Menu na komunię – przykładowe menu na komunię w domu

Menu na komunię bywa przedmiotem wielu dyskusji. Bo jak zaspokoić gusta i podniebienia wszystkich gości? I jak pogodzić chęć zaskoczenia ich czymś wyjątkowym z pragnieniem zaserwowania konserwatywnej cioci obowiązkowego schabowego z ziemniaczkami? Poszukajmy wspólnie kompromisów!

Jeśli planujecie urządzić przyjęcie po komunii w restauracji, wybór menu jest dość prosty. Otrzymacie zestawienie dostępnych dań, z którego musicie wybrać kilka pozycji. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na przyzwyczajenia swoich gości. Jeśli wiecie, że uwielbiają kulinarne szaleństwa, możecie wybrać coś zaskakującego i niestandardowego. Co innego, jeśli macie świadomość, że babcia czy ciocia będzie kręcić nosem przy nazbyt wymyślnym menu na komunię. Wtedy warto poszukać kompromisów. Często w restauracji można wybrać dwie zupy. Zdecydujcie się na dość klasyczne drugie danie z mięsem w roli głównej, ale pomyślcie o tym, by część przystawek była niespodzianką dla gości. Znane dania podane w nowy sposób, jak choćby tatar z łososia na musie z awokado powinny być strzałem w dziesiątkę. Nie zapominajcie też o najmłodszych! Być może restauracja zgodzi się na przygotowanie dla nich czegoś specjalnego, jak chociażby pałeczki z kurczaka z frytkami.

Jak wybrać menu, gdy komunia jest wyprawiana w domu? W tym wypadku fantazję należy połączyć z realnymi możliwościami. Nawet jeśli uwielbiasz gotować, pamiętaj, że czym innym jest przygotowanie obiadu dla czteroosobowej rodziny, a zupełnie czymś innym urządzenie przyjęcia dla kilkunastu osób. Menu na komunię w domu musi uwzględniać to ograniczenie, dlatego jako danie główne wymyśl pieczeń lub coś, co możesz przygotować w piekarniku. Zrobienie kilkunastu porcji mięsa lub ryby przyrządzonej na patelni w warunkach domowych będzie nie lada wyzwaniem.
Wiedząc, że komunia odbędzie się w domu, zaplanuj menu, w którym część dań można przygotować wcześniej. Na pewno będzie to zupa, ale też część przystawek. Myśląc o sałatkach wybieraj takie, których składniki pokroisz i przygotujesz przed rozpoczęciem się uroczystości, a tuż przed podaniem jedynie je ze sobą połączysz.

Przykładowe menu na komunię

Jak może wyglądać przykładowe menu na komunię, które uwzględnia te wszystkie elementy? Zobaczmy!

Przystawki na komunię

  • siekany tatar z łososia na musie z awokado posypany sezamem podany w dekoracyjnych kieliszkach
  • carpaccio wołowe na oliwie truflowej z rukolą
  • kolorowe warzywa faszerowane, które można podać na ciepło lub na zimno z trzema różnymi sosami
  • sałatka Cesar
  • deska serów (żółtych, dojrzewających, białych)
  • deska wędlin i pieczonego mięsa
  • sałatka grecka

Ciepłe dania na komunię

  • do wyboru krem z pomidorów oraz rosół
  • do wyboru: kaczka podana na puree ziemniaczanym z buraczkami i sosem żurawinowym lub pieczeń wieprzowa z sosem grzybowym podawana z czeskimi knedliczkami

Dekorowanie potraw na komunię

Menu na komunię to nie tylko odpowiedź na pytanie “co?”, ale również “jak?” podać. Dekorowanie potraw i stołu na komunię to ten aspekt, który poza walorami smakowymi zrobi na gościach największe wrażenie. Na początek pomyśl o ciekawym zaaranżowaniu stołu. Możesz w tym celu wykorzystać świeże kwiaty, świece i piękne obrusy. Nie zapominaj, że sposób podania dań to połowa sukcesu! Warto więc poza układaniem menu poświęcić chwilę na dekorowanie potraw na komunię.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo