Podziękowania i życzenia dla nauczyciela na koniec roku

Zakończenie roku podczas pandemii koronawirusa będzie inne, niż te, w których dotychczas uczestniczyliśmy. Warto postarać się, żeby życzenia dla nauczyciela były szczere i niebanalne. Tym bardziej, że mijający rok szkolny był niemałym wyzwaniem nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Przedstawiamy zarówno krótkie podziękowania dla nauczyciela, jak i te w formie zabawnych wierszyków. Proponujemy m.in. wzruszające oraz klasyczne podziękowania dla wychowawczyni. Nie zapominamy również o nauczycielach, którzy chcieliby zadedykować swoim wychowankom wiersze na koniec roku szkolnego dla uczniów.

Podziękowania i życzenia dla nauczyciela na koniec roku
elements.envato.com

Krótkie podziękowania dla nauczyciela

Nie zawsze trzeba silić się na długie, skomplikowane i zawiłe życzenia dla nauczyciela na pożegnanie. Często wystarczy nawet kilka słów – pod warunkiem, że będą one wypowiedziane szczerze. Poznajcie więc nasze propozycje.

Dziękuję, że był Pan dla nas wzorem do naśladowania.
Dziękujemy za cierpliwość, otwartość i przekazany nam zapał do zdobywania wiedzy.
Jesteśmy wdzięczni za Pani dobroć i gotowość do pomocy.
Dziękujemy za to, że nauczył nas Pan tego, co jest w życiu ważne.
Składamy podziękowania za wzbudzenie w nas głodu wiedzy.

Krótkie życzenia dla nauczyciela

Oprócz podziękowań, można złożyć także treściwe acz krótkie życzenia dla nauczyciela. Mogą one być związane zarówno z jego dalszą pracą w szkole, jak i życiem rodzinnym czy osobistym.

Życzymy Panu dużo zdrowia i wielu sukcesów zawodowych.
Chcemy Pani życzyć samych pilnych uczniów i dalszej pasji w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy.
Składamy życzenia zdrowia, pomyślności i sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym.
Taki nauczyciel jak Pani to prawdziwy skarb. Życzymy dalszej pasji w pełnieniu tej ważnej roli.

Wzruszające podziękowania dla wychowawcy

Nadszedł czas pożegnania z wychowawcą? Warto więc podziękować mu za trud włożony w wykonywaną przez ostatnie lata pracę. Niech to będą słowa płynące prosto z serca, które wywołają w nauczycielu wzruszenie i pozwolą zawsze miło wspominać swoich podopiecznych.

Nadszedł już czas pożegnania. Chcemy Panu powiedzieć, że trudno wyobrazić sobie lepszego wychowawcę. Był Pan dla nas zawsze cierpliwy, sprawiedliwy, wyrozumiały i pomocny. Dziękujemy z całego serca!
Wszystko co dobre, szybko się kończy. Dlatego dziś pragniemy podziękować za ten wspaniały czas, w którym dzięki Panu mogliśmy dojrzewać jako ludzie i zdobywać wiedzę o świecie. To Pan zaraził nas pasją i sprawił, że mamy odwagę spełniać marzenia. Nigdy tego nie zapomnimy!
Łezka w oku się kręci i trudno nie czuć dziś żalu. Kiedy przychodzi pora pożegnać się z tak wspaniałym nauczycielem, a przede wszystkim dobrym człowiekiem. To Pan sprawił, że dojrzalej patrzymy na życie i chcemy osiągać wielkie rzeczy. Dziękujemy!

Uniwersalne podziękowania dla nauczyciela na koniec roku

Tekst podziękowań dla nauczyciela na koniec roku nie musi być aż tak wzruszający, jeżeli po wakacjach nadal będziemy z nim kontynuowali zajęcia. Wówczas wystarczą proste słowa, które niekoniecznie doprowadzą wychowawcę do łez.

Chcemy podziękować za mijający rok szkolny i za wszystko, czego mogliśmy się w tym czasie dzięki Panu nauczyć.
Jesteśmy wdzięczni za to, że przez cały rok inspirował nas Pan do zdobywania wiedzy i samodzielnego poszukiwania. To dzięki Panu każdy z nas poczynił postępy.
Ten rok był dla nas czasem niezwykle pracowitym, ale zarazem płodnym. Dzięki Panu lepiej poznaliśmy otaczający nas świat i zrozumieliśmy prawa nim rządzące. Jesteśmy wdzięczni i mamy nadzieję, że już we wrześniu znowu się spotkamy.
Mija rok szkolny, a my dzięki Panu już nie jesteśmy tymi samymi osobami co wcześniej. Pomógł nam Pan dojrzeć, zdobyć cenną wiedzę i dokonywać mądrych wyborów. Dziękujemy!

Klasyczne podziękowania dla wychowawczyni

Podziękowania dla wychowawczyni warto połączyć z wręczeniem jej kwiatów lub czekoladek. Potraktujcie tę chwilę jak okazję do tego, aby docenić jej starania i okazać wdzięczność.

Była Pani dla nas wzorem do naśladowania. Nie zapomnimy Pani dobroci, cierpliwości i umiejętności indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Dziękujemy w całego serca!
Wierzymy w to, że dzięki Pani możemy osiągnąć wiele. Dziękujemy za trud włożony w pracę wychowawczyni. Za to, że zawsze wyciągała Pani do nas pomocną dłoń i nieustannie w nas wierzyła.
Wszyscy mogli nam zazdrościć takiej wychowawczyni jak Pani. Za wszystkie wysiłki włożone w przygotowanie nas do egzaminów, za cierpliwość w znoszeniu naszych humorów, za sprawiedliwe podejście do każdego ucznia – dziękujemy!

Podziękowania dla nauczycieli – wierszyki

Nauczyciel będzie miło zaskoczony, jeżeli złożycie mu podziękowanie w formie wierszyka. Nie musi być to poezja wysokich lotów – liczy się wasza kreatywność i szczerość. Wiersze będą świetnym pomysłem zwłaszcza z okazji Dnia Nauczyciela. Prezentujemy kilka przykładowych inspiracji.

Nauczycielu drogi, dziś chcemy podziękować za Twój trud.
Przyjmij więc te kilka słów podziękowania,
wyśpiewanych z serc jak z nut.
Nauczycielu, Ty byłeś nam jak skarb.
Zawsze w nas wierzyłeś i w nikogo nie zwątpiłeś.
Dzięki Tobie jesteśmy dojrzalsi,
I mamy odwagę kroczyć odważnie przez życie.
Drogi wychowawco,
chcemy Ci dziś przekazać słowa wdzięczności.
Za włożony trud, zawsze pomocą dłoń i życzliwość.
To dzięki Tobie wiemy,
że najważniejsze w życiu to być dobrym człowiekiem.

Wiersze na koniec roku szkolnego dla uczniów

Skoro uczeń może złożyć życzenia w formie wiersza swojemu wychowawcy, to dlaczego nie miałby tego samego uczynić nauczyciel? Proponujemy wiersze na koniec roku szkolnego, które będą okazją do podziękowania swoim podopiecznym.

Kochani uczniowie,
dziękuję Wam za to, że tak ambitnie podchodziliście do nauki.
Za Wasze zaangażowanie, aktywne uczestnictwo w zajęciach
i pasję do zdobywania wiedzy.
Coś się dziś kończy, a coś się zaczyna.
Życzę Wam szczęścia, którego symbolem czterolistna koniczyna.
Bądźcie zawsze sobą i szukajcie mądrości,
odwracajcie oczy od świata marności.

Zaprezentowane przez nas życzenia dla nauczyciela na pożegnanie mogą stanowić ciekawą inspirację. Pamiętajcie, że nie musicie się silić na skomplikowane słowa – proste i krótkie podziękowania dla nauczyciela na pewno zostaną odebrane pozytywnie. Jeżeli jednak chcecie postawić na coś oryginalnego, polecamy wzruszające podziękowania dla wychowawcy lub wierszyki. Zaproponowane przez nas teksty sprawdzą się jako uniwersalne podziękowania dla nauczyciela na koniec roku szkolnego, życzenia z okazji Dnia Nauczyciela czy na uroczystość zakończenia nauki w szkole.

Dodaj komentarz

Cesarskie cięcie
Wskazania do CC: Jakie są najczęstsze powody cesarskiego cięcia?
Już niemal 45% porodów w Polsce kończy się cesarskim cięciem. To zdecydowanie więcej, niż wynikałoby z częstotliwości występowania wskazań do CC. Jakie są wskazania do cesarki według najnowszych rekomendacji ginekologicznych? Wskazania do
Czytaj dalej
Kalendarz ciąży
37 tydzień ciąży - Ułożenie i waga dziecka, dolegliwości, poród
37 tydzień ciąży to już prawie koniec. Jakie jest ułożenie oraz waga dziecka w 37 tygodniu ciąży? Jakie dolegliwości najczęściej dolegają przyszłej mamie oraz czy poród w trzydziestym siódmym tygodniu
Czytaj dalej
Życzenia
Życzenia na roczek dla chłopca i dla dziewczynki
Pierwsze urodziny małego człowieka to wyjątkowy dzień, który wymaga odpowiedniej oprawy. Miłym dodatkiem do upominku dla dziecka są życzenia na roczek. Zabawne, wzruszające albo nawiązujące do tego, co wydarzyło się
Czytaj dalej
Dzień Ojca Życzenia
Życzenia na Dzień Ojca
Dzień Ojca - święto mniej popularne w naszej kulturze niż Dzień Matki, a niesłusznie. Wkład ojca w wychowanie często jest deprecjonowany, a nawet najlepsza matka go nie zastąpi. Ojciec dostarcza dziecku
Czytaj dalej
Życzenia
Najciekawsze podziękowania za życzenia urodzinowe
Dzień urodzin jest wyjątkowy z wielu powodów. Jednym z nich jest dostarczana nam świadomość tego, że tak wiele osób o nas pamięta. Nic wiec dziwnego, że coraz częściej zastanawiamy się
Czytaj dalej
Życzenia
Życzenia na Dzień Dziecka [od rodziców i od nauczycieli]
Życzenia na Dzień Dziecka warto zaplanować nawet na kilka dni przed zbliżającym się świętem. Nie wiesz jak wyrazić to, co chcesz przekazać swojej pociesze? Nie musisz się martwić, w końcu
Czytaj dalej