Poważne i oficjalne życzenia walentynkowe na tegoroczne święto!

Ile par, tyle sposobów na świętowanie dnia zakochanych. Osoby, które są już ze sobą od dłuższego czasu, mają ten komfort, że nawet tak podniosłą okazję mogą potraktować z lekkim przymrużeniem oka, zamieniając ją w dzień pełen śmiechu. Pary, które dopiero rozpoczynają wspólne życie, zwykle podchodzą do walentynek w bardziej oficjalny sposób. Specjalnie dla tych, dla których 14 lutego to okazja do szczerych wyznań, przygotowaliśmy zestawienie obejmujące poważne życzenia walentynkowe.

Poważne życzenia walentynkowe

O miłości można mówić na wiele sposobów. Wyznając uczucia, możemy posiłkować zabawną, humorystyczną konwencją, ale warto pamiętać, że sporo w ten sposób ryzykujemy. Z humorem jest bowiem jak z ulubionymi czekoladkami – łatwo przesadzić. Poważne życzenia na walentynki są znacznie bezpieczniejsze. 

Bądź dla mnie nadzieją, gdy nadziei brakuje. Bądź dla mnie szczęściem, gdy nieszczęście zaczyna się panoszyć. W zamian za to, podaruję ci dwa magiczne słowa – kocham cię!

Jesteś moim szczęściem, wiarą i nadzieją, światłem w mroku, przyszłością, powietrzem, całym światem… Bądź dla mnie tym wszystkim już zawsze!

Ufam przeznaczeniu, swym uczuciom, swym pragnieniom i marzeniom. Przeznaczenie zetknęło mnie z tobą, włada mną jedno uczucie – miłość do ciebie. Pragnę tylko ciebie, marzę o tym, by zawsze z tobą być.

Sprawdź: Oryginalny i niezapomniany prezent na walentynki dla Niego

Życzenia walentynkowe – poważne

Walentynki to świetna okazja do szczerych wyznań. Ostrożnie dobrane słowa o oficjalnym wydźwięku zawsze brzmią szczerze i nie pozostawiają miejsca na domysły. Chcesz złożyć swojej drugiej połówce piękne życzenia? Zatem poważne wiersze na walentynki będą idealnym wyborem.

Kocham cię. Twoje oczy.
Kocham uśmiech twój uroczy.
Kocham serce twe najmilsze,
które memu jest najbliższe.

Że ja cię kocham, niech każdy wie,
bo warto kochać, prawda czy nie?
Bo bez kochania trudno jest żyć,
bo miłość była i musi być!

Są w życiu chwile, które na zawsze w pamięci zostają.
I choć czas przemija, one nie mijają.
Są osoby, które raz poznane,
okazują się w życiu niezapomniane.

Słońce nauczyło mnie marzyć, 
gwiazdy miłością darzyć,
deszcz nauczył mnie szlochać,
a ty nauczyłaś mnie kochać.

Kocham cię tak bardzo,
gdy uśmiechasz się i złościsz.
Kocham cię gdy płaczesz,
gdy nie żałujesz zazdrości.
Jesteś dla mnie wszystkim,
wszystkim co piękne i doskonałe.
Jesteś dla mnie wszystkim,
dlatego się w tobie zakochałem.

Zobacz: Szukasz wyjątkowego upominku dla ukochanej? Oto najlepsze prezenty na walentynki dla Niej

Oficjalne życzenia na walentynki

Walentynki to doskonała okazja, by powiedzieć obiektowi naszych westchnień o swoich uczuciach. W takiej sytuacji, oficjalne życzenia na walentynki sprawdzą się doskonale.

Ty jesteś dla mnie niebem, słońcem, które nigdy nie zachodzi. Jesteś dla mnie chlebem, bez którego nie mogę się obyć. Jesteś dla mnie południem, nocą i dniem. Jesteś dla mnie wszystkim. Ja po prostu kocham cię!

Wierząc, że jesteś tą osobą,
chciałbym każdą chwilę spędzić z tobą,
w twych objęciach kłaść się spać,
razem z tobą rano wstać.
Obok ciebie zawsze być,
właśnie z tobą pragnę żyć!

Marzeniom nie trzeba słońca, lecz dwóch serc. By cieszyć się zwykłym życiem, wystarczy bliskość ukochanej osoby. Niech nasze serca zaczną bić jednym rytmem!

W pewnych sytuacjach, zachowanie powagi jest mile widziane. Czy dotyczy to także dnia zakochanych. Cóż, to zależy. Jeżeli zamierzamy wyznać miłość osobie, do której wzdychamy od dłuższego czasu, poważne wiersze na walentynki sprawdzą się lepiej niż zabawne rymowanki. Nie zapominajmy też, że poczucie humoru jest cechą indywidualną. Nie każdy chce się śmiać w dniu zakochanych i nie ma w tym nic złego. Taka osoba chętniej przyjmie oficjalne życzenia na walentynki niż śmieszny wierszyk. 

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Życzenia

Życzenia dla rodziców

Jakie życzenia dla rodziców można wpisać do okolicznościowej kartki lub wysłać SMSem w dniu ich święta? Życzenia dla rodziców od dzieci Okazji do złożenia życzeń rodzicom jest w naszym życiu...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia imieninowe dla siostry

Imieniny to ważna okazja – unikalny zwyczaj świętowania dnia swojego imienia związanego z osobą świętą lub błogosławioną kościoła katolickiego. Niektóre imiona nie mają swoich odpowiedników wśród świętych, więc data imienin...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia urodzinowe dla babci

Babcia to dla każdego wnuka i wnuczki osoba, która zawsze służy dobrą radą i od której możemy się wiele nauczyć. Jej urodziny są niezwykłym dniem, dlatego warto sprawić, żeby babcia...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general