Prezent na chrzciny

Chrzest to wyjątkowa uroczystość. Jako goście czujemy się zobowiązani, by podarować dziecku prezent na chrzciny, który będzie pamiątką tego pięknego dnia. Wybór jest jednak bardzo trudny, ponieważ chrzest to bardzo ważna uroczystość, a której dziecko zazwyczaj nie pamięta. Mimo tego, że maluch w dniu chrztu jest zazwyczaj na tyle mały, że jeszcze nie do końca rozumie, co się dzieje wokół niego i w danym momencie nie doceni naszych starań warto, żeby było to coś, co po kilku latach przypomni dziecku o dniu chrztu. Oprócz prezentu nie można zapomnieć o podarowaniu dziecku karty z życzeniami, która będzie pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia.Czego lepiej nie kupować na chrzest?

Zacznijmy od drugiej strony medalu. Mimo tego, że małym dzieciom zazwyczaj kupuje się prezenty, które tak naprawdę służą rodzicom, a nie dzieciom, warto jednak podarować maluszkowi coś, co po latach przypomni mu o tym wyjątkowym dniu, jakim jest dzień chrztu. W związku z tym, lepiej zrezygnować z prezentów, takich jak na przykład ubranka, pościel, pieluszki czy zabawki, a zdecydować się na coś bardziej wyszukanego, do czego dziecko będzie mogło wracać z sentymentem. Nie oznacza to, że prezent nie może być praktyczny, jednak warto dać chrzczonemu dziecku również coś, co będzie dla niego pamiątką.

Prezent na chrzciny

Album na zdjęcia

Album na zdjęcia (najlepiej z kilkoma zdjęciami rodzinnymi oraz wolnymi miejscami na kolejne fotografie) to doskonały prezent. Przez całe życie dziecko będzie mogło kolekcjonować w nim zdjęcia bliskich osób, które na pewno doceni po latach, wspominając sfotografowane wydarzenia. Dobrym pomysłem jest również album ze specjalnie zamówionym napisem albo grawerem, na którym zamieszcza się na przykład datę chrztu. Zamiast albumu, prezentem z okazji chrztu może być również komplet ramek na zdjęcia.

Buciki, butelka albo smoczek

Nie chodzi tutaj o akcesoria, z których maluch będzie korzystał, a bardziej o pamiątkowe figurki. Mogą być wykonane przykładowo z drewna lub metali szlachetnych. Świetny na prezent będzie smoczek z dedykacją z okazji chrztu, zapakowany w ozdobne pudełeczko albo śliczne buciki. Sentymentalną pamiątką, który będzie przywodziła na myśl dzień chrztu może być również pozytywka z wygrawerowaną dedykacją. Pozytywka może być zapakowana w piękne drewniane pudełeczko, które będzie zdobiło pokój malucha.

Sesja zdjęciowa

Sesje zdjęciowe są coraz popularniejsze wśród osób, które chcą uczcić jakiś wyjątkowy dzień, na przykład ślub czy właśnie chrzest. Ze względu na to, że już sama organizacja chrztu to dosyć droga sprawa, wielu rodziców ze względów finansowych rezygnuje z sesji zdjęciowej, której efekty mogą być pamiątką na wiele lat. Z tego względu możesz sprawić rodzicom i chrzczonemu dziecku prezent na chrzest w formie sesji zdjęciowej. Nie wszyscy lubią pozować przed obiektywem, dlatego przed zorganizowaniem takiej sesji koniecznie zapytaj rodziców chrzczonego malucha, czy w ogóle podoba im się taki pomysł.

Portret

Jeżeli posiadasz aktualne zdjęcie malucha, który będzie chrzczony, możesz zdecydować się na podarowanie dziecku portretu namalowanego w oparciu o zdjęcie. Taki malowany ręcznie portret będzie wspaniałą pamiątką dla dziecka oraz rodziców, a poza tym po oprawieniu może stanowić piękną ozdobę dziecięcego pokoju.

Praktyczny prezent na chrzciny dziecka

Oprócz prezentu, który będzie pamiątką dnia chrztu, możesz podarować dziecku jakiś drobiazg, z którego będzie mógł skorzystać od razu, na przykład zabawkę. Pamiątkowe prezenty przydadzą się za kilka lat, kiedy dziecko będzie miało świadomość tego, co otrzymało, natomiast zarówno maluch, jak i jego rodzice z pewnością ucieszą się z prezentu, takiego jak zabawka, maskotka, chodzik czy mata edukacyjna. Jeśli zdecydujesz się na ubranka, oprócz takich zwykłych, możesz wybrać ciuszki (na przykład body) z dowolnym nadrukiem upamiętniającym dzień chrztu.