Laurka na Dzień Babci i Dziadka. Wyjątkowe inspiracje na własnoręcznie robione kartki

Dzień Babci i Dziadka to dwa wyjątkowe, bardzo rodzinne i sympatyczne święta. Jest to także doskonała okazja, aby podziękować dziadkom za okazywaną czułość i wsparcie, a jednocześnie okazać im miłość i wdzięczność. Wnuczęta odwiedzają ukochanych seniorów z kwiatami czy upominkami, a młodsze dzieci przygotowują im własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami i drobne podarunki. Laurka na Dzień Babci i Dziadka – jak ją zrobić i co umieścić w środku?

Laurka na Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to dwie daty, które zajmują bardzo ważne miejsce w naszym kalendarzu. Ponieważ wypadają tuż obok siebie, często organizuje się jedną uroczystość lub jedno, wspólne spotkanie rodzinne. Na co dzień czasami trudno jest znaleźć chwilę, aby odwiedzić dziadków i spędzić z nimi więcej czasu, a to przecież właśnie najlepszy prezent, jaki można im podarować. Dlatego z okazji ich święta, warto zaplanować dłuższą wizytę, napić się herbaty, zjeść razem obiad i porozmawiać. Starsze wnuki przynoszą dziadkom prezenty czy kwiaty, a młodsze tradycyjnie wykonują własnoręcznie kartki z życzeniami czy wyjątkowe laurki. Taki osobisty upominek naprawdę sprawia babci i dziadkowi mnóstwo radości, a do tego stanowi pamiątkę na lata, którą seniorzy często przechowują w honorowym miejscu – np. na lodówce.

Przy tworzeniu własnej laurki ograniczeniem jest tak naprawdę wyłącznie wyobraźnia dziecka. Talent plastyczny wcale nie jest najważniejszy, liczy się przede wszystkim zaangażowanie i starania, a dziadkowie z pewnością to docenią i będzie im miło.

Jak zrobić laurki na Dzień Babci i Dziadka? Na początek trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Przyda się papier – kolorowy i biały, nożyczki, klej, kredki, flamastry i być może także farby. Aby nieco urozmaicić dzieło, można zainwestować w brokat, naklejki, bibułę czy dodatkowe dekoracje, które znajdziemy w sklepie papierniczym.

Zobacz: Wierszyki na Dzień Babci i Dziadka. Poznaj rymowanki i teksty, które wzruszą do łez!

Laurka dla babci i dziadka – jak ją wykonać?

Laurki dla babci i dziadka ręcznie robione wymagają nie tylko właściwego przygotowania, ale także planu. Starsze dzieci z pewnością same poradzą sobie z pracami plastycznymi, ale młodszym, np. przedszkolakom trzeba będzie trochę pomóc. Zanim jednak wesprzemy maluchy w wykonaniu kartki warto zacząć od znalezienia inspiracji. Świetnym pomysłem na laurkę będą wszelkiego rodzaju malowane lub naklejane serduszka czy bukiety kwiatów. Można również pokusić się nawet o wykonanie portretu babci i dziadka. Oprócz elementów plastycznych i dekoracyjnych w laurce powinny znaleźć się również obowiązkowo życzenia. Oto kilka propozycji na wierszyki na kartki na Dzień Babci i Dziadka ręcznie robione.

Kochani, dziś okazja rzadka:
mamy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Jak wiecie, jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy dzieckiem jeszcze był mój tata,
a moja mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.

Babciu! W dniu Twojego święta życzę Ci dużo zdrowia i siły do nas wszystkich. Oraz żebyś nigdy się nie zmieniała, bo właśnie taka, jaka jesteś – jesteś najlepsza. Nie wyobrażam sobie świata bez Ciebie i jeszcze tyle chcę od Ciebie usłyszeć ważnych rzeczy. Kocham Cię.

Dużo uśmiechu i radości
Niech na Twojej twarzy gości,
Niech Ci zdrowie dopisuje,
Tego mały wnuk winszuje.
A gdy znowu się spotkamy,
To się mocno uściskamy.

Dziadku Ty mnie życia uczyłeś,
wszystko co miałeś mi poświęciłeś,
nikt nie ofiaruje mi nigdy więcej,
dziś ja daję Ci moje serce w podzięce.

Przyjmij kochany Dziadku,
z serca płynące życzenia,
dobrego zdrowia, dużo optymizmu
i spełnienia wszystkich marzeń.

Poniżej kilka inspiracji na laurki dla dziadków:

Laurka na dzień babci i dziadka
Laurka na dzień babci i dziadka
laurka na dzień babci i dziadka
Laurka na dzień babci i dziadka

Sprawdź: Piosenki na Dzień Babci i Dziadka. Poznaj najpiękniejsze utwory na to wyjątkowe święto

Pomysły na laurki dla babci i dziadka ręcznie robione

Pomysł na laurkę dla babci i dziadka zależy w stu procentach od wyobraźni dziecka, czasem jednak może się zdarzyć, że inspiracji i kreatywności zabraknie. Warto wówczas zajrzeć do internetu i poszukać wsparcia.

Piękna laurka na Dzień Dziadka i Babci powstanie na podstawie instrukcji z kanału Domodi.pl (YouTube) – znajduje się poniżej. Wystarczy różowa kartka formatu A4, czerwone wycinane serduszka oraz urocza ozdobna wstążka. Sprawdź!
Zobacz też:

Źródła:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general