Szkoła językowa dla dzieci – tradycyjna czy online?

Z pewnością większość rodziców zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest zadbanie o edukację swojego dziecka w zakresie języka angielskiego. Umiejętność płynnego posługiwania się językiem obcym, szczególnie tak popularnym i powszechnie używanym, jak angielski jest kluczowa we współczesnym świecie. Na szczęście obecne rozwiązania technologiczne pozwalają na naukę nie tylko w tradycyjnej szkole, ale także, między innymi, w formie online. 

Czy szkoła językowa dla dzieci w formie online ma sens? A może jednak lepiej postawić na tradycyjną, stacjonarną formę nauki? W tym artykule odpowiemy na tę wątpliwość! Jeśli chcesz wiedzieć, co sprawdzi się lepiej dla Twojego dziecka – koniecznie czytaj dalej. 

Tradycyjna szkoła językowa – wady i zalety

Tradycyjna szkoła językowa to koncept doskonale znany każdemu rodzicowi. Już wiele lat temu w większych miastach pojawiły się różnego rodzaju placówki, oferujące pomoc w nauce języków obcych. Zaletą takich szkół jest z pewnością szeroki wybór. Choć zdarza się, że jedna szkoła szkoli tylko z jednego języka, jest to raczej rzadkie zjawisko.

dziecięcy angielski online


Kolejną zaletą – choć nie dla każdego – jest praca w grupie. Szkoły językowe zazwyczaj oferują kursy zorganizowane dla kilku – kilkunastu osób. Pozwala to na przeprowadzanie konwersacji w parach oraz umożliwia naukę, opartą na błędach innych uczniów.

Niestety, tradycyjna szkoła językowa dla dzieci rzadko kiedy jest ukierunkowana typowo na młodszych uczniów. Zazwyczaj uczy także dorosłych, co może sprawić, że program dla dzieci nie jest przygotowywany z odpowiednią dbałością lub po prostu nie przewiduje poświęcania odpowiedniej ilości czasu na indywidualne potrzeby uczniów. Co więcej – taka szkoła znajduje się zwykle w większych ośrodkach miejskich. Może to stanowić spory problem dla osób dojeżdżających z mniejszych miejscowości. Lub nawet uniemożliwić części osób jakąkolwiek naukę. 

Szkoła językowa dla dzieci online – zalety i wady

Szkoła językowa dla dzieci online to rozwiązanie, które pojawiło się na rynku już jakiś czas temu, ale prawdziwy rozkwit tej metody nastąpił w czasie pandemii. Nie ma się co dziwić – szybko okazało się, że zdalnie nauczanie ma naprawdę sporo zalet! Zacznijmy jednak od wad. Tak naprawdę w dyskusji o nauczaniu online pojawia się jeden główny zarzut. Jest to konieczność korzystania ze sprzętu elektronicznego. Wielu rodziców wolałoby, aby ich dzieci raczej ograniczały czas spędzany przed ekranami. Warto jednak zdać sobie sprawę, że taki czas jest spożytkowany niezwykle produktywnie! Lekcje w Novakid, najpopularniejszej szkole językowej dla dzieci online trwają 25 minut. Dzięki temu uczniowie nie spędzają przed ekranem dużo czasu. Ponieważ lekcja nie trwa zbyt długo, dziecko nie zdąży się znudzić. Jego uwaga jest maksymalnie skupiona, co pomaga w pełni produktywnie wykorzystać ten czas. 

Szkoła językowa dla dzieci online ma jeszcze tę zaletę, że nauka może odbywać się z dowolnego miejsca na świecie! Dosłownie! Wyjazd na wakacje czy do dziadków na święta nie zakłócą systematycznej nauki dziecka. Co oczywiście ma niebagatelny wpływ na efekty. 

Jeśli dalej wahasz się, czy szkoła językowa dla dzieci w formie online spodoba się Twojemu dziecku, koniecznie wypróbuj daną placówkę na darmowej lekcji próbnej. Wspomniane Novakid oferuje tego typu pierwsze zajęcia – możesz sprawdzić szkołę, zanim zdecydujesz się na zakup.

Pamiętaj, że nauka w formie online to także oszczędności – zarówno czasu, jak i pieniędzy. A nowoczesna technologia pozwala na bardzo wiele w zakresie nauki dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo