jej starania i okazać wdzięczność.

Była Pani dla nas wzorem do naśladowania. Nie zapomnimy Pani dobroci, cierpliwości i umiejętności indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Dziękujemy w całego serca!

Wierzymy w to, że dzięki Pani możemy osiągnąć wiele. Dziękujemy za trud włożony w pracę wychowawczyni. Za to, że zawsze wyciągała Pani do nas pomocną dłoń i nieustannie w nas wierzyła.

Wszyscy mogli nam zazdrościć takiej wychowawczyni jak Pani. Za wszystkie wysiłki włożone w przygotowanie nas do egzaminów, za cierpliwość w znoszeniu naszych humorów, za sprawiedliwe podejście do każdego ucznia – dziękujemy!

Życzenia dla nauczyciela na koniec roku

Nauczyciel będzie miło zaskoczony, jeżeli złożycie mu podziękowanie i życzenia w formie wierszyka. Nie musi być to poezja wysokich lotów – liczy się wasza kreatywność i szczerość. Wiersze będą świetnym pomysłem zwłaszcza z okazji Dnia Nauczyciela. Prezentujemy kilka przykładowych inspiracji.

Nauczycielu drogi, dziś chcemy podziękować za Twój trud.
Przyjmij więc te kilka słów podziękowania,
wyśpiewanych z serc jak z nut.

Nauczycielu, Ty byłeś nam jak skarb.
Zawsze w nas wierzyłeś i w nikogo nie zwątpiłeś.
Dzięki Tobie jesteśmy dojrzalsi,
I mamy odwagę kroczyć odważnie przez życie.

Drogi wychowawco,
chcemy Ci dziś przekazać słowa wdzięczności.
Za włożony trud, zawsze pomocą dłoń i życzliwość.
To dzięki Tobie wiemy,
że najważniejsze w życiu to być dobrym człowiekiem.

Życzę naszej drogiej Pani,
by każdy dzień był miły dla niej,
by ranny budzik srebrne dźwięki
układał dla niej w takt piosenki,
by zaczynała dzień wesoła
i żeby znikła zmarszczka z czoła,
by wiatr jej pachniał,
śmiech jej szumiał,
by każdy w klasie ją rozumiał.

Sprawdź: Czy religia wlicza się do średniej 2022? Rozwiązanie z korzyścią dla uczniów

Wiersze na koniec roku szkolnego dla uczniów

Skoro uczeń może złożyć życzenia w formie wiersza swojemu wychowawcy, to dlaczego nie miałby tego samego uczynić nauczyciel? Proponujemy wiersze na koniec roku szkolnego, które będą okazją do podziękowania swoim podopiecznym.

Kochani uczniowie,
dziękuję Wam za to, że tak ambitnie podchodziliście do nauki.
Za Wasze zaangażowanie, aktywne uczestnictwo w zajęciach
i pasję do zdobywania wiedzy.

Coś się dziś kończy, a coś się zaczyna.
Życzę Wam szczęścia, którego symbolem czterolistna koniczyna.
Bądźcie zawsze sobą i szukajcie mądrości,
odwracajcie oczy od świata marności.

Zaprezentowane przez nas życzenia dla nauczyciela na pożegnanie mogą stanowić ciekawą inspirację. Pamiętajcie, że nie musicie się silić na skomplikowane słowa – proste i krótkie podziękowania dla nauczyciela na pewno zostaną odebrane pozytywnie. Jeżeli jednak chcecie postawić na coś oryginalnego, polecamy wzruszające podziękowania dla wychowawcy lub wierszyki. Zaproponowane przez nas teksty sprawdzą się jako uniwersalne podziękowania dla nauczyciela na koniec roku szkolnego, życzenia z okazji Dnia Nauczyciela czy na uroczystość zakończenia nauki w szkole.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja noworodka

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo ważnym, pełnym napięcia. Pamiętam, jak prawie 20 lat temu rodzice kąpali po raz pierwszy moją młodszą siostrę. Atmosfera, która tej kąpieli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general